Rusza rekrutacja do ostatniej edycji SOCNGO. Zgłoś swoją organizację już dziś!

Obrazek posta

Ostatnia edycja warsztatów skierowana jest do organizacji strażniczych, czyli tych, które monitorują aktywność i przyglądają się organom, innym instytucjom czy funduszom. Coraz częściej celem ataków w internecie stają się niezależne organizacje pozarządowe, których członkowie i pracownicy narażeni są na dezinformację wymierzoną w ich działalność. W celu skutecznej walki z fake news i świadomego komunikowania się w Internecie powstała Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO.

SOCNGO, czyli Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz Stowarzyszenia Demagog – organizacji z dużym doświadczeniem w takich dziedzinach jak edukacja medialna czy kwestie społeczne. Eksperci uczą przedstawicieli innych organizacji, jak powinni odpowiedzialnie korzystać z narzędzi, jakie daje im internet, aby skutecznie komunikować się ze swoimi odbiorcami, ale także przeciwdziałać potencjalnym atakom, które wymierzone mogą być w ich działalność.

To już IV, a jednocześnie ostatnia edycja z cyklu bezpłatnych warsztatów. Rekrutacja potrwa do końca kwietnia (30.04.2023). W trakcie projektu uczestnicy zdobędą nowe umiejętności w zakresie:

  • edukacji medialnej;
  • krytycznego myślenia;
  • weryfikowania źródeł informacji;
  • bezpiecznego funkcjonowania w internecie;
  • przeciwstawiania się propagandzie medialnej.

Jeśli chcesz zgłosić swoją organizację, zapoznaj się ze szczegółami oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy. Działaj odpowiedzialnie w sieci!

Zgłoś się!

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej to odpowiedź na zapotrzebowanie polskich niezależnych organizacji pozarządowych, które potrzebują rzetelnej wiedzy z zakresu pragmatycznego, bezpiecznego i skutecznego korzystania z udogodnień, jakie daje internet. Więcej informacji i zdjęcia z poprzednich edycji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu. Projekt realizowany w ramach dotacji z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i finansowany z Funduszy EOG.

demagog fakenews fakty informacja

Zobacz również

Docieraj do źródła prawdy!
Zestaw Prawdziwych Informacji #23
Radosnych świąt Wielkanocnych

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...