Posadź z nami... 7,35 ha Lasu Radia 357!

Ale jak to? Jeszcze przed chwilą było 3,57 hektara na celowniku. Co tu się dzieje? No właśnie. Było! Rozprawiliście się z tym zadaniem w 3 dni! Nie było wyjścia. Przerzuciliśmy siódemkę na początek - i zbieramy dalej. Może to będzie największy taki las posadzony społecznościowo? Wpłacajcie i namawiajcie innych - bo las może ufundować absolutnie każdy. Wystarczy wejść na stronę las.Radio357.pl i założyć bezpłatne konto Twoje 357! Nie trzeba być Patronem! To jak, atakujemy 7,35 hektara?
 
Helen: – Nie, nie, nie, nie, nie, nie...
Niedźwiedź: – Co?
Helen: – Nie, nie teraz!
Niedźwiedź – Aha, no to to... już poszło.
 
Ten dialog wszedł już na stałe do historii Radia 357. A teraz już wiecie o co chodziło w tej dramatycznej scenie. Niedźwiedź dostał tekst do nagrania spotu promocyjnego, a z rozpędu odczytał go na antenie – zanim cokolwiek było wiadomo. Helen była bliska rozpaczy :)
 
Teraz już nie tylko można, ale trzeba o tym mówić jak najgłośniej! Bo akcja rozkręciła się tak, że sami ledwo dotrzymujemy jej kroku :) Dziś znowu u Niedźwiedzia w Kieruj się na południe  Paweł Sołtys ogłosił, że zaledwie po 3 dnia zbiórki pierwszy cel pękł z hukiem. Ogłosiliśmy więc kolejne wyzwanie – przestawiamy 7 i chcemy posadzić 7,35 ha
 
Siła społeczności
 
Nasza akcja nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której Wy – społeczność naszych Słuchaczy – w krótkim czasie zgromadziliście środki umożliwiające uruchomienie projektu.
 
Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Teraz szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić Waszą siłę znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na zasadzenie lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. 
 
Tomasz Rożek ambasadorem akcji
 
Ambasadorem akcji Posadź z nami las zgodził się zostać znany Wam doskonale z Pytań z księżyca dr Tomasz Rożek. – Las to życie. Dosłownie. Nie tylko dla setek, może tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Las, to życie także dla nas. Bo stabilizuje bardzo delikatny ziemski klimat, bo jest magazynem wody, bo zapewnia obieg wielu minerałów i pierwiastków. Las, to oczywiście także zapachy, kolory i dźwięki, bez których ja nie wyobrażam sobie życia. Dlatego właśnie razem z Radiem 357, chcę zasadzić las – mówi w specjalnym filmie, który emitujemy między innymi na YouTube oraz w warszawskim metrze:
 
 
Informację o starcie akcji zaprezentowaliśmy podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka. To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357.
 
Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego spotkania w naszym studiu A, to zapraszamy do obejrzenia:
 
 
Doktor Rożek wystąpił również w programie Onet Rano, opowiadając o całej akcji – to spotkanie mogą Państwo obejrzeć tutaj (od 1h 04min 44s nagrania):
 
 
 
Jak można zostać opiekunem Lasu Radia 357?
 
W bardzo prosty sposób: wystarczy sfinansować koszt posadzenia metra kwadratowego nowego lasu. To tylko 8 zł. Co się składa na tę kwotę? Po pierwsze koszt ziemi – jeśli nie zostanie wykupiona, to nie będziemy mogli zagwarantować, że las zostanie na zawsze i nikt go nigdy nie wytnie. Pozostałe koszty to koszty administracyjne i koszty samego sadzenia, czyli przygotowanie terenu i sadzonek. Do tego dochodzą koszty obsługi płatności.
 
Aby dołączyć do akcji, zapraszamy na stronę: las.radio357.pl
 

Każdy wpłacający otrzyma pamiątkowy, imienny certyfikat – w formie elektronicznej (PDF). Warto się nim pochwalić gdzie się tylko da – i zachęcić by inni poszli w Wasze ślady. To także dla nas duża pomoc w promocji radia.

A po zebraniu… wspólne sadzenie!

Rezerwujcie 22 października – wtedy wspólnie z redaktorami Radia 357 będzie można pojechać na akcję sadzenia Lasu Radia 357! Zapisy rozpoczniemy już w przyszły czwartek, 6 października.
 
Wszystko co najważniejsze o akcji umieściliśmy na specjalnej stronie: las.radio357.pl
 
Akcja powstała w partnerstwie z fundacją Nauka. To lubię. Do współpracy przy promocji akcji pozyskaliśmy partnera – firmę Stroer. W nagłośnieniu akcji pomagają nam też wybrani influencerzy. Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze.
społeczność 357 las 357 posadź z nami las

Komentarze (8)

Trwa ładowanie...