Rozmowa z Iloną Sekudewicz

Ilona Sekudewicz ukończyła studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Geochemia, Mineralogia i Petrologia. Obecnie pracuje jako asystent oraz realizuje doktorat w trybie eksternistycznym w Instytucie Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Jej praca doktorska skupia się przede wszystkim na badaniu obiegu radioaktywnego izotopu cezu Cs-137 w środowisku jeziornym, ze szczególnym uwzględnieniem jezior antropogenicznych. Wzięła udział w programie Pioneers into Practice: EIT Climate-KIC, dzięki któremu miała okazję odbyć miesięczny staż na Uniwersytecie Technicznym w Tallinnie w Estonii. W ramach stażu uczestniczyła również w swoim pierwszym rejsie w celu zbadania zanieczyszczenia mikroplastikiem wody oraz osadów Morza Bałtyckiego w rejonie Estonii.

W ramach stypendium im. Mieczysława Bekkera finansowanego przez NAWA odbyła także roczny staż w Instytucie Badań Polarnych i Morskich im. Alfreda Wegenera w Bremerhaven w Niemczech. Dzięki uprzejmości instytucji goszczącej uczestniczyła w ekspedycji naukowej w rejony wysypy subantarktycznej, Georgii Południowej, na statku badawczym RV Polarstern. Podczas ekspedycji była członkiem zespołu badającego występowanie naturalnych izotopów promieniotwórczych, głównie radonu i radu, w wodzie w rejonie wyspy.

Od dzieciństwa pasjonuje się przyrodą oraz geologią, także regionów polarnych. Nie opuszcza jej nieodparta chęć poznawania świata. Bardzo interesuje się geochemią izotopów oraz wykorzystywaniem ich do badania rozmaitych procesów geologicznych. Prywatnie jest miłośniczką muzyki, żeglarstwa oraz dobrego kina.

Serdecznie zachęcam do lektury naszej rozmowy na stronie Polarniczki.pl >>>

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...