Historia Mosznowładców - 2020-2022

Obrazek posta

Pełny odcinek 17 podcastu solo dostępny jest pod tym linkiem.

Kampanię Mosznowładcy znajdziesz na www.mosznowladcy.pl

 

Mosznowładcy 2020-22

[00:00:00] Kuba: Dzień dobry, drodzy Państwo. Dzisiaj ptaki śpiewają za oknem raczej się nie nagrają. A może podłożyli jakieś ptaki? Może nawet nagramy te ptaki, a potem je położymy? W każdym razie dzisiaj będziemy mówić chyba po raz ostatni na temat drogi do tegorocznej edycji kampanii Mosznowładcy wcześniej znanej jako Movember Polska. Dlaczego ta nazwa została zmieniona, to oczywiście dzisiaj powiem. Natomiast chciałbym jeszcze wrócić do jednej rzeczy, bo powiedziałem, że z tym starym gabinetem, który obecnie jeździ wraz z ekipą ze Stowarzyszenia Fizjo Biegacze ze Szczecina, która nas wspiera, pomagając organizować wydarzenia w wielu miastach w północno północnej i zachodniej Polsce.

[00:00:41] To. Z tym gabinetem jeszcze by jeszcze był przebój. Mianowicie my zawsze wypożyczamy samochody. Jeśli chodzi o kampanie, o całą logistykę. Tak po prostu jest taniej, wygodniej. Nie korzystamy z tego samochodu jakby przez resztę roku. Także nie jest nam potrzebne posiadanie własnego auta. Jeżeli wypożyczenie de facto wychodzi nas lepiej, bo nie utrzymujemy tego pojazdu, nie ubezpieczamy go etc etc.

[00:01:03] No i. To był ten jeden rok 2019, kiedy postanowiliśmy, że auto kupimy i nie mieliśmy szczęście do tego samochodu. Zdecydowanie i w każdym razie, ostatnie wydarzenia, które były w 2019 roku, odbywało się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i w drodze po odbiór tego gabinetu po zakończeniu tego wydarzenia.

[00:01:22] Ten samochód zdechł. W sensie tak zupełnie zdechł. To była jakaś kolizja na cylindrach, jeżeli dobrze pamiętam, że tak na amen, na śmierć po prostu to już był jego koniec i francuski pojazd. Jeżeli cokolwiek tutaj wyjaśnia. Bo dla mnie owszem. W każdym razie i ten gabinet wrócił do domu. Zapakowany do osobówki.

[00:01:42] Dzisiaj to rzecz niemożliwa do wykonania. Częściowo został przetransportowany do tego trupa, który pod hotelem Sobieskim w Warszawie na rondzie zaległ. Rondo Zawiszy jeżeli dobrze pamiętam to się nazywa więc część przetransportowaliśmy osobówką do tego samochodu, żeby potem podjechać, drugim dostawczakiem odebrać ze złomu jeszcze, a część...

[00:02:03] Zapytałem, czy mam po prostu od razu chcą go wziąć na złom. Część wróciła po prostu z nami te wszystkie najważniejsze elementy, ale nie udało nam się wywieźć dwóch bardzo długich elementów, mianowicie dachu i drzwi. W związku z tym to niestety chłopaki musieli ze Szczecinem zrobić. Ale udało się i ten gabinet podstawowa konstrukcja nadal jeździ, nadal się w nim odbywają, badania także.

[00:02:23] Staramy się jak najmniej tych elementów produkować, bo też rzeczy związane ze środowiskiem też nam gdzieś tam oczywiście leżą na serduszku. Nie mogą być inaczej. Więc w 2020 roku postanowiliśmy, że zamówimy sobie nowy gabinet i początek 2020 roku to jest początek pandemii. No i tutaj była bardzo duża niepewność, co w ogóle się wydarzy w tym momencie, czy my te badania będziemy w stanie prowadzić, czy nie.

[00:02:48] No i pamiętacie na początku te wszystkie niesamowite rzeczy, które się działy Kompletne zamknięcie wszystkiego, społeczna izolacja. Nie wolno wychodzić. Wszystkie centra handlowe pozamykane, kolejki do sklepów, bo była określona ilość osób, która może wejść do danego sklepu, zamknięte lasy i poza latem. Te obostrzenia w wielu miejscach oczywiście zostały bardzo zluzowane i wierzyliśmy, że może się to utrzyma do jesieni, bo prognozy były naprawdę optymistyczne i wiele wskazywało na to, że może się to po prostu uda.

