Za nami darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane w Centrum Nauki Kopernik! Sprawdź krótkie podsumowanie z wydarzenia. 👇
Czy da się żyć z tworzenia wartościowych treści? Jak je tworzyć? Jak zbudować własne radio? Co zrobić, by uniknąć pułapek wirtualnego świata?
O tym (i nie tylko!) opowiedzieli: Karolina Głowacka - dziennikarka, twórczyni popularnego podcastu Radio Naukowe i autorka popularnonaukowych książek, Bartosz “Bazok” Zelek - muzyczny youtuber, gitarzysta i nauczyciel oraz Tadeusz Chełkowski z serwisu Patronite.pl.
Podczas spotkania porozmawialiśmy chwilę o znaczeniu Internetu i social mediów w życiu młodych ludzi. Poruszyliśmy też temat wartościowego contentu i bezpieczeństwa w sieci.
Czym jest cyberprzemoc? Jak sobie z nią radzić? Jak rozpoznawać jej przejawy? I w końcu: jakie kroki podjąć w przypadku jej doświadczenia?
O tym opowiedziała Anna Rywczyńska - koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz kierownik Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK.
Z kolei o fake newsach i o tym, jak rozpoznawać źródła wiarygodnych informacji w sieci wypowiedział się Marcin Kostecki - koordynator weryfikacji informacji w organizacji fact-checkingowej Demagog.
Młodzież dowiedziała się m.in.: co to jest fact-checking, jak rozpoznać dezinformację, jak podchodzić do wiadomości znalezionych w sieci.
Warsztaty były doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów i zrozumienia zagrożeń, jakie niosą za sobą cyfrowe media oraz poznania sposobów na efektywną walkę z cyberprzemocą i fałszywymi informacjami.
Trwa ładowanie...