Piosenki z tekstem - koncert Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej

Obrazek posta

Drogie Patronki, Drodzy Patroni,

w poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się wyjątkowy koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie. To wydarzenie jest przygotowywane z okazji „Dnia Patronów”, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat. Dzisiaj, 14 marca br. rusza sprzedaż biletów, które można będzie kupić w kasie teatru Collegium Nobilium oraz na stronie teatru.

Koncert „Piosenki z tekstem” poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim jest polska piosenka kabaretowa i literacka, czyli piosenka z tekstem, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. Wystąpią w nim studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat.

- Wspólnie z Akademią Teatralną przygotowujemy wyjątkowe widowisko z okazji Dnia Patronów. Chcemy w ten sposób przypomnieć fantastyczne piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Zapraszamy już dziś na nasz koncert. Wierzę, że tak jak nam, tak i Państwu sprawi on wiele radości i przyjemności – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna naszego radia.

Podczas koncertu usłyszymy znane piosenki w wykonaniu m.in. naszych dziennikarzy: Marii Zamachowskiej, Weroniki Boczek czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że jej utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale usłyszymy jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

 

– Podczas pracy nad naszym koncertem chcieliśmy poszukać nowych aranżacji i interpretacji dla utworów, które weszły do kanonu polskiej piosenki artystycznej i kabaretowej. Nie chcąc na pewno uprawiać tzw. „wydania drugiego, pogorszonego”, postaramy się poszukać w tych utworach nowej, świeżej wartości – mówi Mateusz Dębski, kompozytor, pianista, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Bilety na koncert można kupić w kasie Akademii Teatralnej przy ul. Miodowej 22/24 w Warszawie oraz na stronie http://tcn.at.edu.pl/

 

KASA TEATRU I REZERWACJA BILETÓW

Otwarta stacjonarnie od wt. do pt. w godz. 15:00 – 19:00 oraz w weekendy w godz. 15:00 – 17:00 (lub do godziny rozpoczęcia ostatniego spektaklu)

 

Telefonicznie czynna od wt. do pt. w godz. 11:00 – 19:00 oraz w weekendy w godz. 13:00 – 17:00, pod numerem telefonu 662 155 960

e-mail: kasa@e-at.edu.pl tel. 22 635 99 39 lub 662 155 960

Zapraszamy!

 

 

RNŚ Grażyna Torbicka Wojciech Malajkat

Zobacz również

Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
Zaproszenie na Koncert w Holu - Pola Chobot & Adam Baran
Wiosenne wydarzenia: audycja wyjazdowa, plebiscyt, koncert w holu

Komentarze (8)

Trwa ładowanie...