Rzecznik Praw Obywatela drive-through

Obrazek posta

O lipcu pisałem, że był wyjątkowo aktywny. Kłamałem.

W sierpniu opublikowany został materiał TVN o dzikim parkowaniu. To bite 12 minut – wiem, trudno utrzymać tak długo uwagę w internecie, ale polecam. Sama publikacja wygenerowała spory ruch w serwisie (widać to w statystykach) oraz szereg zapytań o dodanie nowych miast.

W sierpniu odwiedziłem także Kraków, Warszawę, Katowice, Chorzów, Łódź, Wrocław i Poznań. Spotkałem się z przedstawicielami Nasz RzecznikAkcja Ratunkowa dla KrakowaAkcja Miasto WrocławStop Cham WarszawaŁódź Cała NaprzódRodzic w Mieście.

Najważniejsza była jednak wizyta w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Więcej na ten temat jak ochłonę. W skrócie – nie chciałem się przekonać, że mamy rzecznika drive-through, do którego formalnie rzecz biorąc nie ma wejścia (jest sam wjazd). Każdy, kto był na piechotę w Castoramie wie co mam na myśli.

wjazd do siedziby RPO Wejście, tfu, wjazd do siedziby RPO

 

Zmiany w Uprzejmie Donoszę w sierpniu:

  1. 12 nowych miejscowości w bazie
  2. Dodanie wniosku do RPO w postaci przyjemniejszej dla komórek
  3. Usunięcie możliwości samodzielnej wysyłki zgłoszeń hurtem. Korzysta z tej opcji kilkanaście osób i nadal mają taką możliwość. Ale pozostałe osoby nie mogę już włączyć tej funkcji. Będą ją też stopniowo wygaszał.
  4. Oczywiście aktualizacja bibliotek
  5. Automatyczne skracanie nazw. Np. przycisk do wysłania zgłoszenia zamiast „wyślij to Straż Miejska w Szczecinie” ma treść „wyślij do SM w Szczecinie”
  6. Kilka dodatkowych wyjątków do sposobu formatowania treści komentarza. Dzięki temu zdania ze skrótowcami wyglądają lepiej (wcześniej zdanie z kropką powodowało podniesienie następującej po niej litery, co nie zawsze miało sens, np. po „np.” ;) )

 

Lista „rzeczy, nad którymi pracuję” nie uległa zmianie, ale mam nadzieję, że po lekturze powyższego wybaczycie ;).

 

Zobacz również

Równe prawo do użytkowania przestrzeni publicznej dla pieszych i kierowców
Odpowiedź RPO, Miejska Agenda Parlamentarna i podsumowanie września
„Polacy parkują wspaniale”

Komentarze (1)

Trwa ładowanie...