[00:03:15] Natomiast w pewnym momencie. Myśmy już mieli cały gabinet zamówiony. Oczywiście wszystko zostało przygotowane, wszystko zostało zrealizowane do kolejnej kampanii. To była ta kampania, która miała sesję i taki krótki klip z naszymi ambasadorami przebranym w stroje wiedźminów. I to zresztą z tej Akademii Wiedźminów. Z tego takiego ogromnego larpa, który się odbywa, przeszło to do innego stowarzyszenia z różnych powodów.

[00:03:39] Podziękowania serdeczne dla Ani, która pomogła to wszystko zorganizować. I dla Denisa, który się zgodził na to wszystko, żeby nam te stroje nieodpłatnie z tego stowarzyszenia udostępnić. I wszystko elegancko tutaj nam się złożyło. Ta sesja była fantastyczna. Michał Bańka, czyli czyli Baniak po tej sesji, jak ściągał to zbroję, to powiedział, że wygodniej było tak naprawdę wystąpić na rozbieranej sesji, bo przynajmniej się człowiek nie spocił w życiu cały mokry po prostu. Zresztą wszyscy jak te zbroje ściągali. Wszystkie te wszystkie te stroje, wszystkie te kostiumy. No i cały materiał został przygotowany.

[00:04:14] I pojechaliśmy na pierwsze wydarzenie do Gdańska to była gdzieś tam połowa października czy końcówka października i myśleliśmy sobie dobra. Nie zamknęli. Na razie nie ma żadnych obostrzeń, wszystko będzie w porządku. Pojechaliśmy do Gdańska w piątek, tam się badania odbyły, w sobotę oczywiście bardzo fajna frekwencja, chociaż tam częściowo były pewne jakieś tam ograniczenia związane z ilością ludzi w sklepach, ale mimo to ludzie przyszli i te badania się odbyły i wróciliśmy w niedzielę po południu na Śląsk, bo tutaj mamy siedzibę.

[00:04:46] I w poniedziałek rano gruchnęła wiadomość, że drodzy Państwo, niestety, ale wracamy do najbardziej drastycznych obostrzeń. Wszystko jest zamknięte, nie ma żadnej możliwości realizacji wydarzeń. Koniec. Dziękujemy, do widzenia. Myśmy jeszcze konsultowali z oddziałami sanepidu, jak ma wyglądać przygotowanie gabinetu i jak ma wyglądać wyposażenie tego gabinetu w kontekście tego, jak będą wyglądały obostrzenia pandemiczne.

[00:05:09] Więc wydawało nam się, że może to wszystko się uda, a tymczasem niestety. Cała ta akcja została praktycznie zatrzymana. Wydarzeń z badaniami w terenie było kilka takich mikroskopijnych eventów, które. Które mogły się odbyć w Warszawie m.in. tam. Zapraszaliśmy też ludzi, ale tak naprawdę na ostatni moment, bo nie wiedzieliśmy, ile tych ludzi możemy przyjść, przyjąć, więc.

[00:05:33] Więc tak naprawdę to bardzo, bardzo niewiele osób z tych badań skorzystało. Ale spowodowało to taki efekt, że wiele działań się przeniosło po prostu do sfery online. I ogrom rzeczy, ogrom rzeczy zaczęło być po prostu realizowanych zdalnie. W tym m.in. nasze spotkania edukacyjne. To trwa do dzisiaj. Więc jeżeli w waszej firmie chcecie, żebyśmy się z wami połączyli na Teamsie czy Zoomie czy Hangoucie czy innej platformie, z której korzystacie, to wystarczy do nas napisać przez adresy, które są na stronie mosznowladcy.pl albo kapitanswiatelko.pl

[00:06:07] I bardzo chętnie Wam po opowiadamy na temat tego, jak wygląda profilaktyka i wczesne wykrywanie męskich nowotworów intymnych. No i to spowodowało, że tych wykładów zrobiliśmy wtedy ponad 100 godzin. Jeśli dobrze pamiętam i teraz w ciągu roku robimy około 180-200 godzin edukacji, tak naprawdę. Więc to jest ogromna ilość czasu.

