Radio Nowy Świat nadawać będzie aż w czterech kanałach równocześnie

Obrazek posta

10 lipca, w dniu trzecich urodzin naszego radia, w godzinach 19:00-22:00 stacja jako pierwsza nadawać będzie jednocześnie w czterech kanałach. „Rozszczepiony” program specjalny, czyli cztery różne strumienie, pod wspólnym tytułem QuadroRadio, poprowadzi czworo redaktorów – DJ’ów, a każdy z nich na swoim kanale będzie zapraszał do zabawy w rytm innej muzyki.

Wyboru i zmiany kanału Patron i Słuchacz będzie mógł dokonać w dwóch miejscach: na stronie internetowej stacji bądź w aplikacji. Takiej opcji, zmieniania i przechodzenia z jednego kanału na drugi, nie umożliwiają radioodbiorniki oraz inne platformy streamingowe.

- Jesteśmy bardzo przejęci tym projektem i ciekawi opinii naszych Patronów i Słuchaczy. To wydarzenie będzie naprawdę wyjątkowe, bo w mojej wieloletniej karierze zawodowej nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek inne radio podjęło się takiego zadania. Jesteśmy pierwsi i mam nadzieję, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna.

DJ’ami QuadroRadia będą: Marcelina Słomian, Mateusz Andruszkiewicz, Maciej Jankowski, Marcin Mann oraz Michał Porycki (antena główna), czyli można spodziewać się alternatywy, popu, rocka, elektroniki, hip-hopu. Słuchacze, którzy nie będą mieli możliwości „przeskakiwania” między kanałami będą słyszeli wyłącznie to, co dzieje się na antenie głównej. Jednak od czasu do czasu prowadzący Michał Porycki będzie zapraszał koleżankę i kolegów z innych kanałów na krótkie rozmowy. To wydarzenie potrwa 3 godziny (19:00-22:00) i będzie muzycznym podsumowaniem całego urodzinowego dnia, które już od rana będzie obfitować w niespodzianki. 

A właśnie 10 lipca, w trzecie urodziny ramówka też będzie świąteczna. Od godziny 10:00 do godziny 19:00 dziennikarze i przyjaciele stacji wystąpią w nietypowych rolach. Każda godzina będzie podzielona na cztery 15-minutowe mini-audycje, podczas których prowadzący będą próbowali m.in. przekonać niezdecydowanych Słuchaczy, dlaczego warto wspierać nasze radio. Wszystko odbywać się będzie pod hasłem „Autorzy audycji do dyspozycji”. I tak na przykład redaktor Wojciech Mann będzie zachęcał do wspierania, a w zamian będzie się uczył tańczyć pod okiem profesjonalnych tancerzy. Wojciech Malajkat w parze z Marceliną Słomian będą nawzajem szkolić się z tego, co potrafią najlepiej - Rektor Akademii Teatralnej w Warszawie będzie uczył Marcelinę interpretacji wiersza, a redaktorka będzie uczyła profesora śpiewać.

W innej parze wystąpią Maciej Jankowski z Joanną Kołaczkowską. Redaktor Jankowski będzie grał na gitarze, a Joanna Kołaczkowska będzie śpiewać dwa bardzo znane utwory. Redaktorka Naczelna Magda Jethon będzie zadawać Marcinowi Mannowi zadania matematyczne, a redaktorzy Krzysztof Grabowski i Wojciech Waglewski będą projektować koszulkę The Redaktors.

Wszystkie te audycje nasi Patroni i Słuchacze będą mogli śledzić zarówno w wersji audio, jak i video. Transmisja video będzie tego dnia dostępna dla wszystkich Słuchaczy na stronie internetowej radia.

- To będzie bardzo intensywny dzień, a dynamika i różnorodność tego, co wydarzy się na antenie będzie duża i mam nadzieję atrakcyjna dla Państwa. Ta nietypowa formuła unaoczni po raz kolejny, jak zdolnych, ambitnych i ciekawych dziennikarzy mamy. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do słuchania i oglądania nas poprzez transmisję video, szczególnie w dniu naszych urodzin i każdego innego dnia. I chciałam bardzo, bardzo serdecznie podziękować za Państwa wsparcie. Bez Państwa wpłat nie byłoby nas i nie moglibyśmy razem z Państwem świętować naszych trzecich urodzin. DZIĘKUJĘ! – dodaje Magda Jethon.

To nie wszystkie niespodzianki, które Radio Nowy Świat szykuje na dzień trzecich urodzin. W dniach 8-10 lipca zostaną otwarte wszystkie podcasty i przez 3 dni Słuchacze będą mogli zapoznać się z ofertą podcastów poprzez aplikację lub stronę internetową. Do dyspozycji Słuchaczy będzie ponad 13 tysięcy podcastów, tworzonych pod 125 tytułami, a podzielonych na podcasty z anteny, podcasty extra i podcasty extra plus.

Kolejną urodzinową propozycją jest spektakl „NieDochodzenie”, którego premiera odbędzie się 9 lipca o g. 19.30 w teatrze Polonia. Sztukę napisał Igor Brejdygant, wyreżyserował Wojciech Malajkat, a zagrają w niej: Magdalena Stużyńska, Barbara Wypych, Tadeusz Chudecki, Sambor Czarnota, Paweł Okoński, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Adam Stasiak, Barbara Gregorczyk, Magda Jethon oraz Wojciech Mann w roli nadgłosu.

Sztuka opierać się będzie na 6-7 rolach wiodących i wielu epizodycznych, do których zaprosiliśmy wybitne aktorki i wybitnych aktorów, muzyków i dziennikarzy, również z zespołu RNŚ.

- W sumie, w 14 spektaklach, które zostały zaplanowane w tym roku, w scenach „okazania policyjnego”, czyli tych epizodycznych, wystąpi ponad 100 osób. Będą to między innymi: Artur Andrus, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Waglewski, Marcin Kydryński, Joanna Kołaczkowska, Hanna Śleszyńska, Beata Ścibakówna, Adam Nowak, Magda Umer, Kayah, Agata Buzek, Grażyna Torbicka, Ola Kwaśniewska, Artur Barciś, Katarzyna Kolenda- Zaleska, Kuba Badach, Ewa Kasprzyk, Natalia Kukulska, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Maria Seweryn, Mariusz Szczygieł, Ewa Ewart, Wiktor Zborowski, Grażyna Wolszczak, Ania Rusowicz, Grupa MoCarta, Andrzej Grabowski i wiele innych gwiazd – wymienia Magda Jethon.


 

Serdecznie zapraszamy! Bądźcie tego dnia - i nie tylko tego dnia - z nami!

 

 

Zobacz również

Radio Nowy Świat otwiera wszystkie swoje podcasty
Urodzinowy rozkład jazdy czyli nasze niespodzianki!
Głosowanie na TIP-TOP i Szczyt wszystkiego w aplikacji!

Komentarze (15)

Trwa ładowanie...