„Tutaj przyzwyczajamy się do rzeczy nieprzewidywalnych” – Dominika Dąbrowska

Obrazek posta

Dr Dominika Dąbrowska, wkrótce Saikkonen-Dąbrowska – absolwentka Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, kierunek fizyka, na Politechnice Wrocławskiej, Master de Geofisica y Geologia na Universidad de Granada. Doktorat obroniła na Instituto de Astrofisica de Andalucia w Granadzie. Naukowiec, meteorolog, polarnik (zimowała w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie w latach 2015-2016), przewodnik na Svalbardzie, kucharz, wegeterianka, zielarz, miłośniczka psów. Mieszka w Longyearbyen.

Razem z Dominiką pracowałyśmy w tym samym miejscu – Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie – choć w innym czasie. Dla nas obu był to początek różnych ścieżek, którymi później potoczyło się nasze życie. Może dlatego o codzienności na Spitsbergenie, przyrodzie zmieniającej podejście do świata i życiu tu i teraz rozmawiamy tak, jakbyśmy się już znały, choć właściwe dłuższe spotkanie na żywo jest cały czas przed nami.

Serdecznie polecam naszą rozmowę! https://polarniczki.pl/tutaj-przyzwyczajamy-sie-do-rzeczy-nieprzewidywalnych-dominika-dabrowska/

 

 

wywiad polarniczki Longyearbyen Svalbard

Zobacz również

„Polarniczki” na Dalej! Festiwalu Literatury Podróżniczej
Przekazanie Stacji Oazis Polsce
Wykład o projekcie Polarniczki na Uniwersytecie Zielonogórskim

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...