[00:06:30] Część z tego to jest oczywiście edukacja w terenie. Przy okazji wydarzeń. Też przy okazji różnych spotkań, też przy okazji różnych wydarzeń zlotów, zjazdów, targów. Duża część to są też spotkania online, gdzie opowiadamy na temat tego, co właściwie robimy i dlaczego te tematy, które poruszamy, czyli te męskie nowotwory, ale też męskie zdrowie psychiczne, dlaczego to wszystko, co mężczyźni uważają za tabu, za temat intymny, taki, który bardzo rzadko jest poruszany?

[00:06:54] Dlaczego to jest ważne i dlaczego? Tak, warto o tym rozmawiać, bo łatwo można sobie z wieloma tymi tematami poradzić. Dopóki, dopóki wszyscy gramy razem. Więc ten temat spotkań online trwa do dzisiaj i jesteśmy w gruncie rzeczy z tego bardzo zadowoleni, bo dzięki temu jesteśmy w stanie wiele, wiele, wiele więcej instytucji i osób wyedukować i się pojawić na takich spotkaniach, niż gdyby to było tylko i wyłącznie stacjonarnie. Wiadomo, jeszcze musimy liczyć dojazdy, a tak naprawdę możemy skończyć spotkanie i robimy sobie 15 minut, pół godziny przerwy i możemy edukować dalej. Także bardzo, bardzo fajnie nam to też gra. Jest to oczywiście mniej wykańczające, też tańsze, nie okłamujmy się.

[00:07:36] Jeżeli chodzi o pokrycie kosztów całej logistyki i środowiskowo bardziej przyjazne. Bo pamiętam ile czasu spędzaliśmy w samochodach, a teraz mamy tą logistykę tak rozplanowane, żeby tak naprawdę abstrahując już od cen paliwa, ale żeby ten nasz carbon footprint, jak to się mówi ładnie współcześnie był jak najmniejszy, bo to jest też taka rzecz, którą zawsze rozważamy przy okazji tego, ile odpadów generujemy, jakie mamy trasy, bo chcemy, żeby wszystkie tematy, które adresujemy jako fundacja działy się równolegle. Żeby nie było tak, że z jednej strony gdzieś tam robimy jakieś np. warsztaty środowiskowe i rozmawiamy na temat tego, jak ważne jest to, żebyśmy mieli gdzie mieszkać jeszcze na tej planecie, a z drugiej strony mielibyśmy to wszystko gdzieś przy okazji realizacji badań.

[00:08:21] Także staramy się, żeby to wszystko było ze sobą połączone. Temat zdrowia psychicznego, który się pojawił w kampanii trochę wcześniej, o czym mówiłem już w poprzednim odcinku, też zaczął być bardzo nośny w trakcie pandemii. Wreszcie! Wreszcie potrzebny skok liczby samobójstw w Europie o 20% do góry. Żeby ten temat stał się nośny i potrzebne były samobójstwa osób znanych, osób eksponowanych.

[00:08:46] Potrzebne były dramatyczne tak naprawdę liczby, żeby ludzie wreszcie przyznali, że to jest też problem związany z naszym zdrowiem intymnym, że nie tylko to, co się dzieje w naszych majtkach, ale też to, co się dzieje w naszych głowach. To są takie tematy, których się wstydzimy, o których nie chcemy rozmawiać.

[00:09:02] To są takie tematy, które są dla nas często przykre i wolelibyśmy, żeby nasi znajomi nas nie znali z tej perspektywy. Nie chcemy, żeby nasi znajomi wiedzieli, że mamy guza na jądrze. Ale może mamy problemy z prostatą. Nie chcemy też, żeby nasi znajomi wiedzieli, że możemy mieć problem z depresją np. albo że mamy myśli samobójcze.

[00:09:21] A tymczasem, tak jak wspomniałem już w poprzednich odcinkach, to jest taka rzecz, która właściwie, jeżeli chodzi o statystyki, jest w tej chwili poważniejszym problemem niż najczęściej występujące nowotwory wśród mężczyzn. Także ten temat. Też z nami został i na pewno z nami zostanie. W bardzo przykrym kontekście, bo pandemia, niestety i społeczna izolacja doprowadziły do sytuacji, w której wiele zmian społecznych nastąpiło.

