#7 roadtoMilanoCortina2026

Obrazek posta

BERCHTESGADEN - PSL i PSL Team Event - 19-20 marca 2022

W dniach 19 (PSL) i 20 (PSL Team) marca 2022 w niemieckim Berchtesgaden odbyły się finałowe zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Trener Oskar Bom powołał do składu naszej reprezentacji pięcioro biało-czerwonych:

* Aleksandra Król

* Maria Chyc

* Weronika Dawidek

* Oskar Kwiatkowski

* Michał Nowaczyk

W sobotę, 19 marca rozegrano zawody indywidualne w slalomie równoległym (PSL). Michał pokazał się z dobrej strony, pomimo ogólnie gorszej punktacji w tej konkurencji. W 1/8 finału pokonał Arnaud Gaudeta z Kanady i w następnej rundzie jego rywalem był Sangho Lee z Korei.

Niestety nie udało się z nim wygrać i ostatecznie został sklasyfikowany na 7. miejscu, najwyższym w tym sezonie zimowym. Zwyciężyli ex aequo Edwin Corratti z Włoch oraz Andreas Prommegger z Austrii.

pełne WYNIKI mężczyzn

Drugiego dnia odbyła się rywalizacja drużyn mieszanych (PSL Team Event). Był to ostatni start snowboardowego sezonu 2021/22. Do zawodów przystąpiły dwa polskie duety: Aleksandra Król/Michał Nowaczyk (POLAND 3) oraz Maria Chyc/Oskar Kwiatkowski (POLAND 7). Do 1/8 finału awansowali Michał z Olą po zwycięstwie nad czeską parą Adam Pocinek/Zuzana Madeorova. Potem trafili na kanadyjski team (Arnaud Gaudet i Megan Farrell). Niestety pomimo bardzo dobrej końcówki przejazdu Oli polska para przegrała nieznacznie z Kanadyjczykami (0,05s). Ostatecznie zajęli 12. miejsce.

pełne WYNIKI PSL Team

Od dzisiaj można obejrzeć nowy filmik na YouTube krótko podsumowywujący start na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie:

Do wszystkich Patronów:

Jest mi niezmiernie miło, że każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do tego projektu.

Berchtesgaden psl pslteam worldcup snowboardworldcup pucharswiata michalnowaczyk youtube