Odosobnienie w Oddechowie 7-10 stycznia 2023

Obrazek posta

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na odosobnienie w Oddechowie, które odbędzie się w dniach 7 - 10 stycznia 2024. Prowadzącym spotkanie będzie Piotr Jagodziński, twórca i naczelny portalu Sasana.pl oraz prezes fundacji “Theravada”. Ponieważ pojawiło się wiele zapytań odnośnie opłat, chcemy na wstępie wyjaśnić, że wszelkie koszty, które ponosi uczestnik są wyłącznie na pokrycie wyżywienia i zakwaterowania w Oddechowie. Dostaliśmy informacje zwrotne, że jest to kwota, której kilka osób nie jest w stanie pokryć w całości. W związku z tym, jako fundacja “Theravada”, chcąc pomóc takim osobom, które mają gorszą sytuację finansową, będziemy pomagać i opłacimy niemal połowę kwoty. Każdy, kto tego zechce, będzie mógł teraz zapłacić pierwszą, rezerwującą miejsce na odosobnieniu transzę 500 PLN na konto Oddechowa, a pozostałą część opłaty pokryje fundacja “Theravada”. Ważne, by osoby takie zaznaczyły w formularzu odpowiednią opcję, byśmy wiedzieli, kto potrzebuje od nas wsparcia.

Osoby, które wspierają fundację “Theravada” na patronite, zarówno dla projektu Sasana.pl (https://patronite.pl/SasanaPL) oraz projektu Theravada.pl (https://patronite.pl/TheravadaPL) będą miały też możliwość skorzystania z tego wsparcia finansowego, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

🌿Jesteś w biegu, a Twój organizm pozostaje cały czas w pełnej gotowości?
🌿Ten permanentny stan napięcia przekłada się na Twoje samopoczucie i zdrowie?
Warto zwolnić i rozpocząć Nowy Rok zupełnie inaczej.

🙏Zapraszamy Cię do Oddechowa na 𝟯-𝙙𝙣𝙞𝙤𝙬𝙚 𝙤𝙙𝙤𝙨𝙤𝙗𝙣𝙞𝙚𝙣𝙞𝙚 medytacyjne, które poprowadzi 𝙋𝙞𝙤𝙩𝙧 𝙅𝙖𝙜𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣́𝙨𝙠𝙞. Podzieli się swoim bogatym doświadczeniem na temat medytacji – tak, aby zdobytą wiedzę można było przełożyć na codzienne życie. 3-dni w ciszy i skupieniu, blisko natury.

🙏Odosobnienie odbędzie się w duchu 𝙩𝙧𝙖𝙙𝙮𝙘𝙟𝙞 𝙩𝙝𝙚𝙧𝙖𝙫𝙖̄𝙙𝙮. Słowo „theravāda” dosłownie znaczy „doktryna Starszych”. Jest to najdłużej istniejąca szkoła buddyzmu, jedyna, która dotrwała do dzisiejszych czasów spośród wczesnych szkół buddyjskich. Nauki oparte są na Tipiṭace, kanonie pāḷijskim – najwcześniejszych tekstach nauczania Buddhy. Uczestnicy odosobnienia będą praktykować między innymi medytację uważności oddechu – ānāpānasati, a także medytację miłującej dobroci – mettę.

💫KOSZT
Aby zagwarantować sobie miejsce, prosimy o dokonanie wpłaty na rzecz ośrodka medytacyjno-rozwojowego “Oddechowo”, należącego do Fundacji Borzymy, która jest organizatorem Odosobnienia.

✅Opłata całościowa to 980 zł i pokrywa ona koszty zakwaterowania oraz wyżywienia w ośrodku.

💫Możesz już teraz dokonać wpłaty pełnej kwoty lub wpłacić zadatek w wysokości 500 zł, a uiszczenie pozostałej kwoty dokonać do 10 dni przed rozpoczęciem Odosobnienia (czyli do 29 grudnia 2023 r.).

💫Dopłata do diety bezglutenowej - 45 zł (15 zł/doba).
Pamiętaj, że zadatek jest bezzwrotny. Jeśli do 30 dni przed Odosobnieniem zgłosisz swoją nieobecność, zwrócimy Ci 50 % kwoty zadatku. W przypadku anulowania rezerwacji w terminie krótszym niż 30 dni przed planowaną datą rozpoczęcia Odosobnienia, zadatek nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania pobytu, Ośrodek nie zwraca opłaty za pobyt.