[00:09:46] Bardzo często są to zmiany na gorsze. Z jednej strony ta praca zdalna oczywiście bardzo nam pomaga. Z drugiej strony wiadomo, że to sprawia, że ludzie mają mniej kontaktu z drugim człowiekiem i często też mają mniej więzi na co dzień. Z kolejnej strony często jest też tak, że dzięki temu, że nie poświęcamy tyle czasu na dojazdy do pracy, mamy czas na to, żeby budować te więzi z ludźmi, z którymi naprawdę chcemy je budować , bo są naszymi szczerymi przyjaciółmi, a nie tylko kolegami i koleżankami z biura.

[00:10:14] No ale to wiadomo, że problem tutaj jest dużo bardziej złożony i nie chciałbym w tym momencie tutaj się w niego zagłębiać, ale w każdym razie. W każdym razie wreszcie ten po pandemii, w trakcie pandemii, po pandemii ten temat zdrowia psychicznego zaczął być rozpoznawany przez wszystkich jako jako duży problem, z którym, z którym warto tutaj działać.

[00:10:34] I z tego też powodu w 2021 roku. Powstał pomysł, żeby nagrać piosenkę po raz kolejny po tym, co Cyber Marian przygotował wspólnie z Chwytakiem i swoją ekipą. I zebraliśmy do tego artystów z bardzo różnych, bardzo różnych gatunków muzycznych. W ten sposób powiedzmy, z różnych stron sceny muzycznej. I był tam i Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka, heavy metalowy polski zespół, i Czadomen, czyli artysta kojarzony głównie z disco polo i Asan Asanov, czyli głos odpowiedzialny za hit "będzie zabawa" z zespołem Piersi. I też Błażej Sobera z zespołu Joe Palooka, który bardzo mocno nam pomógł w przygotowaniu tego wszystkiego, bo on właśnie nagrał pilotki dla wszystkich wokali. Wszystkie linie melodyczne.

[00:11:19] To on przygotował do tego utworu. No i oczywiście Daniel Niewiński, mój serdeczny przyjaciel i Ewa Aksamit, która którzy we dwoje tak naprawdę pomogli ten kawałek przygotować. Tekst powstał także dzięki dzięki mojemu zaangażowaniu. I "Wszyscy za jednego" byliśmy przekonani, że będzie takim fajnym hiciorem, i częściowo był.

[00:11:39] Ale do tego zaraz wrócimy. Przy okazji sucharów Cyber Mariana. Bo chociaż ogrom pracy zostało włożonej we " Wszyscy za jednego" jeśli chodzi o promocję też, to się okazało, że to nie był taki złoty strzał, jeżeli chodzi o zasięgi, jakiego byśmy się spodziewali. Natomiast na pewno na pewno tak jak zawsze współpraca z nowymi ambasadorami przyciągnął nowe grupy ludzi do akcji i powrót do badań 2021 roku się okazał być taką klęską urodzaju trochę, bo ludzie przez półtora roku nie mieli dostępu do tych badań. Właściwie dwa lata w niektórych lokalizacjach. Bo od jesieni, od jesieni 19 do jesieni 21- go. I na tych badaniach się pojawiły ogromne, ogromne ilości ludzi.

[00:12:22] Ale zanim do tego dojdziemy, zanim dojdziemy do tych tłumów, to jeszcze powiedz o jednej rzeczy. Mianowicie nazwa Movember została ukuta w Australii na początku wieku, 2003 albo 2004 r., kiedy została ta nazwa zarejestrowana przez Fundację Movember. To jest międzynarodowa fundacja z siedzibą w Australii.

[00:12:42] No i my rozpoczynając tą akcję w 2014 roku w Polsce mieliśmy umowę z oddziałem w Wielkiej Brytanii, który odpowiadał za za działania w obrębie ruchu movemberowego w Europie. I na podstawie tej umowy korzystaliśmy. Korzystaliśmy z nazwy, logotyp mieliśmy swój, no bo jakoś tak nie chcieliśmy korzystać z logotypu fundacji.

[00:13:05] Chcieliśmy też mieć jakiś tam akcent polski bardziej w tym wszystkim. I ten z tego logotypu tak naprawdę korzystamy do dzisiaj z tego sześciokąta z wąsem w środku. No i

[00:13:14] ta współpraca trwała przez lata. Myśmy tam wielokrotnie się dogadywali, jeżeli chodzi o rozmaite pomysły, im się bardzo podobał ten pomysł z majtkami i wielokrotnie go eksplorowali. Natomiast w krajach, gdzie tak naprawdę jest to jedna z największych kampanii, jeśli chodzi o zasięgi; w Polsce, już teraz też zaczyna być dość rozpoznawalna, ale to nie jest taki poziom jak w Wielkiej Brytanii, gdzie wszyscy zawodnicy najważniejszych lig we wszystkich sportach się w to włączają.

