Kultowe momenty filmowe wybrane – za nami pierwsza Akcja! Ekranizacja w Radiu 357!

Obrazek posta
Do tej Akcji! wezwaliśmy Was w pierwszy dzień marca - Katarzyna Borowiecka, Justyna Godz i Mateusz Fusiarz zaprosili Was do wyłonienia niezapomnianych momentów filmowych - tych, które są Wam szczególnie bliskie, dobrze znane i przywołują wspomnienia. Wrzuciliśmy na Wasze ekrany 60 propozycji filmowych i serialowych w 12 niezwykłych kategoriach. Przez cały miesiąc prezentowaliśmy Wam kolejne je na naszej antenie, po drodze poznaliśmy laureatów Oscarów i przygotowaliśmy specjalne wydarzenie, które zwieńczyło pierwszą Akcję! Ekranizacja! w Radiu 357.
 
Spotkaliśmy się w warszawskim kinie KinoGram - do sali kinowej przybyli nasi Patroni, zaproszeni goście i nasi dziennikarze. Odpowiedni nastrój radiowy zbudowali Marcin Cichoński i Justyna Godz, a galę, z brawurową oprawą dźwiękową grupy MoCarta (Filip Jaślar, Paweł Kowaluk, Michał Sikorski, Bolesław Błaszczyk), poprowadzili Katarzyna Borowiecka i Mateusz Fusiarz.
 
Prezentacjom poszczególnych kategorii towarzyszyły opowieści o filmowych i serialowych wspomnieniach oraz anegdoty ze świata wielkiego i małego ekranu. Dzięki specjalnie nagranym wcześniej materiałom wideo każdą z 12 kategorii zaprezentowała inna osoba!
 
🎥 Łukasz Muszyński, zastępca redaktora naczelnego Filmweb.pl, przybył do kina i opowiedział nam o tym, co zapadło mu w pamięć, zanim zaczął oglądać filmy profesjonalnie. Otworzył pierwszą z kopert - a w niej…
 
🏆 You Never Can Tell - Chuck Berry z filmu Pulp Fiction - zwycięzca kategorii 5 x Tarantino
 
🎥 Potem przyspieszyliśmy, gdy na ekranie pojawił się polski lekkoatleta, złoty medalista na 800 metrów ME w Barcelonie, Marcin Lewandowski - ogłosił zwycięzcę kategorii 3-2-1 Start!
 
🏆 Thomas Newman, Tambuco - Los Muertos Vivos Están z filmu Spectre
 
🎥 Emocje sięgnęły zenitu, gdy okazało się… że trzecia koperta zaginęła! Odnalazła się dopiero po chwili - była pod fotelem Katarzyny Pruchnickiej i jej syna, Jurka. Otworzyli ją wspólnie i odczytali:
 
🏆 Angelo Badalamenti - Twin Peaks Theme z serialu Miasteczko Twin Peaks - Waszymi głosami najlepszy wybór w kategorii Emocje sięgają zenitu
 
🎥 Na fotelu obok Katarzyny Borowieckiej i Mateusza Fusiarza usiadł Maciej Okraszewski, autor podcastu “Dział zagraniczny”. Sprzedał nam niezwykły patent na oglądanie zakazanych filmów, w którym główną rolę odgrywała… wypolerowana meblościanka. Zaprezentował on zwycięzcę kategorii Gwiazdy z innych wymiarów:
 
🏆 Blues Brothers - Everybody Needs Somebody To Love z filmu The Blues Brothers. Jake Blues (z domu Soltys) i Elwood Blues (z domu Łukawski) odebrali nagrodę osobiście, dziękując wszystkim mieszkańcom Illinois i okolic 😉
 
🎥 Ogłoszenie kategorii kulinarnej również przypadło w udziale mistrzowi. Mateusz Zielonka, zwycięzca 6. edycji programu MasterChef, pojawił się na ekranie i bez nawijania makaronu na uszy oznajmił, że w kategorii Odgrzewany, a smaczny zwycięzca to…
 
🏆 Gaten Matarazzo & Gabriela Pizzolo - Neverending Story z serialu Stranger Things
 
🎥 Wśród piłkarzy mistrzów świata póki co nie mamy… ale wśród naszych gości był sędzia, który zna smak finału mundialu! Tomasz Listkiewicz otworzył szóstą kopertę, a w niej:
 
