Zaczarowane kolędowanie

Obrazek posta

Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Basia Stępniak-Wilk i Jacek Wójcicki, wspólnie z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, pod muzycznym kierownictwem Andrzeja Zaryckiego, zaśpiewali dla Państwa najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki. O poetycki akcent wydarzenia zadbali Anna Dymna i Maciej Musiał. Koncert „Nasza kolęda” wyemitowany został w okresie Bożego Narodzenia.

– Dzisiaj rezygnuje się z wielu wspaniałych projektów, bo mieliśmy pandemię, bo trwa wojna w Ukrainie, bo panuje drożyzna i inflacja – zaznacza Anna Dymna. – Jednak, wbrew tym wszystkim przygnębiającym trudnościom oraz tragediom, moja fundacja nie zamierza rezygnować z działań, które dają nam siłę. Dlatego postanowiliśmy wspólnie śpiewać kolędy i dzielić się z innymi bożonarodzeniowym pięknem. Potrzebna jest nam przecież iskierka nadziei, która zapali w nas światło miłości. Potrzebne jest nam nowe Betlejem. Bądźmy więc razem. Zaśpiewajmy kolędy, posłuchajmy dobrych słów, popatrzmy na siebie życzliwie. Może choć na chwilę uda nam się rozjaśnić rzeczywistość.

Koncert „Nasza kolęda” rejestrowaliśmy, w Radiu Kraków. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Basia Stępniak-Wilk i Jacek Wójcicki. Najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki zaśpiewali również uczestnicy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Łukasz Baruch, Aleksandra Bogucka, Klaudia Borczyk, Grzegorz Dowgiałło, Katarzyna Nowak, Aleksandra Nykiel, Bartłomiej Peszuk, Wiktoria Smuga, Mariusz Trzeciak i Michał Ziomek. Wokalistom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Andrzeja Zaryckiego i Moniki Bachowskiej, a także chór Insieme oraz Dziecięcy Zespół Wokalny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Fragmenty świątecznych wierszy czytali: Anna Dymna i Maciej Musiał. Ważnym momentem koncertu jest udział ukraińskich dzieci, które wykonują z naszymi artystami w swoim ojczystym języku „Cichą noc”. W ten sposób chcemy dotrzeć do wszystkich osób, które będą gromadzić się przy świątecznych stołach w Polsce oraz za naszymi granicami. Osób, które zmuszone zostały opuścić swój kraj Ukrainę, swoje domy, pracę, swoich bliskich i u nas w Polsce znajdują schronienie.   Będziemy ich głosem i zaznaczymy obecność Sąsiadów w Polsce.

Dla uczestników Festiwalu Zaczarowanej Piosenki czas nagrywania kolęd był powrotem do atmosfery konkursu. Nasi zaczarowani wokaliści studiują w Akademii Muzycznej bądź są już jej absolwentami, prowadzą zajęcia ze sztuki wokalnej, komponują, piszą teksty piosenek, nagrywają płyty, realizują artystyczne projekty. Ot co, coraz pewniej podążają za swoimi marzeniami.

 

Łukasz Baruch, fot. Magdalena Woch

 

– W gronie tym jestem jedyną osobą, która parokrotnie śpiewała w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ale nie została laureatem tego konkursu – wyznał z uśmiechem Łukasz Baruch. – Czuję się jednak wielkim zwycięzcą. Podczas festiwalu poznałem fantastycznych przyjaciół, z którymi pracuję do dzisiaj. Konkurs ten zainspirował mnie również do założenia własnej fundacji „Wygrajmy razem” w Dąbrowie Górniczej. Od dwunastu lat tworzymy w niej projekty edukacyjne oraz muzyczne, nie tylko w naszym regionie, lecz również poza nim. Wokalny konkurs fundacji pani Ani Dymnej jest więc naprawdę zaczarowany.

Pomysłodawczynią koncertu „Nasza kolęda” jest Anna Dymna. Autorem scenariusza i reżyserem – Wojciech Graniczewski. Kierownikiem muzycznym Andrzej Zarycki, a twórcą scenografii Ryszard Melliwa.

 

 

W Wigilię koncert „Nasza kolęda” wyemitowała stacja TVN7 – o 16.35. W tym samym czasie nadaliśmy go na naszym profilu na Facebooku oraz kanale YouTube. W okresie Bożego Narodzenia materiał pokazały także stacje telewizyjne: TVN24, Metro, Antena HD, TVC, TVS, Twoja Telewizja Morska, iTVN Europa, iTVN USA. A dzięki nadawcom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne nasze wydarzenie artystyczne dotarło także do odbiorców w 170 miastach. Koncertu można było posłuchać również na antenie Radia Kraków.

Grzegorz Młynek

 

#fundacja_mimo_wszystko #zaczarowanapiosenka #AnnaDymna #festiwal #koncertkoled

Zobacz również

Anna Dymna: Zostań patronem festiwalu radości
Wszystkiego najlepszego!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...