[00:13:39] Czy sportowcy, czy muzycy itd. Więc ta współpraca nam się układała bardzo dobrze. I dlatego ogromnym zaskoczeniem było to, kiedy we wrześniu dwudziestego pierwszego roku, czyli tak naprawdę tuż przed startem akcji, gdybyśmy mieli wszystkie materiały gotowe, całość przygotowaną. Dostaliśmy informację, że zmienił się zarząd Movember UK

[00:13:59] tej i tej dywizji europejskiej, zmieniły się wszystkie osoby odpowiedzialne za całą tą kampanię. I w związku z tym zmienia się również polityka tej nowej grupy, jeśli chodzi o traktowanie krajów, w których Fundacja Movember nie ma bezpośrednio swojego zaangażowania, więc nie możemy korzystać z tej nazwy, na co oczywiście zareagowaliśmy niezbyt dobrze.

[00:14:21] To znaczy trochę spanikowaliśmy, bo wiecie, mamy mnóstwo materiałów przygotowanych, mam cały gabinet.

[00:14:26] Paleta ulotek i. I nagle się okazuje, że nie możemy korzystać z nazwy, która jest nieważna.

[00:14:34] I tutaj się pojawił bardzo duży problem. No bo właściwie co z tym można zrobić? Negocjowaliśmy z nim bardzo długo. Udało się wynegocjować to, że możemy nieodpłatnie poprowadzić tę kampanię 21 roku jeszcze raz w Polsce pod nazwą Movember, więc to był taki rok tranzycyjny, gdzie ten zespół, który powstał do nagrania tej piosenki, nazwaliśmy już Mosznowładcy. To był pomysł gdzieś tam sprzed paru lat, żeby na zamku w.

[00:14:57] W Mosznej nie pamiętam, jak się odmienia... Jest Zamek Moszna, nie? Na zamku w miejscowości Moszna, żeby żeby tam nagrać klip, że właśnie są tacy Mosznowładcy możnowładcy. Mój pomysł sprzed sprzed paru lat, chyba z tej edycji 2017, gdzieś tam, który miał być rozwinięty z jednym z partnerów, który ostatecznie się w ogóle wycofał z Polski, więc, więc to nie zagrało. To miała być seria takich klipów telewizyjnych. Z tą ekipą między innymi, które robiła SNL Polska.

[00:15:24] No i mieliśmy to, mieliśmy to słowo Mosznowładcy więc stwierdziliśmy "Okej, ono jest super, bo on jest unikalne. Nic takiego nie ma, jest niepowtarzalne. Musimy z tym grać" i też jest na M, więc nie będziemy musieli zmieniać logo. Więc ubłagaliśmy ich żeby, żeby ta kampania ostatnia się jeszcze odbyła bezpłatnie.

[00:15:38] Mówię dlatego bezpłatnie, że została zaproponowana tutaj licencja na korzystanie z nazwy Movember. Natomiast komercyjnie. Charakter tej fundacji, która tą akcję prowadzi, też się nieco zmienił. I weszły tam pieniądze. Generalnie jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze nie? Weszły tam duże pieniądze i po prostu ta licencja zaczęła być komercyjnie udzielana głównym partnerom finansowym tej kampanii.

[00:16:06] To nie wymaga żadnego bardzo skomplikowanego wysiłku, żeby sprawdzić, kim ci partnerzy są. Ale oni z nami nie współpracują w Polsce, więc nazwa Movember po prostu w Polsce padła. Bo my zdecydowaliśmy się, że środki, które nam zaproponowano za opłatę za licencje, kuriozalne, nie okłamujmy się, w sensie przekraczające nasz roczny budżet tak po prawdzie, możemy zaangażować. Nawet gdybyśmy nie mieli, to i tak byśmy je zaangażowali w badania, a nie w to, żeby płacić za jedno słowo. Więc ostatecznie jest to trochę taki case jak z przystankiem Woodstock wszyscy wiedzą, że to się teraz nazywa Pol'and'Rock Festival i tak wszyscy mówią "jadę na Woodstock".

