Avatar użytkownika

Adam Śmiałek

102
patronów
2 340 
miesięcznie
102
patronów
2 340 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziesiątkę wynagrodzę podziękowaniem w napisach końcowych. Na razie, bo myślę o stworzeniu zamkniętej grupy, w której będziemy dyskutować o kolejnych filmach i pomagać sobie wzajemnie w ramach tematyki filmów, które już się ukazały.
20 zł miesięcznie
Dwadzieścia złotych to już więcej, więc i więcej się należy. Oprócz podziękowań w napisach końcowych wśród ofiarodawców i udziału we wspomnianej grupie jak tylko powstanie, raz na kwartał będę losował któryś z eksponatów, który był bohaterem TOWARÓW. Wiadomą rzeczą jest, że wartość finansowa tych przedmiotów nie jest wysoka, ale mają one swoją historię i wymiar sentymentalny.
50 zł miesięcznie
To już całkiem miła sumka i wdzięczność swą tutaj wyrażę przywilejami wszystkich poprzednich grup, ale będzie jeszcze coś ekstra. Jeśli któryś z Patronów będzie w Krakowie, chętnie oprowadzę go po tym pięknym mieście, przy okazji - jeśli będzie zainteresowany - ofiarując indywidualne konsultacje fotograficzne. Proszę tylko o kontakt, tutaj lub na maila.
100 zł miesięcznie
Prawdziwy mecenat :) Oprócz wszelkich wymienionych wcześniej przywilejów wielkie podziękowania dla hojnych ofiarodawców na końcu filmu.
250 zł miesięcznie
Jeśli ktoś w tak szczególny sposób pragnie docenić mój wkład w polską edukację i dysponuje możliwością tak znacznego finansowania moich działań, będę niezwykle wdzięczny. Niech mój filmowy dorobek zaświadczy o tym, co wspólnymi siłami możemy jeszcze stworzyć.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Adam Śmiałek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od lat tworzę filmy o charakterze edukacyjnym. W szczególności serię TOWARÓW MODNYCH, traktującą o historii techniki, TOWARÓW PRAKTYCZNYCH - o tym jak działają rzeczy, TOWARÓW ŚWIATŁOCZUŁYCH - o fotografii klasycznej oraz TOWARÓW PIĘKNYCH - o sposobie patrzenia na świat oczyma mistrzów malarstwa.

Dzień dobry!

Zaczynam od takiego powitania, jak się okazało, będącego cechą rozpoznawczą moich filmów. Otóż przy określaniu formy postawiłem na starą, już nieco zakurzoną szkołę edukacji eleganckiej i rzetelnej, nie rezygnując jednak z odrobiny humoru. Stąd częste porównania do znanych postaci ekranów sprzed lat, co sprawia mi radość. A że interesuje mnie kilka dziedzin, tak też wyglądają moje filmy.

Najbardziej popularna dotąd seria TOWARÓW MODNYCH traktuje o historii techniki i przedmiotach codziennych sprzed lat. Pokazuję tam znane starszym widzom urządzenia i gadżety, o których kiedyś marzyliśmy i których używaliśmy. Jednak nie jest to tylko opowieść sentymentalna. Staram się przy każdej okazji omawiać zasadę działania pokazywanych urządzeń, odwołując się przy okazji do niezbędnych zasobów fizyki i matematyki.

TOWARY ŚWIATŁOCZUŁE z kolei to filmy na temat fotografii klasycznej. Oryginalną cechą tych opowiadań jest fakt, iż każdy eksponat ilustruję fotografiami nim wykonanymi. Jest to zatem historia żywa, będąca kalejdoskopem sprzętu fotograficznego, którym pracowano w tej części świata praktycznie od początku istnienia fotografii. Seria w założeniach ma objąć nieograniczoną ilość aparatów oraz optyki i powstaje głównie dzięki wsparciu widzów, także w postaci wypożyczeń i przekazów sprzętu.

TOWARY PRAKTYCZNE to seria, przede wszystkim dla ciekawych jak rzeczy działają. Tutaj ukazuję budowę przedmiotów współczesnych, przy okazji serwując wiedzę ogólną z różnych dziedzin ścisłych, którą staram się wykładać w sposób najbardziej zrozumiały laikom. Od jakiegoś czasu gości tu temat związany z Arduino, z myślą o początkujących.

Natomiast TOWARY PIĘKNE opowiadają o czymś zupełnie innym. To moja odskocznia od świata techniki w stronę mistrzów malarstwa, których sposób patrzenia na świat chcę przekazać przede wszystkim fotografom, filmowcom i ludziom mediów, ale także wszystkim zainteresowanym twórczością największych polskich malarzy.

I to nie koniec planów. Ostatnio ukazała się pilotażowa seria o krakowskim synchrotronie SOLARIS. Mam nadzieję, że zapoczątkuje ona spotkania ze współczesną polską nauką i miejscami związanymi z odkryciami.

Dodam tylko, że wszystkie materiały na moim kanale produkuję sam - od scenariusza, po narrację, operatorkę, montaż i mastering, oraz - z czego jestem dumny szczególnie - także muzykę, albowiem tym też się zajmuję.

Zapraszam na mój kanał :)
http://www.youtube.com/AdamSmialek

Cele Autora

Rozwój produkcji filmów - wyjście w świat nauki i techniki
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 3 660 zł brakuje
39%
Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, będących widzami TOWARÓW MODNYCH oraz pozostałych serii, w tym was, drodzy Patroni, udało się zorganizować wszystko tak, by w roku 2022 zająć się kanałem w stu procentach, traktując go jako główne i jedyne zajęcie zawodowe. Dlatego też kanał RUSZYŁ Z PEŁNĄ MOCĄ i filmy zaczęły pojawiać się regularnie - w każdy poniedziałek i piątek o 17.00

Ambicje jednak nie kończą się na tym etapie. Niedawna, pilotażowa seria, nagrywana już poza studiem, w krakowskim synchrotronie SOLARIS, otwiera nowy rozdział. Pragnę obecnie wyjść ze znanego już wszystkim pokoiku ze ścianą z cegieł i pokazać świat współczesnych osiągnięć naukowych jak i historii, odwiedzając MIEJSCA ZWIĄZANE Z NAUKĄ i MUZEA, przede wszystkim związane z techniką, nie tylko polskie.

Niestety to wszystko kosztuje, jak również profesjonalne utrzymywanie kanału, już nie w formie hobbystycznej, a zawodowej, z całą konsekwencją rzeczy. Dlatego pozwalam sobie prosić was o finansowanie przedsięwzięcia. Każda, nawet najmniejsza kwota, to KROK BLIŻEJ DO CIEKAWYCH ZBIORÓW ŚWIATOWYCH, o których chciałbym opowiadać. I pragnę zaznaczyć, że to już nie jest chwilowy kaprys, dziś - także dzięki wam - mogę się już pochwalić stworzeniem PONAD DWUSTU FILMÓW nakręconych w ciągu ostatnich trzech lat. Niech one zaświadczą o tym, że rzecz, którą możemy zrobić wspólnie, ma sens.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim wspierającym moją inicjatywę i do zobaczenia w kolejnych filmach :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Adam Śmiałek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Andrzej Zgoda
Andrzej Zgoda
10 zł
Anonimowy patron
100 zł
Łukasz Warzecha
Łukasz Warzecha
20 zł
Anonimowy patron
100 zł
Bartek Wręga
Bartek Wręga
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.