Avatar użytkownika

Uprzejmie Donoszę

31
patronów
890 
miesięcznie
4 640 
łącznie
31
patronów
890 zł 4 640 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Przyczyniłeś się do około dziesięciu bardzo zasłużonych mandatów.
25 zł miesięcznie
Przyczyniłeś się do około dwudziestu pięciu bardzo zasłużonych mandatów. To istotna ulga dla 100 metrów bieżących chodnika.
50 zł miesięcznie
Istotnie przyczyniasz się do tego, że Uprzejmie Donoszę funkcjonuje i ciągle się rozwija. Twój nick trafia listę patronów.

W pakiecie "50" jest także bezpośrednia rozmowa z autorem, która pozwala omówić zmiany lub nowe funkcje serwisu.
100 zł miesięcznie
Istotnie przyczyniasz się do tego, żeby... Uprzejmie Donoszę nie było potrzebne.

Moim nadrzędnym celem jest zmiana przepisów związanych z parkowaniem. Żeby nie były potrzebne słupki i blokady na koła. Żeby patrol SM zajmował się naprawdę sporadycznymi przypadkami pato-parkowania z własnej inicjatywy. Żeby mandat za zniszczenie chodnika nie był pięć razy niższy niż opłata za jazdę na gapę.

W pakiecie "100" jest także bezpośrednia rozmowa z autorem. Oferuję pomoc w rozwiązaniu problemu patoparkowania w twojej okolicy wykorzystując wszystkie dostępne środki (a nie tylko zgłoszenia do SM).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Uprzejmie Donoszę w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stworzyłem Uprzejmie Donoszę, bo utopijnie wierzę, że chodniki służą do chodzenia, a nie parkowania samochodów. Zadaniem Uprzejmie Donoszę jest ułatwienie pracy zgłaszającego, jak i Straży Miejskiej, która otrzymuje zgłoszenie.

O co chodzi?

Każdy z nas chce swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zbyt często, jako piesi, zmuszeni jesteśmy do przeciskania się, chodzenia gęsiego, omijania, wkraczania na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów, a nawet ustępowania jeżdżącym po chodnikach samochodom.

Próbowałaś/eś dzwonić do Straży Miejskiej w swoim mieście? Wiemy jak to działa. Funkcjonariusze SM odwiedzają miejsce zgłoszenia po kilkunastu godzinach i "nie stwierdzają naruszenia". Podobną skuteczność mają aplikacje miejskie w rodzaju warszawskiej 19115 czy szczecińskiej aplikacji Alert Szczecin.

Kim jestem?

Od ośmiu lat prowadzę krucjatę przeciw zawłaszczaniu przestrzeni miast przez kierowców. Jestem autorem serwisu Uprzejmie Donoszę generującego co miesiąc ponad 4000 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. Prowadzę satyryczno-kaskaderski profil Stop Cham Szczecin. Jestem także autorem blisko 700. zgłoszeń nielegalnego parkowania w większości miast wojewódzkich Polski. Przyznaję się także do dystrybucji kilkudziesięciu tysięcy mandatów społecznych, dziesiątkach pism i rozmów z przedstawicielami miast i służb mundurowych.

Moim marzeniem jest, żeby wszystkie te działania nie były potrzebne. Dlatego od początku 2023. konsultuję projekt zmian przepisów związanych z postojem pojazdów. Rozmawiam z ruchami miejskimi, strażami miejskimi oraz zarządcami dróg.

Chciałbym poświęcić więcej czasu swojej misji odzyskania przestrzeni dla pieszych. Twoje wsparcie dla serwisu Uprzejmie Donoszę może mi w tym bardzo pomóc.
 

 

 

Czym jest Uprzejmie Donoszę?

Uprzejmie Donoszę jest ogólnopolskim rozwiązaniem, pomagającym mieszkańcom w nierównej walce z recydywistami parkowania.

Wystarczy zrobić dwa zdjęcia, sprawdzić automatycznie pobrany adres i numer rejestracyjny oraz określić rodzaj naruszenia. Tylko tyle. Straż Miejska nie musi odwiedzać tego miejsca żeby stwierdzić to naruszenie naocznie. Dowód ze zdjęcia wraz twoim oświadczeniem jest wystarczający.

  

Cele Autora

Lepsze rozpoznawania tablic rejestracyjnych
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 110 zł brakuje
89%
Dzięki takiej kwocie możliwe będzie przejście na wyższy próg subskrypcji oprogramowania ALPR. Tego, które odczytuje dane z tablic rejestracyjnych.

Bez tego, pod koniec każdego miesiąca automat przełącza się na uproszczoną, dużo częściej mylącą się darmową alternatywę.
Zmiana przepisów!
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 110 zł brakuje
44%
Moim marzeniem jest, żeby Uprzejmie Donoszę nie było potrzebne. Żeby nie były potrzebne słupki i blokady na koła. Żeby patrol SM zajmował się naprawdę sporadycznymi przypadkami pato-parkowania z własnej inicjatywy. Żeby mandat za zniszczenie chodnika nie był pięć razy niższy niż opłata za jazdę na gapę tramwajem w Katowicach.

Dlatego lobbuję za aktualizacją taryfikatora mandatów. Za włączeniem zakazu parkowania na zieleni do PoRD (obecnie nie ma takiego zakazu). Za możliwością automatycznego karania właściciela pojazdu, a nie sprawcy (co niewiarygodnie komplikuje pracę SM). Za tym, żeby SM mogła wystawiać mandaty za jazdę po chodniku, i przestała wierzyć w teleportację pojazdów w głąb chodnika. Za sprecyzowaniem tego co to jest "dostawa" i "dostawca". I wiele więcej.

Ten „lobbing” pochłania czas i sporo środków. Tylko w 2023 roku:

1. Napisałem wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://prawapieszych.pl/
2. Odbyłem osobiste spotkania z ruchami miejskimi w połowie miast wojewódzkich
3. Kilkakrotnie byłem w Warszawie, spotykając się z pracownikami biura RPO, organizacjami wspierającymi mnie w kontakcie z rzecznikiem oraz z szefostwem warszawskiej straży miejskiej
4. Nakręciłem materiał w TVN i promowałem go w Chorzowie (https://uwaga.tvn.pl/reportaze/parkowanie-w-wielkim-miescie-kierowcy-wola-zaryzykowac-100-zlotowy-mandat-niz-placic-za-caly-dzien-st7305768)
5. Wysłałem setki wiadomości email i informacji prasowych; całość po profesjonalnym review przez copy-writera
6. Równolegle prowadzę kanał YT https://www.youtube.com/c/StopChamSzczecin (wbrew pozorom oglądany w całej Polsce)
Utrzymanie serwisu
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Uprzejmie Donoszę do działania potrzebuje serwerów, przestrzeni dyskowej, oraz licencji.

O ile wymagania "obliczeniowe" nie są duże, to dwa kolejne punkty są kosztowne, oraz są wprost uzależnione od popularności serwisu.

W styczniu 2023 w serwisie przechowywanych było ponad 678 tysięcy zdjęć.

Licencje ALPR to oprogramowanie odpowiedzialne za automatyczne odczytywanie numerów rejestracyjnych ze zdjęć.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Uprzejmie Donoszę już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Tusińska
Aleksandra Tusińska
25 zł
Lester Greelack
Lester Greelack
25 zł
Anonimowy patron
10 zł
Vladimir Korchik
Vladimir Korchik
100 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.