W Patronite od 17.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 223

Liczba Patronów: 225

Zostań Patronem
74 patronów
1 960 miesięcznie
Od lat tworzę filmy o charakterze edukacyjnym. W szczególności serię TOWARÓW MODNYCH, traktującą o historii techniki, TOWARÓW PRAKTYCZNYCH - dla majsterkowiczów, TOWARÓW PIĘKNYCH - o sposobie patrzenia na świat mistrzów malarstwa oraz PRZYPADKÓW ADAMA, które opowiadają o fotografii i podróżach.

O Autorze

Dzień dobry!

Zaczynam od takiego powitania, jak się okazało będącego cechą rozpoznawczą moich filmów. Otóż przy określaniu formy postawiłem na starą, już nieco zakurzoną szkołę edukacji eleganckiej i rzetelnej, nie rezygnując jednak z odrobiny humoru. Stąd częste porównania do znanych postaci ekranów sprzed lat, co sprawia mi radość. A że interesuje mnie kilka dziedzin, tak też wyglądają moje filmy.

 

Najbardziej popularna dotąd seria TOWARÓW MODNYCH traktuje o historii techniki i przedmiotach codziennych sprzed lat. Pokazuję tam znane starszym widzom urządzenia i gadżety, o których kiedyś marzyliśmy i których używaliśmy. Jednak nie jest to tylko opowieść sentymentalna. Staram się przy każdej okazji omawiać zasadę działania pokazywanych urządzeń, odwołując się przy okazji do niezbędnych zasobów fizyki i matematyki.

 

TOWARY PRAKTYCZNE to seria, przede wszystkim dla majsterkowiczów. Tutaj ukazuję rozwiązania dotyczące radzenia sobie z różnymi współczesnymi urządzeniami w myśl hasła "jak naprawiać popsute i ulepszać działające, żeby było eko, sprytnie i taniej". Z założenia porady uzupełnia wiedza teoretyczna, którą staram się wykładać w sposób najbardziej zrozumiały laikom.

 

Natomiast nowa seria, TOWARY PIĘKNE, opowiada o czymś zupełnie innym. To moja odskocznia od świata techniki w stronę mistrzów malarstwa, których sposób patrzenia na świat chcę przekazać przede wszystkim fotografom, filmowcom i ludziom mediów, ale także wszystkim zainteresowanym twórczością największych polskich malarzy.

 

PRZYPADKI ADAMA z kolei to filmy kręcone w różnych miejscach świata, w których opowiadam o fotografii. Tematy staram się dobierać do zastanych plenerów, a większość filmów zawiera także część poradnikową dotyczącą obróbki zdjęć w takich aplikacjach jak Photoshop czy Lightroom.

I to nie koniec planów, lecz tymczasem wystarczy. Dodam tylko, że wszystkie materiały na moim kanale produkuję sam - od scenariusza, po narrację, operatorkę, montaż i mastering, oraz - z czego jestem dumny szczególnie - także muzykę, albowiem tym też się zajmuję.

Zapraszam na mój kanał :)
http://www.youtube.com/AdamSmialek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika