Podsumowanie 2022 roku

Obrazek posta

Dzień dobry :)

I znowu pragnę podziękować wszystkim Patronom za wsparcie. W tym roku wydarzyło się wiele: TOWARY stały się jedynym moim zajęciem, dzięki czemu ukazują się regularnie dwa razy w tygodniu. Dotąd powstało już 240 filmów. Oczywiście gdyby nie ta forma pomocy, najprawdopodobniej skończyłoby się na zabawie, która z czasem wygasłaby, bo życie poezją nie jest. Nadal jest trudno, ale jakoś daję radę, a praca będąca pasją, wynagradza mi wszystko.

Na szczęście z czasów zawodowej pracy z filmem i foto jest sprzęt, którym można tworzyć kolejne odcinki, jest też mnóstwo eksponatów, które podsyłają mi widzowie. Warsztat został opanowany i zoptymalizowany na tyle, że stworzenie 30-40 minut materiału tygodniowo jest już realne i można jeszcze znaleźć czas na sen :)

No i na koniec jeszcze jedna jaskółka, mam nadzieję, zapowiadająca nowe: w ostatnim odcinku 2022 roku udało się pokazać krakowski Synchrotron SOLARIS. To mój nowy pomysł - w realizacji, bo stary w teorii - by pokazywać także współczesne osiągnięcia nauki. Chciałbym bardzo od czasu do czasu odwiedzać takie miejsca i wierzę, że się to uda. Moim celem jest nie tylko pokazywanie ciekawostek, ale też edukacja, i to zarówno w uświadamianiu, że gdzieś obok nas powstaje coś wielkiego, jak i pokazywaniu, zwłaszcza najmłodszym widzom, fizyki praktycznej - ukrytej w przedmiotach nas otaczających.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim Patronom i oby inicjatywa się rozwijała. A szczególnym życzeniem, które sobie dedykuję jest wydać w nadchodzącym roku książkę :)

Adam Śmiałek

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...