24 marca w piątek rusza plebiscyt Radia Nowy Świat na piosenkę z tekstem

Obrazek posta

Patronki i Patroni, Słuchaczki i Słuchacze,

od piątku 24 marca będziecie mogli zagłosować na najpiękniejsze piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Na liście znajduje się 200 utworów, a wśród nich największe przeboje. Głosować można do 15 kwietnia, do godziny 10:00.

Wszystkie informacje o głosowaniu znajdą się jutro na stronie www radia. Finałową 30-tkę poznamy 16 kwietnia w Dniu Patronów, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat.  

Patroni i Słuchacze będą mogli wybierać spośród 200 piosenek, których wyboru dokonali dziennikarze muzyczni Radia Nowy Świat, przy wsparciu Wojciecha Manna. Każda Patronka i każdy Patron, którzy aktywnie wspierają stację, będą mogli oddać 30 głosów, a wszyscy Słuchacze 5 głosów na ich zdaniem najlepsze utwory. Lista 200 utworów będzie dostępna na stronie internetowej

Radia Nowy Świat. Finał plebiscytu na piosenkę z tekstem odbędzie się w Dniu Patronów, 16 kwietnia. Weronika Wawrzkowicz i Maciej Jankowski zaprezentują w specjalnej audycji o godzinie 20:00 30 piosenek, które zebrały najwięcej głosów.

Piosenki z tekstem” to również koncert, który Radio Nowy Świat organizuje wspólnie z Akademią Teatralną w Warszawie 17 kwietnia br. i jest on także związany z Dniem Patronów. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim są piosenki z tekstem w zupełnie nowych aranżacjach, przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. W koncercie wystąpią studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat. Usłyszeć będzie można znane piosenki w wykonaniu m.in. Weroniki Boczek, Marii Zamachowskiej, czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że wybrany przez nią utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale usłyszymy jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

- Bilety na koncert zostały wyprzedane już drugiego dnia po uruchomieniu sprzedaży, dlatego bardzo poważnie rozważamy, wspólnie z rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie – Wojciechem Malajkatem, zorganizowanie drugiego koncertu. Zapraszamy osoby, którym udało się kupić bilet na ten wyjątkowy wieczór do Teatru Collegium Nobilium, a wszystkich Słuchaczy gorąco zachęcamy do słuchania Radia Nowy Świat 17 kwietnia o g. 20.00, kiedy to będziemy transmitować dla Państwa to wydarzenie. Wierzę, że tak jak nam, tak i Państwu sprawi ono wiele radości i przyjemności – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

– Podczas pracy nad naszym koncertem chcieliśmy poszukać nowych aranżacji i interpretacji dla utworów, które weszły do kanonu polskiej piosenki artystycznej i kabaretowej. Nie chcąc na pewno uprawiać tzw. „wydania drugiego, pogorszonego”, postaramy się poszukać w tych utworach nowej, świeżej wartości – mówi Mateusz Dębski, kompozytor, pianista, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.


24 marca br. będzie miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Tego dnia o godzinie 20.00 odbędzie się kolejny Koncert w holu. Tym razem wystąpią Pola Chobot & Adam Baran - dziki, nierozłączny organizm muzyczny, jeden z najciekawszych zespołów polskiej alternatywy. Pola jest wokalistką, pianistką, autorką słów i muzyki. Adam to doskonały gitarzysta, autor muzyki oraz producent. Laureaci kilkunastu prestiżowych nagród muzycznych. Debiutowali w listopadzie 2019 roku świetnie przyjętym albumem pt. „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży”. Wystąpili już w Radiu Nowy Świat jako gwiazdy wieczoru festiwalu Otwarty Mikrofon oraz poprowadzili jedną z audycji z cyklu ,,Mogli w niedzielę’’. Piątkowy koncert zagrają z najnowszym materiałem. Transmisja audio oraz video (tylko dla Patronów) rozpocznie się o godzinie 20.00.

 

Fot. Dawid Grzelak

 

Trzech redaktorów Radia Nowy Świat jest nominowanych do najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyki 2023 

Marek Napiórkowski jest nominowany aż w trzech kategoriach: za Album Roku – Jazz, Muzyka filmowa, teatralna, ilustracyjna i Artysta roku – Jazz. Krzysztof Grabowski (Dezerter) oraz Wojciech Waglewski (Voo Voo) nominowani w tej samej kategorii za Album roku -Rock. 

Laureatów poznamy 22 kwietnia br. podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Gliwicach. 

 

 

Z ostatniej chwili…

23 marca br. zakończyła się zbiórka Fundacji Be a Hero na zrzutka.pl, której Radio Nowy Świat kibicowało i wspierało. Zebrana kwota w wysokości ponad 320 tys. złotych (stan na: 23.03.2023 g. 10.00) oznacza, że zaplanowany cel został przekroczony o ponad 300%.

Zebrane środki zostaną przekazane na zakup generatorów prądu, systemów grzewczych oraz stacji zasilania. Wszystko, co zostanie zakupione, fundacja dostarczy do domów dziecka, domów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, domów dla osób starszych i schorowanych, schronów, ośrodków dla wewnętrznych przesiedleńców oraz miejsc czasowego pobytu - zlokalizowanych na terenie Ukrainy.

Dziękujemy!

 

 

 

 

Piosenka z tekstem Plebiscyt RNŚ

Zobacz również

Piosenki z tekstem - koncert Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
Wyjście do kina Amondo z Tomaszem Raczkiem
Wyjście do kina z Tomaszem Raczkiem

Komentarze (5)

Trwa ładowanie...