Serce Miasta w Miasteczku Równości 2023

Obrazek posta

W tym roku -  jak w zeszłym - zostaliśmy poproszeni przez Paradę Równości o rozstawienie namiotu w Miasteczku Równości i zapewnienie wsparcia osobom w kryzysie bezdomności.

Warszawski Park Świętokrzyski jest miejscem, gdzie wiosną i latem przebywa wiele osób w kryzysie. Każda z nich ma prawo do bezpiecznej przestrzeni. Do posiłku, wody, innego wsparcia.

Szkoda, że 17 czerwca policja postanowiła legitymować i ,,usuwać" osoby w kryzysie bezdomności z Miasteczka Równości. Organizator tego nie żądał - przeciwnie. W zeszłym roku było inaczej: komendant policji kierował je do Serca Miasta i wszystko było w porządku. To są ludzie, nie przedmioty.

Co jest może być złego w tym, że osoba taka przyjdzie zjeść, napić się, otrzymać czapkę zabezpieczającą przed słońcem i inną pomoc?

Na szczęście naszym wolontariuszom udało się zlokalizować osoby w kryzysie przebywające tuż obok miasteczka i wokół PKiN, w efekcie kilkanaście osób zjadło ciepły posiłek, otrzymało słodki deser i wodę. Osoby mogły też schronić się przed słońcem pod naszym namiotem z poczuciem, że to jest życzliwe dla nich miejsce.

Apelujemy nieustannie: troska zamiast wykluczenia!

#sercemiasta #bezdomność #miasteczkorówności

Zobacz również

Udało się !!!
Podsumowanie 2023
Grafik terapii i warsztatów - luty 2024

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...