Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

W Patronite od 04.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1143

Liczba Patronów: 1412

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
360 miesięcznie
4 270 łącznie
Od 2003 roku jestem prezesem fundacji „Mimo Wszystko”. Ma ona moją twarz, moje serce, moją duszę i za wszelkie jej działania jestem całkowicie odpowiedzialna - Anna Dymna

O Autorze

Drogi Patronie i droga Patronko,

od 2003 roku pomagamy osobom z niepełnosprawnościami i działamy na rzecz społecznej integracji. Do tej pory udało nam się wesprzeć ponad 35 000 podopiecznych. Nie dokonalibyśmy tego bez zaangażowania naszych darczyńców i wolontariuszy.

Nasi podopieczni, dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, inaczej odbierają świat. Niektórzy o pomoc nie potrafią nawet prosić. Wybudowaliśmy i prowadzimy dla nich dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w Radwanowicach oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubiatowie.

Ideą, jaka od początku przyświeca naszym działaniom, jest wyrównywanie szans pomiędzy osobami sprawnymi i tymi, które określa się jako niepełnosprawne – pragniemy usuwać bariery mentalne, które oddzielają ich dwa, pozornie, odrębne światy. Służą temu realizowane przez nas projekty, m.in. Festiwal Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. 

Nie wszyscy przyklasnęli idei naszego festiwalu, gdy, w roku 2005, organizowaliśmy jego pierwszą edycję. Niektórzy twierdzili nawet, że to okrucieństwo, bo ludzi chorych i z fizycznymi dysfunkcjami nie należy narażać na rywalizację, czyli dodatkowy stres. W tamtym czasie Anna Dymna podkreślała jednak stanowczo: „Tracimy przez to z oczu talenty na miarę Andrei Bocellego czy Stevie’go Wondera”.

Za nami szesnaście edycji tego wydarzenia. Odmieniło ono codzienność wielu osób z niepełnosprawnościami. Dzięki festiwalowi uwierzyli oni w siebie. Z większą wiarą i sukcesami zaczęli realizować swoje pasje. Dzisiaj koncertują w całej Polsce, nagrywają płyty. Kilkoro ukończyło Akademię Muzyczną oraz są laureatami ogólnopolskich konkursów i uczestnikami talent show, m.in. KFPP Opole, The Voice of Poland, Śpiewajmy razem All Together Now.

Kamil Czeszel, dwukrotny laureat naszego muzycznego projektu, triumfował podczas „Debiutów” 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok wcześniej Aleksandra Nykiel, która również dwukrotnie wywalczyła Statuetkę Zaczarowanego Ptaszka na Rynku Głównym w Krakowie, zwyciężyła w telewizyjnej „Szansie na sukces”, a potem opolski amfiteatr opuszczała z Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych.

Niestety, w 2022 roku festiwal nie mógł się odbyć z powodu braku pieniędzy. Zorganizowaliśmy wtedy – on-line – Rodzinny Konkurs Zaczarowanej Piosenki dla finalistów minionych edycji. I choć emocji nie brakowało, nie było to to samo. Dlatego wiemy, że musimy zrobić wszystko, by zorganizować kolejną edycję wydarzenia. Potrzebujemy wsparcia przyszłych Patronów i Patronek.  Siedemnasty festiwal stwórzmy razem – niech będzie on najbardziej zaczarowany ze wszystkich. Dołączcie do nas!

 

Przed przyszłymi uczestnikami konkursu muzyczne przygotowania. A co czeka nas? 

 • Organizacja pierwszego etapu konkursu: dotarcie z informacją o nim do jak najszerszej grupy uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, by zebrać jak największą liczbę zgłoszeń.
 • Przeprowadzenie półfinału transmitowanego na żywo w mediach społecznościowych, który odbędzie się na scenie, przed publicznością, a przede wszystkim – jak zawsze do tej pory – przed profesjonalnym jury.
 • Realizacja materiałów wideo – spota reklamowego, który zachęci do udziału w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, a w kolejnym etapie – zapisu wideorozmów z finalistami.
 • Organizacja tygodniowych warsztatów dla finalistów, by przed finałowym występem, pod okiem nauczycieli śpiewu, muzyków i psychologa, mogli szlifować swoje umiejętności wokalne oraz prezencję.
 • Finał i wszystko, co z nim związane – m.in. budowa sceny z nagłośnieniem, oświetleniem, scenografią, a także zapewnienie nagród finansowych i rzeczowych dla laureatów.
 • Organizacja koncertu niedzielnego, podczas którego wystąpią nie tylko obecni finaliści, ale także laureaci minionych edycji i wyjątkowi goście.

