Nominacje dla dziennikarzy Radia Nowy Świat. Głosujmy!

Obrazek posta

Weronika Wawrzkowicz, współprowadząca „Sobotni brzask” (7:00 – 10:00) oraz Michał Nogaś, prowadzący dwie audycje w Radiu Nowy Świat, czyli „Muzykę do czytania” (22:00-24:00) oraz „Czytał Michał Nogaś” (19:00 – 20:00) zostali nominowani w konkursie „Lubimy czytać” w kategorii Człowiek książki, w kategorii, która pojawiła się po raz pierwszy w plebiscycie. Już po raz ósmy internauci zagłosują na Książki Roku w 13 kategoriach, w których zgłoszonych jest 130 tytułów. Tegoroczną nowością, którą przygotował organizator – serwis Lubimyczytać - jest kategoria Człowiek Książki, w której nominowano 20 autorów, w tym dwóch redaktorów naszego radia. Plebiscyt Książka Roku 2022 Lubimyczytać potrwa do 28 lutego, a głosować można na stronie www.lubimyczytac.pl/plebiscyt.

 

Wśród 130 nominowanych tytułów, napisanych przez 66 autorów polskich i 63 zagranicznych, znaleźli się m.in. : Joanna Bator, Maria Peszek, Alice Oseman, Haruki Murakami, Jo Nesbo, Mariusz Szczygieł, Zygmunt Miłoszewski, Szczepan Twardoch, Remigiusz Mróz, Radek Rak, Marcin Meller i wielu innych.

 

 

Głosować można do 28 lutego na stronie https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/138/czlowiek-ksiazki

Zwycięzców poznamy 10 marca br.

Aż dwie nominacje, w dwóch różnych konkursach, otrzymał Marek Napiórkowski, prowadzący czwartkową audycję „Napiór w eterze” (19:00-21:00) w Radiu Nowy Świat. Pierwsza z nominacji dotyczy konkursu O!lśnienia 2023 w kategorii Muzyka klasyczna, opera i jazz za płytę Marek Napiórkowski fest. AUKSO „String Theory”. W uzasadnieniu przyznania tej nominacji napisano , że została ona przyznana za płytę, na której Marek Napiórkowski łączy jazzowe improwizacje ze smyczkowym brzmieniem orkiestry Aukso Marka Mosia. Za ciągłe muzyczne poszukiwania i stałą obecność na najwyższym podium wśród jazzowych gitarzystów. Głosowanie trwa do 24 lutego br., do północy na stronie https://olsnienia.onet.pl/ , a laureatów poznamy 3 marca 2023 roku o godzinie 20.00.

 

Druga z nominacji dotyczy jubileuszowej, 25. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY, którą redaktor Napiórkowski otrzymał w kategorii Najlepsza muzyka za ścieżkę dźwiękową do filmu „Bejbis”.

W tegorocznej edycji ORŁÓW brały udział 73 filmy fabularne, 51 filmów dokumentalnych i 25 seriali.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane od 1999 roku. Do pierwszego etapu kwalifikują się wszystkie polskie produkcje filmowe minionego roku spełniające warunki regulaminu Konkursu. Spośród nich w tajnym, poufnym głosowaniu, w którym bierze udział ponad ośmiuset członkiń i członków Polskiej Akademii Filmowej, wyłaniane są nominacje, a w kolejnym etapie – laureaci Orłów. Nagrody przyznawane są w 19 kategoriach.

 

Nazwiska laureatów Orłów we wszystkich kategoriach zostaną ogłoszone podczas 25. Gali Orłów, w poniedziałek 6 marca w Teatrze Polskim w Warszawie.

 

- Bardzo się cieszę, że nasi redaktorzy zostali nominowani w tak różnych konkursach i docenieni za projekty i dzieła, którym oddają się z wielką pasją. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki aż do finału – mówi Magda Jethon, Redaktorka naszego radia.

 

 

Prosimy Was o wsparcie naszych redaktorów i aktywne głosowanie w obu konkursach.

Poniżej jeszcze raz podajemy linki do głosowania:

https://olsnienia.onet.pl

https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/138/czlowiek-ksiazki

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 

Michał Nogaś Weronika Wawrzkowicz Marek Napiórkowski

Zobacz również

Możliwe zakłócenia działania aplikacji w nocy z 30 na 31 stycznia
Spotkanie z Elżbietą Cherezińską podczas audycji “Czytał Michał Nogaś” 
Spotkanie z Elżbietą Cherezińską podczas audycji “Czytał Michał Nogaś” 

Komentarze (12)

Trwa ładowanie...