Spotkanie dla dzieci i młodzieży w CNK - zobacz relację!🔥

Obrazek posta

Za nami darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane w Centrum Nauki Kopernik! Sprawdź krótkie podsumowanie z wydarzenia. 👇
 

Zobacz Zobacz
 

Część 1. Cyfrowi liderzy: Jak stać się wzorem w internecie i unikać pułapek wirtualnego świata?

Czy da się żyć z tworzenia wartościowych treści? Jak je tworzyć? Jak zbudować własne radio? Co zrobić, by uniknąć pułapek wirtualnego świata?

O tym (i nie tylko!) opowiedzieli: Karolina Głowacka - dziennikarka, twórczyni popularnego podcastu Radio Naukowe i autorka popularnonaukowych książek, Bartosz “Bazok” Zelek - muzyczny youtuber, gitarzysta i nauczyciel oraz Tadeusz Chełkowski z serwisu Patronite.pl.

Podczas spotkania porozmawialiśmy chwilę o znaczeniu Internetu i social mediów w życiu młodych ludzi. Poruszyliśmy też temat wartościowego contentu i bezpieczeństwa w sieci.

 

 

 

 

Część 2. Jak radzić sobie z cyberprzemocą? Fake-newsy, komu wierzyć w sieci?

Czym jest cyberprzemoc? Jak sobie z nią radzić? Jak rozpoznawać jej przejawy? I w końcu: jakie kroki podjąć w przypadku jej doświadczenia? 

O tym opowiedziała Anna Rywczyńska - koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz kierownik Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK. 

Z kolei o fake newsach i o tym, jak rozpoznawać źródła wiarygodnych informacji w sieci wypowiedział się Marcin Kostecki - koordynator weryfikacji informacji w organizacji fact-checkingowej Demagog.

Młodzież dowiedziała się m.in.: co to jest fact-checking, jak rozpoznać dezinformację, jak podchodzić do wiadomości znalezionych w sieci.

Warsztaty były doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów i zrozumienia zagrożeń, jakie niosą za sobą cyfrowe media oraz poznania sposobów na efektywną walkę z cyberprzemocą i fałszywymi informacjami.

 

 

 

 

Zobacz również

Darmowe warsztaty dla Twórców i spotkania Autorów z Patronami! 🔥
Monetyzacja Youtube i zmiany w prawie - streszczenie warsztatów dla Twórców!
Patronite Forum 2023 - zobacz relację z najważniejszego wydarzenia dla Twórców cyfrowych! ...

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...