Ostatnie lata nauczyły nas, że niczego nie możemy być tak pewni, jak zmiany. Wierzymy, że wszystkie wspólne cele, które wymieniamy, uda nam się zrealizować tak jak to tutaj prezentujemy. Będziemy jednak dostosowywać się do zaistniałych okoliczności i informować o nich. Możemy obiecać: zrobimy wszystko, by pieniądze zebrane dzięki naszym patronom zostały wykorzystane we właściwy sposób i wsparły muzyczny rozwój uczestników konkursu.

 1. Za nami 16. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
 2. Finaliści zaśpiewali w duetach z ponad 75 artystami i artystkami.
 3. W festiwalowym jury zasiadło w sumie ponad 125 artystów i artystek (muzyków, aktorów, pisarzy).
 4. Do wszystkich edycji otrzymaliśmy łącznie 3 800 zgłoszeń konkursowych.
 5. Do tej pory przyznaliśmy stypendia muzyczne o łącznej wartości 1 248 000 złotych.
 6. Nagraliśmy 9 teledysków z finalistami konkursu.
 7. Zorganizowaliśmy ponad 9 000 godzin bezpłatnych warsztatów muzycznych.

 

Moglibyśmy pisać tu wiele, załączyć niemal rozprawę doktorską na temat sensu i potrzeby istnienia Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ale niech opowiedzą o nim jego przyjaciele:

 „Przysłuchując się niektórym utworom wykonywanym podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, mogę powiedzieć jedno: rewelacja! Gdyby ten koncert miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, natychmiast występujący tutaj piosenkarze byliby zwerbowani przez jakieś szajki producenckie i wykreowani na idoli dzieci albo młodzieży. Jedna dziewczyna pokazała tu coś, co jest darem Boskim: ma swingujący głos z kolosalnym, nieprawdopodobnym wyczuciem rytmu. To jest coś takiego, co posiada Justin Timberlake, Stevie Wonder, Michael Jackson, czyli wybrańcy, ludzie, którzy pulsują głosem jak perkusją – Zbigniew Hołdys, juror Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

– Nie śpiewamy niewidzącymi oczami, złamanym kręgosłupem albo sparaliżowanymi nogami. Dlaczego więc moje zdolności wokalne nie miałyby być poddane wnikliwej weryfikacji? Taryfy ulgowe, z jakimi często jesteśmy traktowani, po prostu nas poniżają – mówił dziennikarzom niewidomy Łukasz Żelechowski, zwycięzca 2. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, śpiewał z Justyną Steczkowską.

„W tym festiwalu najbardziej urzekające jest to, że nie widać, iż śpiewają w nim osoby z niepełnosprawnościami” – Jacek Cygan, wielokrotny juror Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 

„Ten projekt stał się dla mnie przełomem. Zmienił moje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Od tamtej pory koncertuję w całej Polsce. Mogę robić to, co kocham” – Aleksandra Nykiel, dwukrotna laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, zwyciężczyni „Szansy na sukces”, która w „Debiutach” 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wywalczyła Nagrodę Publiczności. 

Wspieraj działania Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Potrzeb podczas organizacji tak dużego, kilkuetapowego projektu, jak Festiwal Zaczarowanej Piosenki, jest wiele. Gdy pomagamy – czujemy się po prostu lepiej. <3


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Świsłowska
Małgorzata Świsłowska
Próg: 50 zł
Maja Jaworska
Maja Jaworska
Próg: 50 zł
Tomasz Walczyna
Tomasz Walczyna
Próg: 50 zł
Grzegorz Jakubowski
Grzegorz Jakubowski
Próg: 50 zł
Asia Kobus
Asia Kobus
Próg: 10 zł