SERWIS Krzysztofa Wałaszka

Obrazek posta

W niedzielę, dzień święty, zapraszamy na gościnną wystawę w galerii Serwisu. Zaproszonym przez nas twórcą jest Krzysztof Wałaszek - artysta wizualny i profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy wokół tematów społecznych i politycznych, posługując się tradycyjnymi środkami, takimi jak rysunek, malarstwo i ceramika. Więcej o artyście: 
http://www.zacheta.wroclaw.pl/.../277-walaszek-krzysztof...

///

Otwarciu wystawy będzie towarzyszył wernisaż, który odbędzie się 26 lutego o godzinie 19.00. Ekspozycja będzie podzielona na dwie przestrzenie Serwisu - część wystawy, poza galerią znajdzie się także w witrynie Galerii Szybka (i będzie widoczna całodobowo).

Galeria jest czynna od niedzieli do soboty w godzinach 17.00 - 20.00 (wejście od ulicy Wróblej).
Zapraszamy w dniach 26.02 - 05.03.

///

Było tak. Z ciemności wyłonił się człowiek, człeczyna właściwie. Groził karami egzoklazji i epistoklazji. Cokolwiek to znaczyło, brzmiało niepokojąco. Przyciśnięty do muru spokorniał, ale nie na tyle by nie zakrzyknąć wojowniczo „Hej, na męki wiedźcie mię! Nigdy ja nie przyznam się! Ecce homo!” (Lem 2022: 381). Tak było. Jak pisał Stanisław Lem, w kulturze prechaotyckiej, poprzedzającej Wielki Rozpad, praktyki religijne stanowiły skorupę normalnej działalności urzędowej. Księża-oficerowie pod sutannami nosili mundury. Coraz liczniejsze były niedociągnięcia służby Wydziału Teologicznego. Zakonników tak mocno rozpierała słodycz donosicielstwa, że oblepiała im wargi śliną o białawym nalocie. W działającej pod kierunkiem brata Perswazego komórce zakonnego rękodzieła wyrabiało się szaty i dewocjonalia, a przy okazji także grzałki podsłuchowe do herbaty. Z kolei Sekcja Gerontofilna wytwarzała mitenki z pulsografami dla rejestrowania tajnych podnieceń i poduszeczki magnetofonowe do rejestrowania tych, co mówią przez sen.

Wszystko to działo przed Wielkim Rozpadem. Z tej epoki archeologicznej pochodzą też porcelanowe talerze sygnowane przez Wałaszka z Księżyc, prezentowane w miejscu Galerii Serwis (Hallera 39, Wrocław), od 26 lutego 2023. (tekst kuratorki Anny Markowskiej)

///

Zapraszamy!
Zbiór Pusty

galeria wystawa szuka pracownia wrocław

Zobacz również

Nowe nagrody za progi 10 zł i 20 zł
Otwarcie GALERIA SZYBKA x Jarek Słomski

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...