🏆 John Williams - Star Wars Main Theme z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja - zwycięzca w kategorii Mistrzostwo świata
 
🎥 Nasza kolejna gościni, Kaja Szafrańska, krytyczka, autorka kanału jakbyniepaczeć, wspominała m.in. pierwszą scenę serialu “The Wire” (w Polsce znanego jako “Prawo ulicy”), która kilka razy… uniemożliwiła jej oglądanie dalej. Dzięki Kai poznaliśmy Wasz kolejny werdykt - w kategorii Rodzina, ach rodzina:
 
🏆 Joe Cocker - With A Little Help From My Friends z serialu Cudowne lata
 
🎥 Następnie przyszedł czas na kategorię taneczną - Jakub Józef Orliński, śpiewający tancerz breakdance, prosto z Lizbony zapoznał nas z zawartością ósmej koperty:
 
🏆 Earth, Wind & Fire - Boogie Wonderland z filmu Nietykalni to zwycięzca w kategorii Piruety i podskoki. Układ taneczny Drissa, również za pośrednictwem ekranu, krótko przeanalizowała dla nas Anna Hop - tancerka i choreografka Polskiego Baletu Narodowego
 
🎥 Życie jest jak pudełko czekoladek… to właśnie w takim pudełku trafiła się następna koperta, którą otworzył… Filip Gump! Utrzymywał, że na co dzień jest warszawskim skrzypkiem… 😉 Przedstawił zwycięzcę w kategorii Niezbyt happy end:
 
🏆 Jose Feliciano, Ewan McGregor & Jacek Koman - El Tango de Roxanne z filmu Moulin Rouge
 
🎥 Jako ostatni z rozmówców przybył na scenę reżyser, scenarzysta, a niegdyś youtuber - Martin Stankiewicz. Zanim przeszedł do kolejnej kategorii, znalazł sposób na przemycenie kilku spojlerów! Ale stwierdził, że i tak każdy je zna… 😉 Ogłosił zwycięzcę w kategorii Ktoś dzwoni?:
 
🏆 Bernard Herrmann - Twisted Nerve z filmu Kill Bill. Mateusz Fusiarz osobiście pokusił się o wykonanie charakterystycznego gwizdu - i nie było fałszu! 😉
 
🎥 Ostatnie wideo z prezentacją kategorii pochodziło ze śląskiego oddziału 357 - na Jazdę bez trzymanki ruszyliśmy z Jarosławem Juszkiewiczem. Był klakson z konsolety, były różne pary okularów, bezbłędna nawigacja oraz oczywiście zwycięzca, czyli…:
 
🏆 Prince - Batdance z filmu Batman
 
🎥 Jaki jest Najlepszy przyjaciel człowieka? W 5 propozycjach z ostatniej kategorii nie było Niedźwiedzia, ale to właśnie on - najlepszy przyjaciel słuchacza - Marek Niedźwiecki, wyłącznie głosem, przedstawił dwunasty werdykt:
 
🏆 Lindiwe Makiza & Lebo M - Circle of Life z filmu Król Lew!
 
Usłyszeliśmy słynne czołówki, były bliskie spotkania trzeciego stopnia z Lucynką (i Franzem Maurerem, który nie chciał gadać) oraz dźwiękowa podróż na Dziki Zachód, a pod koniec cała widownia falowała do jedynej takiej wersji utworu “My Heart Will Go On” z Titanica - to wszystko za sprawą Grupy MoCarta, która uświetniła galę wyjątkową oprawą muzyczną.
 
Bardzo dziękujemy za ten filmowy marzec! Wezwaliśmy Was do tej Akcji! po raz pierwszy, ale - co także padło podczas finału - nie po raz ostatni. Kolejne filmowe momenty czekają na kolejne niesamowite kategorie!
 
Jeśli chcecie przeżyć to wszystko raz jeszcze - zawsze macie taką możliwość w Twoje 357!
Zapraszamy do naszej biblioteki podcastów - tam znajdziecie:
 
… a poniżej zdjęcia z gali - do obejrzenia! 😉
 

Akcja! Ekranizacja finał Gala Katarzyna Borowiecka Mateusz Fusiarz Justyna Godz Marcin Cichoński filmy seriale

Zobacz również

Newsletter nr 3/23
Dzień radiowy - 1 kwietnia 2023
Ruszyło głosowanie na trzeci Polski Top Radia 357!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...