Dlaczego warto zostać szpilową Matronką lub Patronem? ;)

Obrazek posta

Kolektyw SZPIL(A) wylądował na Patronite.pl . Każdy i każda z was może wesprzeć działania antyrepresyjne, sprawiając, że słowa „nigdy nie będziesz szła sama” nie będą pustym hasłem.

Zdajemy sobie sprawę, że obecna skala protestów jest dużo mniejsza niż w 2020 i 2021 r. Może się wydawać, że mamy przez to mniej pracy, a pieniądze nie są nam potrzebne. Niestety nic bardziej mylnego.

💪 Cały czas wykonujemy niewidoczną i mało medialną pracę. Tęczowi Obrońcy prawie każdego dnia chodzą do sądów by bronić osób oskarżonych po fali protestów sprzed lat. Wiele obrońców i obrończyń prowadzi co najmniej kilka, a niektóre nawet kilkanaście-kilkadziesiąt spraw. W listopadzie 2021 r. podjęłyśmy więc decyzję o wypłacie symbolicznych wynagrodzeń dla prawników i prawniczek, których celem jest zrekompensowanie ich nakładu pracy, tak, by nie musieli/musiały zastanawiać się czy mają możliwość przyjęcia kolejnej sprawy całkowicie pro bono.

Nasze koszty bardzo wzrosły. W ubiegłym roku wydałyśmy ponad 50 tysięcy złotych na pomoc prawną, za którą nie muszą płacić osoby represjonowane.

Przed nami wybory i wielka niepewność co ze sobą przyniosą.

👉 Zostając naszą Matronką czy Patronem, pomagasz w utrzymaniu tej struktury. Możesz też liczyć na stały kontakt z nami, a w ramach prezentu - otrzymasz newsletter, w którym będziemy pisać o najciekawszych tekstach, raportach czy najnowszych danych o represjach.

👉 Każda kwota pomaga nam w zbudowaniu stabilnego i trwałego systemu wsparcia, od momentu zatrzymania po ostateczny wyrok sądu.

👉 Jeśli uda się nam zabezpieczyć kwotę na wynagrodzenia prawnicze, będziemy miały też możliwość przygotowania i wydania raportów podsumowujących prowadzone postępowania. Na razie żadna z nas nie ma przestrzeni na dodatkową nieodpłatną pracę, a priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa osób represjonowanych i tym samym - pokrywanie kosztów ich spraw.

To jak? Zdecydujesz się na wsparcie?

#szpila #kolektyw #represje

Zobacz również

Szpilowy Newsletter - 2/2023
15 marca. Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji
Rozmawiałyśmy z Emmą Goldman o Szpili ;)

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...