Avatar użytkownika

Uprzejmie Donoszę i Miejska Agenda Parkingowa

41
patronów
1 180 
miesięcznie
9 850 
łącznie
41
patronów
1 180 zł 9 850 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Agenda Parkingowa i Uprzejmie Donosze są w znacznym stopniu napędzane kofeinę ;). Dzięki kawie od Ciebie mogę szybciej napisać np. interpelację poselską.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Tyle kosztuje doba utrzymania Miejskiej Agendy Parlamentarnej i Uprzejmie Donoszę. I to dzięki Tobie oba te serwisy funkcjonują.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Istotnie przyczyniasz się do tego, żeby... Uprzejmie Donoszę nie było potrzebne. Za tę kwotę kupuję bilet do Warszawy, żeby rozmawiać z parlamentarzystami na temat tego problemu.

Moim nadrzędnym celem jest zmiana przepisów związanych z parkowaniem. Żeby nie były potrzebne słupki i blokady na koła. Żeby patrol SM zajmował się naprawdę sporadycznymi przypadkami pato-parkowania z własnej inicjatywy. Żeby mandat za zniszczenie chodnika nie był pięć razy niższy niż opłata za jazdę na gapę.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Próg dla tych którzy chcieliby jeszcze w tej kadencji sejmu wyjść na spacer, i nie potykać się o źle zaparkowane samochody. Za tę kwotę kupuję jeden nocleg w Warszawie, kiedy jestem tam rozmawiając z parlamentarzystami i RPO.

Moim nadrzędnym celem jest zmiana przepisów związanych z parkowaniem. Żeby nie były potrzebne słupki i blokady na koła. Żeby patrol SM zajmował się naprawdę sporadycznymi przypadkami pato-parkowania z własnej inicjatywy. Żeby mandat za zniszczenie chodnika nie był pięć razy niższy niż opłata za jazdę na gapę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Uprzejmie Donoszę i Miejska Agenda Parkingowa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stworzyłem Uprzejmie Donoszę, bo utopijnie wierzę, że chodniki służą do chodzenia, a nie parkowania samochodów. Uprzejmie Donoszę ułatwiena pracę Tobie i Straży Miejskiej.

A Miejską Agendę Parkingową stworzyłem po to, żeby donoszenie na pato-parkowanie nie było potrzebne.

O co chodzi?

Każdy z nas chce swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zbyt często, jako piesi, zmuszeni jesteśmy do przeciskania się, chodzenia gęsiego, omijania, wkraczania na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów, a nawet ustępowania jeżdżącym po chodnikach samochodom.

Próbowałaś/eś dzwonić do Straży Miejskiej w swoim mieście? Wiemy jak to działa. Funkcjonariusze SM odwiedzają miejsce zgłoszenia po kilkunastu godzinach i "nie stwierdzają naruszenia". Podobną skuteczność mają aplikacje miejskie w rodzaju warszawskiej 19115 czy szczecińskiej aplikacji Alert Szczecin.

Kim jestem?

Od dziewięciu lat prowadzę krucjatę przeciw zawłaszczaniu przestrzeni miast przez kierowców. Jestem autorem serwisu Uprzejmie Donoszę generującego co miesiąc ponad 4000 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. Prowadzę satyryczno-kaskaderski profil Stop Cham Szczecin. Jestem także autorem wniosku do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie przepisów związanych z parkowaniem.

Moim marzeniem jest, żeby wszystkie te działania nie były potrzebne. Dlatego od początku 2023. konsultuję projekt zmian przepisów związanych z postojem pojazdów. Rozmawiam z ruchami miejskimi, strażami miejskimi oraz zarządcami dróg. A w kwietnia 2024 zrobiłem prowokację parkingową.

Dowiedz się więcej na stronie Miejskiej Agendy Parkingowej.


 

 

 

Cele Autora

Zmiana przepisów!
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 820 zł brakuje
59%
Moim marzeniem jest, żeby Uprzejmie Donoszę nie było potrzebne. Żeby nie były potrzebne słupki i blokady na koła. Żeby patrol SM zajmował się naprawdę sporadycznymi przypadkami pato-parkowania z własnej inicjatywy. Żeby mandat za zniszczenie chodnika nie był pięć razy niższy niż opłata za jazdę na gapę tramwajem w Katowicach.

Dlatego lobbuję za włączeniem zakazu parkowania na zieleni do PoRD (obecnie nie ma takiego zakazu). Za możliwością automatycznego karania właściciela pojazdu, a nie sprawcy (co niewiarygodnie komplikuje pracę SM). Za tym, żeby SM mogła wystawiać mandaty za jazdę po chodniku, i przestała wierzyć w teleportację pojazdów w głąb chodnika. Za sprecyzowaniem tego co to jest "dostawa" i "dostawca". I wiele więcej.

Ten „lobbing” pochłania czas i sporo środków. W ciągu ostatnich 12 miesięcy:

1. Napisałem wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://prawapieszych.pl/
2. Odbyłem osobiste spotkania z ruchami miejskimi w połowie miast wojewódzkich
3. Stworzyłem Miejską Agendę Parkingową (https://agendaparkingowa.pl/)
4. Zrobiłem prowokację parkingową na Placu Pięciu rogów w Warszawie: https://agendaparkingowa.pl/media.html
5. Nakręciłem materiał w TVN (https://uwaga.tvn.pl/reportaze/parkowanie-w-wielkim-miescie-kierowcy-wola-zaryzykowac-100-zlotowy-mandat-niz-placic-za-caly-dzien-st7305768)
6. Równolegle prowadzę kanał YT https://www.youtube.com/c/StopChamSzczecin (wbrew pozorom oglądany w całej Polsce)
Utrzymanie serwisu
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Uprzejmie Donoszę do działania potrzebuje serwerów, przestrzeni dyskowej, oraz licencji.

O ile wymagania "obliczeniowe" nie są duże, to dwa kolejne punkty są kosztowne, oraz są wprost uzależnione od popularności serwisu.

W styczniu 2023 w serwisie przechowywanych było ponad 678 tysięcy zdjęć.

Licencje ALPR to oprogramowanie odpowiedzialne za automatyczne odczytywanie numerów rejestracyjnych ze zdjęć.
Lepsze rozpoznawania tablic rejestracyjnych
  • 1 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki takiej kwocie możliwe będzie przejście na wyższy próg subskrypcji oprogramowania ALPR. Tego, które odczytuje dane z tablic rejestracyjnych.

Bez tego, pod koniec każdego miesiąca automat przełącza się na uproszczoną, dużo częściej mylącą się darmową alternatywę.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Uprzejmie Donoszę i Miejska Agenda Parkingowa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Adrian Andrzejewski
Adrian Andrzejewski
100 zł
Rafał Andrzejczak
Rafał Andrzejczak
50 zł
Filip
Filip
25 zł
Janusz Skonieczny
Janusz Skonieczny
10 zł
Anna Wierzbicka-Dzienis
Anna Wierzbicka-Dzienis
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.