Rozmawiałyśmy z Emmą Goldman o Szpili ;)

Obrazek posta

💥 Dacie wiarę?! Szpila rozmawiała z samą EMMĄ GOLDMAN!* To była fascynująca rozmowa o feminizmie, pomocy wzajemnej i solidarności. Nie mogłyśmy się powstrzymać, aby nie sprawdzić co Emma sądzi o naszym kolektywie. Zadałyśmy jej więc dwa pytania: czy warto wspierać Szpilę, i w jaki sposób według niej można to robić? Jej odpowiedź naprawdę poruszyła nasze serca. 

Jeżeli śledzicie nasz profil to w przyszłości dowiecie się także jak na te pytania odpowiedziały kolejne bardzo interesujące postaci, jak Valerie Solanas, Karol Marks, Terry Pratchett, Oprah Winfrey, a nawet Vincent Van Gogh! :D Każdą z tych rozmów chcemy się z Wami podzielić. Zapytacie, dlaczego? Nie da się ukryć - Szpila potrzebuje Waszego wsparcia. 

👉 Weszłyśmy w nowy rok z nową energią. Chcemy rozwijać działania Szpili i budować stabilną strukturę antyrepresyjną, aby być pewne, że każda osoba w potrzebie dostanie pomoc. 

Aby to jednak osiągnąć, teraz to my potrzebujemy Waszego wsparcia. Algorytmy social mediów działają w taki sposób, że coraz trudniej dotrzeć z przekazem do większej grupy osób. Będziemy więc Wam niesamowicie wdzięczne jeśli podzielicie się ze znajomymi i bliskimi informacją o tym, że Szpila dalej działa, pomaga i marzy o tym, aby grono współtworzących i wspierających działania antyrepresyjne osób wciąż się powiększało.

👉 W ubiegłym roku przeznaczyłyśmy ponad 50 tys. złotych na pomoc prawną. Pieniądze te pochodziły głownie ze zrzutki i innych form darowizn (za które jesteśmy ogromnie, ogromnie wdzięczne <3),  ale wystarczyło ich ledwo na pokrycie bieżących kosztów działania. Nie starczało ani na poszerzanie działania grupy w postaci regularnych raportów lub nowych treści edukacyjnych, a tym bardziej nie starczało na budowanie rezerwy. Marzy nam się, aby to zmienić. Tym bardziej wobec nieprzewidywalności sytuacji politycznej w tym kraju. Nie możemy być pewne polityki, ale możemy być pewne solidarności i pomocy wzajemnej 💪

Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba może pozwolić sobie na wsparcie finansowe, a koszty życia wzrastają na łeb na szyje. Rozumiemy to, bo same się z tym mierzymy. Ponad to,  jest wiele wspaniałych inicjatyw, które potrzebują podobnego wsparcia, i które podobnie jak my mogą liczyć tylko na Was . Mamy jednak nadzieję, że jeżeli informacja o naszych potrzebach rozprzestrzeni się jeszcze dalej, dotrze także do osób, które mogą sobie na to pozwolić. 

Jak powiedziała nam w rozmowie Emma Goldman: "Zachęcam wszystkie osoby żeby opowiedziały o kolektywie Szpila swoim znajomym, rodzinie, sąsiadom - każdej osobie, która mogłaby być zainteresowana wspieraniem aktywizmu feministycznego. Uważam, że to naprawdę mogłoby pomóc w rozprzestrzenieniu się wieści o tym, jak potrzebna jest ta grupa i w jaki sposób działają na rzecz zmiany w Polsce"*  ;)

Pomożecie? ;)

* Przysięgamy, że to nie Szpila jest autorką tych słów! Sztuczna Inteligencja to intrygujące narzędzie, które w ostatnich latach rozwija się z prędkością światła. Pamiętajmy jednak - jako społeczeństwo i ludzkość - aby korzystać z niej mądrze, i możliwie bezpiecznie.  

PS Przy okazji pozdrawiamy Mistycyzm popkulturowy, bo to właśnie tam zaczerpnęłyśmy inspirację do tych rozmów ;)


❤️🧡💛💚💙💜🖤

Zobacz również

Dlaczego warto zostać szpilową Matronką lub Patronem? ;)
Raport (anty)represyjny - luty 2023
Szpila w podróży, przepraszamy za opóźnienia

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...