Naucz się skutecznie rozmawiać o fake newsach. Jak przekonać nieprzekonanych?

Obrazek posta

Wracasz do domu rodzinnego, a Twoja ciocia zdezorientowana mówi: dziecko ty wiesz, że ukraińcy sami strzelają do elektrowni jądrowej. Pewnie ruskich to tam w ogóle nie ma tylko jakieś porachunki między bogaczami. Cały czas mówią o tej wojnie a to jedno wielkie oszustwo. Lepiej nic nie oglądać.

A w Twojej głowie myśl - co powiedzieć, żeby się nie obraziła, jak jej wyjaśnić, że znalazła materiał przygotowany prawdopodobnie przez rosyjskich dezinformatorów? To już nasza nie pierwsza rozmowa i do tej pory najczęściej kończyło się  zmianą tematu, żeby się nie kłócić…

Każdy z nas ma za sobą takie rozmowy. Z rodziną, przyjacielem, ale również kolegami z pracy. Pozostawała po nich tylko frustracja i poczucie niemocy. Choć chcieliście pokazać, że przytaczany przekaz jest zmanipulowany i warto go skonfrontować z faktami, to kończyło się to tylko na przerzucaniu argumentami.

Zwróciliśmy się do ekspertów z Warsaw Debate Chamber, żeby pomogli nam stworzyć kurs, w którym każdy mógłby nauczyć się formułowania takich komunikatów, by rozmówcy nie czuli się przez nas atakowani i otrzymali informację o tym, że zostali wprowadzeni w błąd. 

Po kilku miesiącach pracy, powstał kurs online ”Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?”, z którego możesz skorzystać i zdobyć umiejętności prowadzenia empatycznej rozmowy. Do 28.10 kurs będzie dostępny bezpłatnie.

W kursie znajdziesz informację jak prowadzić rozmowę, jaka struktura wypowiedzi sprzyja przekonaniu drugiej osoby, czego potrzebuje dobra rozmowa i dlaczego same fakty nie wystarczą.

Wyjątkowa formuła kursu przypominająca prowadzenie rozmowy pomoże Ci zdobyć wiedzę i umiejętności w przystępny i interesujący sposób.

Zapraszamy Cię również na wyjątkowe spotkanie na Instagramie 28 września o 18:00 z twórcą kursu - Radosławem Czekanem. Rozmowę poprowadzi Marcel Kiełtyka z naszego zespołu. Dowiesz się między innymi o tym co działa w rozmowie z kimś kto wierzy w fake newsy.

Radosław Czekan - trener argumentacji oraz komunikacji specjalizujący się w konfrontacjach, trudnych rozmowach, przekonywaniu nieprzekonywalnych i docieraniu do sceptycznych odbiorców.  

Prowadzi zajęcia i konsultacje dla korporacji, uniwersytetów, NGOs, instytucji publicznych, start-upów, programów liderskich, a także osób indywidualnych z ponad 20 branż m.in. dla fizyka kwantowego, liderki Arabskiej Wiosny, aktywistów klimatycznych, czy dla w wszystkich. 

W swojej pracy najbardziej zależy mu, aby ludzie z najlepszą wiedzą, danymi i pomysłami przebijali się z przekazem i nie dali się przegadać. Świat byłby wtedy piękniejszy.

Do zobaczenia na Instagramie oraz na platforma.demagog.org.pl.

demagog dezinformacja

Zobacz również

Zestaw Prawdziwych Informacji #11
Zestaw Prawdziwych Informacji #14
Zestaw Prawdziwych Informacji #15

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...