[00:16:44] I z Mosznowładcami też trochę tak jest. Wszyscy tak mówią, że to jest akcja Movember czy Movember / Mosznowładcy. My będziemy powtarzać, że jesteśmy częścią ruchu movemberowego bo uważamy, że to jest taki międzynarodowy ruch mężczyzn, zapuszczających wąsy, żeby zwrócić uwagę na to, że jeszcze są pewne kwestie związane z męskim zdrowiem, które warto zaadresować intymnym, takim, o których faceci mówić nie chcą.

[00:17:07] Właśnie te jądra , prostata, zdrowie psychiczne. No ale per se zezwolenia na używanie nazwy Movember nie mamy. No nieszczęście. Ale z drugiej strony też odejście od nazwy Movember umożliwiło nam rozbudowanie tej kampanii zdecydowanie bardziej z tego względu, że nie byliśmy już teraz ograniczeni tylko do listopada i mogliśmy swobodnie tę kampanie rozciągać ile tylko chcemy.

[00:17:27] Tak naprawdę dlatego w tym roku, od końcówki września do początku grudnia. Bo wiemy po prostu jakieś zainteresowanie tymi badaniami. No właśnie, a to zainteresowanie w 2021 było dla nas szokujące. I wszyscy pracowali jak mróweczki. Oczywiście nasi lekarze. Na jednym z wydarzeń. Michał Bańka, Baniak powiedział.

[00:17:45] No nie może tak być, bo to musi być drugi gabinet. Bo to się tak nie da, bo są straszne kolejki, ludzie czekają. Trzeba zwiększyć moce przerobowe o 100%. No dobrze, Michał, możemy spróbować to zrobić, oczywiście. A Michał powiedział, że no nie, oczywiście, tylko mamy to zrobić już. Więc skrzyknął swoich patronów.

[00:18:02] Zrobił licytację rzeczy ze swoich live'ów z tych sesji, które były na live. I z tej licytacji trafiła do nas kwota ponad 16 tys. zł, która umożliwiła dobudowanie drugiego modułu do gabinetu. Więc chociaż był to taki temat, nad którym się długo zastanawiałem, czy to logistycznie w ogóle jest do ogrania, bo jednak wiecie, to nie jest tylko druga część gabinetu, tylko całe wyposażenie, łącznie z ultrasonografem w środku i personel dodatkowy do tego.

[00:18:30] Ale dzięki Michałowi, jego fanom. I zaangażowaniu naszych ambasadorów mamy podwójny gabinet i rekordową frekwencję w 2022 roku. I edycję 2022 po raz pierwszy promował przygotowany przez Cyber Mariana. Zresztą także z innymi naszymi ambasadorami, zestaw sucharów o jajach. I taka niespodzianka, bo suchary są bardzo popularną serią i ktoś sobie ogląda suchara, a nagle na koniec informacja: a to chodzi tutaj przede wszystkim o to, żebyście skorzystali z bezpłatnych badań. Więc jazda. No i te suchary się okazały w ogóle strzałem w dziesiątkę. Już abstrahując od tego, że przygotowanie utworu, miks, mastering, nagranie klipu itd itd, były nieporównywalnie droższe niż przygotowanie zestawu sucharów, w których to Cyber Marian jest po prostu geniuszem i mistrzem.

[00:19:17] No i tak oto. Tak oto mamy tą współczesną formułę. Docieramy teraz do 2023 roku, gdzie mamy po pierwsze badania dużo większej ilości miejsc, bo korzystamy z większej ilości weekendów niż tylko w samym listopadzie. Mamy nową nazwę od paru lat, więc to też jest, jak już wspomniałem, związane z tą z tą długością tej akcji.

[00:19:37] Mamy podwójny gabinet. Dzięki zaangażowaniu naszych ambasadorów mamy Was, drodzy odbiorcy wszystkich tych ludzi, którzy przychodzą i korzystają z tych bezpłatnych badań. Wszyscy przy wszystkich tych, którzy o tym mówią, którzy nas zapraszają w rozmaite miejsca, żebyśmy tam też te badania w mniejszych formatach realizowali.

