W Patronite od 17.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 199

Liczba Patronów: 193

Zostań Patronem
Kup na prezent
109 patronów
2 870 miesięcznie
Od lat tworzę filmy o charakterze edukacyjnym. W szczególności serię TOWARÓW MODNYCH, traktującą o historii techniki, TOWARÓW PRAKTYCZNYCH - o tym jak działają rzeczy, TOWARÓW ŚWIATŁOCZUŁYCH - o fotografii klasycznej oraz TOWARÓW PIĘKNYCH - o sposobie patrzenia na świat oczyma mistrzów malarstwa.

O Autorze

Dzień dobry!

Zaczynam od takiego powitania, jak się okazało będącego cechą rozpoznawczą moich filmów. Otóż przy określaniu formy postawiłem na starą, już nieco zakurzoną szkołę edukacji eleganckiej i rzetelnej, nie rezygnując jednak z odrobiny humoru. Stąd częste porównania do znanych postaci ekranów sprzed lat, co sprawia mi radość. A że interesuje mnie kilka dziedzin, tak też wyglądają moje filmy.

Najbardziej popularna dotąd seria TOWARÓW MODNYCH traktuje o historii techniki i przedmiotach codziennych sprzed lat. Pokazuję tam znane starszym widzom urządzenia i gadżety, o których kiedyś marzyliśmy i których używaliśmy. Jednak nie jest to tylko opowieść sentymentalna. Staram się przy każdej okazji omawiać zasadę działania pokazywanych urządzeń, odwołując się przy okazji do niezbędnych zasobów fizyki i matematyki.

TOWARY ŚWIATŁOCZUŁE z kolei to filmy na temat fotografii klasycznej. Oryginalną cechą tych opowiadań jest fakt, iż każdy eksponat ilustruję fotografiami nim wykonanymi. Jest to zatem historia żywa, będąca kalejdoskopem sprzętu fotograficznego, którym pracowano w tej części świata praktycznie od początku istnienia fotografii. Seria w założeniach ma objąć nieograniczoną ilość aparatów oraz optyki i powstaje głównie dzięki wsparciu widzów, także w postaci wypożyczeń i przekazów sprzętu.

TOWARY PRAKTYCZNE to seria, przede wszystkim dla ciekawych jak rzeczy działają. Tutaj ukazuję budowę przedmiotów współczesnych, przy okazji serwując wiedzę ogólną z różnych dziedzin ścisłych, którą staram się wykładać w sposób najbardziej zrozumiały laikom. Od jakiegoś czasu gości tu temat związany z Arduino, z myślą o początkujących.

Natomiast TOWARY PIĘKNE opowiadają o czymś zupełnie innym. To moja odskocznia od świata techniki w stronę mistrzów malarstwa, których sposób patrzenia na świat chcę przekazać przede wszystkim fotografom, filmowcom i ludziom mediów, ale także wszystkim zainteresowanym twórczością największych polskich malarzy.

I to nie koniec planów, lecz tymczasem wystarczy. Dodam tylko, że wszystkie materiały na moim kanale produkuję sam - od scenariusza, po narrację, operatorkę, montaż i mastering, oraz - z czego jestem dumny szczególnie - także muzykę, albowiem tym też się zajmuję.

Zapraszam na mój kanał :)
http://www.youtube.com/AdamSmialek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Bartek Wręga
Bartek Wręga
Próg: 20 zł
Łukasz Bakuła
Łukasz Bakuła
Próg: 50 zł
jbarnat
jbarnat
Próg: 20 zł
Krzysztof Wojciechowski
Krzysztof Wojciechowski
Próg: 10 zł
Offowy
Offowy
Próg: 50 zł
Rafał Smektała
Rafał Smektała
Próg: 10 zł