Raport już dostępny!

Obrazek posta

Drodzy Patroni,

 

🔴Rozpoczynają się referenda w czterech obwodach zajętych przez Rosję po inwazji na Ukrainę. Zachód nie uzna wyników, ale po zakończeniu referendów Rosja będzie traktowała te tereny jak własne. Co to oznacza? Trwa również mobilizacja i wielka ucieczka mężczyzn jej podlegających. Na granicy Rosji z Finlandią wielokilometrowa kolejka, władze tego kraju zastanawiają się jak reagować na tak wielki napływ Rosjan. Łotwa i Litwa ogłosiły już, że nie będą przyjmować osób uciekających przed poborem.
 
🔴We Włoszech wybory powszechne. Na czele sondaży koalicja partii prawicowych, która chce bronić tradycyjnej rodziny, zablokować Włochy przed migrantami i wyprowadzić podatek liniowy. A jej liderką jest jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci europejskiej polityki.
 
🔴Komisja Europejska proponuje zawieszenie wypłat około 7,5 mld euro funduszy unijnych dla Węgier w związku z podejrzeniami o korupcję w wykorzystaniu środków. Czy tym razem Viktor Orban przegra rozgrywkę z Unią. W Raporcie autor nowej książki na temat Węgier.
 
🔴W Iranie krwawe zamieszki po śmierci 22-letniej kobiety zatrzymanej przez tzw. policję do spraw moralności. W 80. miastach ludzie wychodzą na ulic protestując przeciwko władzy.
 
🔴Jak Chiny budują swoją potęgę i wpływy w Europie, również w Europie Środkowo-Wschodniej. W programie rozmowa z autorką nowej książki na ten temat.
 
🎙Goście: Agnieszka Bryc (na zdjęciu po lewej), Anna Kowalewska, Dominik Hejj,
Ludwika Włodek, Sylwia Czubkowska (na zdjęciu po prawej).
 
🎧Raport o stanie świata jest już dostępny➡️
Zapraszają: Dariusz Rosiak, Adrian Bąk i Kris Wawrzak. Słuchajcie! 🎧🌍
 
 

Zobacz również

Raport o stanie świata już gotowy!
Przegląd prasy dla Patronów
Raport na dziś już gotowy!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...