Pamiętaj, że aby zakończyć proces rejestracji, należy dokonać wpłaty. Liczba miejsc jest ograniczona, a listę tworzymy na podstawie kolejności wpłat, dlatego zachęcamy Cię do zrobienia przelewu zaraz po otrzymaniu tego e-maila.

Dane do wpłaty:
Fundacja Borzymy
Al. Prof. Jana Nielubowicza 6
05-281 Borzymy
Bank Millennium
PL 04 1160 2202 0000 0005 3915 2534
W tytule wpłaty proszę wpisać datę Odosobnienia i ewentualnie numer NIP, jeśli potrzebna jest faktura Vat.
Ośrodek “Oddechowo” wystawia paragony od razu po wpłynięciu środków na konto — faktury niezgłoszone przy przelewie nie będą mogły zostać wystawione w późniejszym terminie.

✅REZERWACJA
Wszystkich zainteresowanych styczniowym Odosobnieniem w Oddechowie ( 7-10.01-2024) zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.
✉️warsztaty.oddechowo@gmail.com
📞513 020 516
Ze względu na charakter Odosobnienia liczba miejsc jest ograniczona.

💫SZCZEGÓŁY
Prosimy o przyjazd do Ośrodka Oddechowo w dniu 7 stycznia w godzinach 15:00-17:30.
W tych godzinach nastąpi rejestracja uczestników (po przyjeździe kieruj się do recepcji). Przyjedź na tyle wcześnie, by uwzględnić zapas czasu potrzebny na sprawy administracyjne.
Po rejestracji o godz. 18:00 zostanie podana kolacja, a po niej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
Odosobnienie kończy się 10.01.2024 o godz. 17:00. Następnie Oddechowo zaprosi na pożegnalny poczęstunek przed wyjazdem z ośrodka.
Pamiętaj, że biorąc udział w Odosobnieniu, decydujesz się być z nami przez cały czas jego trwania, od początku do końca.

👉Oto kilka najważniejszych zasad, których przestrzeganie jest dla nas ważne:

🌿Szlachetne milczenie/ szlachetna mowa:
Nie prowadzimy rozmów na sali medytacyjnej ani przy posiłkach.
Staramy się milczeć, a jak mówimy, to tylko słowa konieczne.
Telefony i inne urządzenia cyfrowe: Podczas odosobnienia nie korzystamy z telefonów komórkowych, laptopów i innych gadżetów rozpraszających naszą uważność. Telefony najlepiej wyłączyć lub ustawić na tryb samolotowy. W wyjątkowych sytuacjach możesz wyjść i zadzwonić poza ośrodkiem, wcześniej informując o tym prowadzącego odosobnienie. Zostaw swoim bliskim numer telefonu do ośrodka: +48 25 675 49 95, aby mogli się z nami skontaktować w nagłych sytuacjach.

🌿Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie będzie przydzielone każdemu podczas rejestracji, w oddzielnych budynkach dla mężczyzn i oddzielnych dla kobiet. Jeśli nie mieścisz się w tym spektrum, daj znać, byśmy mogli przydzielić Cię do odpowiedniego budynku/pokoju.

🌿Alkohol, tytoń i narkotyki:
Prosimy o powstrzymanie się od zażywania środków odurzających i narkotyków podczas całego odosobnienia.

🌿Odzież i upiększanie:
Uczestnicy powinni nosić wygodne i ciepłe ubrania zakrywające większą część ciała; o swobodnym kroju, nieobcisłe, nieprzezroczyste, zakrywające ramiona, brzuch i kolana.

🌿Makijaż i biżuteria nie są konieczne, jesteśmy wystarczająco piękni w sposób naturalny. Należy unikać używania mocno pachnących kosmetyków.

🌿Czytanie i pisanie:
Czytanie literatury czy prowadzenie pamiętnika podczas odosobnienia nie jest konieczne. Wszelkie książki najlepiej zostawić w domu.

Zapraszamy🙏

odosobnienie oddechowo

Zobacz również

Wysyłka książek dla patronów z listy kolportażowej
"Buddyjski romantyzm" Thanissaro Bhikkhu - już jest dzięki Wam!
Już jest! Wersja papierowa "Buddyjskiego romantyzmu"

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...