[00:19:56] Mamy te wszystkie prelekcje, setki godzin edukacji każdego roku. No i mamy dziesiątą edycję tej kampanii w tym roku. Więc jest co świętować. Oczywiście był taki pomysł, żeby zrobić coś ekstra, ale jak się zaczęliśmy zastanawiać nad tym, no to właściwie co zrobimy ekstra? Po prostu będzie więcej badań. I tutaj przede wszystkim się angażujemy i chcemy, żeby to grało nam jak najlepiej, jeśli chodzi o frekwencję, jeżeli chodzi o te moce przerobowe i jeżeli chodzi o czas, jaki możemy poświęcić na to, żeby być w terenie i badać w każdym mieście.

[00:20:29] Więc korzystajcie z tego, że jesteśmy. Wchodźcie na możnowładcy kropka pl, bo tam już jest pełen harmonogram. Na pewno jeszcze coś tam do niego dojdzie i na pewno się też pojawią informacje w jakich miejscach można skorzystać z promocji jesienią. Gdzie można te badania taniej znaleźć, gdzie można je znaleźć zupełnie bezpłatnie, bo takie placówki też przecież medyczne są.

[00:20:49] Więc ta akcja nam się rozwinęła w kierunku, którego oczywiście nie podejrzewaliśmy na początku. Bo o ile sądziliśmy, że na jakimś etapie dojdziemy do podwójnego gabinetu, o tyle nie sądziliśmy, że tak szybko się to wydarzy. Nie sądziliśmy, że to będzie taka frekwencja, bo w zeszłym roku tam ponad 7000 osób przebadanych. No to wyobraźcie sobie, jak jest ogrom ludzi, którzy mieli możliwość bezpłatnie skorzystać z badań ultrasonograficznych. Tak więc w gruncie rzeczy to jest wizyta która normalnie wymaga przez NFZ najpierw skierowania do urologa, a potem skierowania od urologa jeszcze na badanie USG. Więc strasznie skomplikowany proces, który nagle robimy super prosty, bezpłatne, z kompletem informacji dla pacjenta. Także bardzo się cieszymy, że do tego doszło i że w taki sposób możemy tutaj Wam dostarczać tą jakość wspólnie, oczywiście z ogromną naszych, z ogromnym zaangażowaniem naszych partnerów. I tutaj oczywiście wielki ukłon dla dla Nationale-Nederlanden za te lata współpracy, które mam nadzieję będą trwać. Dla Profi Medical oczywiście jeśli chodzi o dostarczenie sprzętu.

[00:21:54] Czy dla Hydrexu z ich marką Domowe Laboratorium, bo dzięki nie byłoby testów PSA, które umożliwiają też facetom po czterdziestce, którzy są już poza grupą ryzyka nowotworu jądra skorzystanie z badania, który jest dla nich właściwe, który dużo więcej im powie, czyli zbadania poziomu PSA, to jest markery nowotworowy prostaty, więc proste badanie z kropli, z krwi, z palca.

[00:22:14] I nagle się okazuje, że wyprzedzamy tutaj wiele instytucji publicznych, jeżeli chodzi o możliwość zapewnienia usługi i wczesnego wykrywania nowotworów. I to też czyni tą naszą kampanię absolutnie unikatową, bo nikt tak naprawdę na świecie w ramach Movember, nie robi badań w takiej skali, w jakiej i my to robimy, i w wielu krajach po prostu tych badań w ogóle nie ma.

[00:22:36] W ramach w ramach działań fundacji czy innych instytucji non-profit. My to robimy, jesteśmy oczywiście z tego ogromnie dumni. Bardzo się cieszymy, że ma to takie zasięgi i ma to taki odbiór. I że wy przede wszystkim z tego korzystacie. Więc drodzy Panowie, kończąc już zapraszam Was jesienią na badania. Drogie Panie, pamiętajcie o tym, żeby sprawdzić, czy faceci na te badania się wybrali.

[00:23:00] Bo wszystko jest proste, szybkie, absolutnie bezbolesne, kompletnie nieinwazyjne, bo tu też często się panowie zastanawiają czy gdzieś jakiś palec nie trafia, nie, to nie jest ten typ badania także w przypadku badań prostaty to jest badanie krwi z palca. Więc zapraszam Was bardzo serdecznie.

[00:23:18] No a jeżeli, jeżeli podoba Wam się ten format rozmów ze mną czy właściwie moich monologów, to zapraszam do nas również do subskrybowania bez względu w jakim serwisie tego słuchacie, to będzie mi bardzo miło, jeśli zostaniecie ze mną na dłużej. No i to tyle na dzisiaj. Dziękuję Wam bardzo. Z Bogiem i cześć.

Mosznowładcy

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...