Nowy cel i plany na 2023 rok! Rocznica Patronite :)

Nowy rok, nowy start!

 

A do tego jeszcze rocznica profilu na Patronite (wystartowałem z profilem dokładnie 9 stycznia) i myślę, że to dobra okazja by ruszyć z kopyta w 2023 rok!

Plany na ten rok są dwa i oba związane z Tatrami. Będę chciał też wyznaczać cele pieniężne na ten rok, ale po kolei.

 

Plan 1 - Przejście głównej grani Tatr. 

Chciałbym przejść główną grań Tatr od wschodu do zachodu, czyli w odwrotnym kierunku niż moja poprzednia seria na kanale YouTube "Tatry Trekking". Jednak nie tylko tym będzie się różnić to przejście. Tamto przejście było po znakowanych szlakach i ściśle się ich trzymałem. Tym razem chcę iść główną granią Tatr poza szlakiem, jednak tam gdzie jest to dozwolone i możliwe. Zaczynać będę od Tatr wysokich kończąc na dalekich Zachodnich. 

Już w 2022 roku narodził się ten pomysł, lecz owy rok nie pozwolił zupełnie na realizację tego celu. Może z jednej strony to lepiej, bo chciałbym przygotować się do tego przejścia lepiej sprzętowo, o czym w dalszej części tego posta. 

Będzie dużo wspinania, pięknych widoków no i oczywiście mnóstwo filmów i przygody! Przejście raczej w moim przypadku nie jest możliwe na raz. Całość tego planu będzie podzielona na etapy uzależnione od dostępność czasu i partnera wspinaczkowego, bo jak wiecie ja raczej nie wspinam się solo i chciałbym etapy wspinaczkowe przejść z kimś. Ma być przede wszystkim bezpiecznie. Nie ukrywam, że chciałbym też trafiać w pogodę, by pokazać Wam jak najwięcej majestatycznych widoków Tatr. Więc ogólnie, to przejście będzie dzielone na etapy. Szczegóły tych etapów będą relacjonowane właśnie tutaj dla Was Patronów w formie dodatkowych filmów i postów. 

A tak wygląda w kilku fotografiach główna grań Tatr 

Plan 2 - Objechanie Tatr dookoła rowerem

W mojej głowie narodził się projekt objechania Tatr rowerem, trzymając się jak najbliżej granicy parku narodowego. Do tego dokładam wjechanie do każdej Tatrzańskiej doliny gdzie dopuszczony jest ruch rowerowy, a o dziwo jest tego naprawdę dużo! 

Zatem szykuje się wyprawa na naprawdę dobre kilka długich dni, gdzie każdy dzień chciałbym zrelacjonować w oddzielnych filmach, a tą wyprawę chcę odbyć na raz. Będzie masa widoków na Tatry, będzie dużo spania w schroniskach no i oczywiście przygoda! Przygoda, która rządzi się jak wiadomo swoimi prawami i to co sobie założymy nie zawsze się spełni, ale właśnie o to chodzi :) 

Czy trasę pojadę sam czy w towarzystwie kumpli to się jeszcze okażę, fajnie by było z kimś! :) 

A takie widoki towarzyszą trasie dookoła Tatr. A niżej mój rower na wyprawę. 

 

Plan 3 - Nowy cel na Patronite

Snując powyższe plany w głowie rodzi się też chęć nagrania tego wszystkiego w naprawdę dobrej jakości obrazu. Mój aktualny sprzęt daje radę, ale chciałbym wskoczyć jeszcze na wyższy poziom i dostarczyć naprawdę uciechy dla oka. 

Cel 1 - Zbieram na Canona R6

Aparat, który pozwoli mi w końcu realizować naprawdę dobrej jakości materiały nagrane w 4k. Ma on oczywiście wiele więcej zalet filmowych, ale nie czas i miejsce by rozpisywać się o technikaliach aparatu. Ten sprzęt podniesie poziom moich nagrać na niespotykany jeszcze u mnie poziom. Dzięki niemu obraz na tatry stanie się jeszcze bardziej wciągający, ostry no po prostu bajka! 

Cel 2 - ???

Cele będą się na moim kanale pojawiać na bieżąco. Chciałbym być z Tobą transparentny jeżeli chodzi o realizacje celów i późniejszych zakupów jak w przypadku R6 czy innego sprzętu. Lista sprzętu, który chciałbym rozszerzać jak pewnie się domyślasz jest wręcz nieskończona, zawsze można coś dokupić, coś wymienić itd. 

Ale nie tylko na sprzęt będzie przeznaczone Twoje wsparcie. Gdy będzie się zbliżać data jednej czy drugiej nazwijmy to hucznie "wyprawy", będą się pojawiać nowe cele, które będą określać mniej więcej budżet potrzebny na jego realizację. Jak wiadomo trzeba dojechać w Tatry, a w przypadku głównej grani Tatr kilka razy. Zakwaterowanie, wyżywienie itd. na to wszystko będzie szło Twoje wsparcie. 

Wsparciem na Patronite po prostu kupujesz mi czas, czas który spędziłbym by te pieniądze zarobić, czas ten jednak przeznaczam na to by realizować filmy, które zapewne jeżeli tu jesteś i to czytasz z ochotą będziesz oglądać :) 

 

Na czym polega "cel" na Patronite?

Twoje comiesięczne wsparcie jest dodawane do mojego celu. To znaczy tyle, że co miesiąc dokładasz cegiełkę do tego celu. Gdy zapełni się pasek postępu mojego celu od razu wyruszam na zakupy czy w góry.

Ten rok będzie też rokiem gdzie chciałbym tworzyć sporo dodatkowego materiału właśnie dla Patronów. Materiału do którego dostęp będą mieli tylko patroni. Będą to filmy i zdjęcia w takich postach jak ten. Chciałbym pokazać Ci kulisy przygotowania do tego wszystkiego.

Wszystkie materiały, które z jakiegoś powodu nie trafią do głównego materiału publikowanego na moich socjalach właśnie trafią do Ciebie w filmach "extra". 

Będę też relacjonował o postępach prac nad późniejszym materiałem, jak idzie montaż, kulisy mojej pracy, samej jazdy rowerem jak i przejścia głównej grani Tatr.  

 

Dlaczego akurat taki projekt?  

To jest dobre pytanie. Zwyczajnie narodziła mi się taka idea objechania Tatry i przejścia przez ich serce. A jeżeli chodzi o serce to Tatry są w moim bardzo głęboko. Myślę, że ten projekt i zrealizowane filmy przy jego okazji, to jest coś co zwyczajnie da mi spełnienie :) Na samą myśl mam ciary! :) 

 

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...