202. DO ROBOTY #28

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi krzymsky'ego.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE 2022 ROKU

Rok się kończy. Nie dodałem wielu tytułów do bibliografii - w 2023 to się zmieni. Nie byłem na żadnej komiksowej imprezie poza Rumia Comic Conem - w 2023 bez zmian (chyba, że mnie ktoś lub coś zaskoczy). Wydarzyło się sporo złego, trochę dobrego, a nad wszystkim panuje niedoczas oraz widmo zagłady - z pierwszym uczę się żyć, o drugim staram się za dużo nie myśleć. Nie będzie żadnej topki, bo od tego są eksperci oraz "eksperci", wrzucę tylko zdjęcie z tyłu mojego terminarza. Kolejność chronologiczna.

Głównie starsze mangi, 2000AD oraz Black Library. Dobrze mi z tym. Jeśli coś mi się nie podoba, to nie kończę lektury. Lista byłaby o wiele dłuższa i zróżnicowana, gdybym wpisał wszystkie tytuły czytane z Heleną. Może w przyszłym roku zrobię osobną. Albo jedną, ale z innym kolorem? Problemy Drugiego Świata.

INTERNETY

Mam nadzieję, że niniejszy profil będzie aktywny i uda się coś publikować chociaż raz w tygodniu, ale nic nie obiecuję. Bardzo bym chciał zrobić porządną aktualizację strony, newsletter i ograniczyć social media do absolutnego minimum albo w ogóle się wypisać. Na to ostatnie, na aktualnym etapie, nadal nie mogę sobie pozwolić.

NOWY SZLAM

Mowa o trzech tytułach: Frankenrocker & The JailBait Punks (kończę kolory czwartego zeszytu, poniżej próbka), Samurai Slasher: Late Fees (pracuję nad bonusowymi ilustracjami) oraz Hockeypocalypse: Slashers (materiał gotowy do tłumaczenia i składania). 

Konkrety. Na 99% nie będzie crowdfundingu. Na 99,9% nie będzie wariantów okładkowych. Celuję w nakład 150-200 egzemplarzy i chcę większość tego opchnąć w przedsprzedaży - dobrze zaplanowanej, atrakcyjnej i opłacalnej dla wszystkich zainteresowanych - twórców i czytelników. Nie będę płakał jeśli wszystko sprzeda się na takim etapie. Premiera na RCC6 (jak najmniej wysyłać, jak najwięcej przekazać bezpośrednio). Do pracy nad Nowy Szlamem zaprosiłem Kasię Kamieniarz oraz Łukasza Mazura, a więc projekt będzie miał ręce, nogi, duszę, serce i wątrobę.

TABLE TOP aka GRY BEZ PRĄDU

Aktualnie rysuję fajne rzeczy dla australijskiego Mace Face Miniatures. Patroni będą mogli jutro obejrzeć co takiego wysmarowałem - wojownicy, magowie, bestie... Kolaboracja z ekipą Mork Borg trwa i na razie tyle mogę napisać. Ruszyło się też z Bitwami i Przygodami! Wkrótce garść przedpremierowych materiałów dla Patronów. Diogo Nogueira szykuje nową grę w formacie świetnie przyjętego Kosmosaurs. Będę ją ilustrował, a poniżej materiały referencyjne oraz inspiracje. Papierowe wydanie Kosmozaurów jest opóźnione jak wszystko inne. Rzecz ma się ukazać w Exalted Funeral - jaram się i czekam (nie)ierpliwie!

ORYGINAŁY

Cały czas porządkuję oryginalne plansze i ilustracje. Całkiem sporo tego narysowałem! Najpóźniej w lutym do Patronów trafi pierwszy mini-katalog z pracami na sprzedaż. Dwa tygodnie później zostanie udostępniony reszcie świata. 

NA KONIEC

Na pewno o czymś zapomniałem. Dziękuję za wsparcie i życzę wam, żeby nadchodzący rok był lepszy od mijającego. Poprzeczka jest zawieszona bardzo nisko, więc może się udać.

komiks frankenrocker and the jailbait punks nowy szlam samurai slasher hockeypocalypse

Zobacz również

199. Od kuchni #23: B.I.O.T.A. Swarm
203. Przedpremierowo #83
204. Przedpremierowo #84

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...