Własne zdjęcie do linku na FB? Wykorzystaj nową funkcję!

Darmowy!
2 lata temu Brak komentarzy

2 lata temu Brak komentarzy

Autorko, Autorze

zaczniemy od górnolotnej tezy - warstwa wizualna jest kluczowa dla współczesnej, cyfrowej komunikacji. A mówiąc wprost - bez dobrych zdjęć nie ma co spodziewać się sukcesu na Instagramie, LinkedInie czy... Tinderze. Na Patronite.pl również znajdziesz kilka kluczowych zdjęć, które każdy Autor powinien świadomie skonfigurować - i to nie tylko z powodów czysto estetycznych. Skuteczność profilu czasem zależy od niewielkich spraw, jak choćby...

Dedykowane zdjęcie, dołączane do linku

Gdy na Facebooku publikowany jest link do Twojego profilu na Patronite, treści pobierają się automatycznie z Twojego konta. Do tej pory jedynym zdjęciem, dołączanym do linku, był avatar - którego wymiary są zdecydowanie nieoptymalne dla facebookowego feedu. Standardowy box, wyświetlany po wrzuceniu linku, wygląda tak:

Niezbyt atrakcyjnie, prawda? Postanowiliśmy to zmienić - teraz każdy Autor może wstawić dedykowane zdjęcie, które będzie pobierane gdy np. Patron będzie chciał pochwalić się na Facebooku, kogo wspiera. Po ustawieniu zdjęcia, ten sam link będzie prezentował się np. tak:

Nietrudno stwierdzić, która wersja skuteczniej przyciągnie wzrok potencjalnych Patronów :)

Jak ustawić zdjęcie, przypisane do linku?

1. Przejdź do sekcji Social Media

2. Zescrolluj niżej, do pola "Zdjęcie do linków social media"

3. Ustaw zdjęcie w sugerowanym rozmiarze (1200 x 628px)

4. Et voilà!

WAŻNE: pamiętaj, że zindeksowanie zdjęcia zajmie Facebookowi kilka chwil. Po dodaniu/zmianie zdjęcia nie będzie ono od razu dołączane do linku, zmiana po stronie Facebooka zajmie kilka/kilkanaście minut.

 

Jak możesz wykorzystać to zdjęcie?

Odświeżyłaś/eś właśnie profil? Pamiętaj, żeby odświeżyć też zdjęcie, dołączane do linku. Chcesz, by linkując do profilu, od razu było widać jego główny cel? Nie ma sprawy - załóżmy,  że jesteś podróżnikiem i cel Twojego profilu to wyprawa nad Bajkał. Przygotuj i uploaduj np. takie zdjęcie, a cel będzie wyraźnie widoczny przy każdym linkowaniu do profilu: 

 

Avatar - a może pionowy?

Skoro jesteśmy już w sekcji "Twoje dane" - jak pewnie zauważyliście, w nowym designie okno z avatarem przesuwa się podczas scrollowania profilu. Większość serwisów sugeruje uploadowanie kwadratowych avatarów, ale w przypadku Patronite, lepiej może sprawdzić się zdjęcie...pionowe! Porównajcie sami - po lewej stronie klasyczny avatar (500 x 500px), po prawej - zdjęcie w pionie (600 x 900px):

Do prezentacji zostały wykorzystane zdjęcia Asi z profilu Modowe Freakery.
Polecamy! https://patronite.pl/thefreakery

 

Jak ustawić zdjęcie, przypisane do linku?

1. Przejdź do sekcji Twoje dane: https://patronite.pl/moj_profil/dane

2. Dodaj pionowe zdjęcie avatara (np. 600 x 900px)

3. Et voilà!

 

Tło Twojego profilu

Spostrzegawczy czytelnicy mogli zauważyć, że screeny powyżej różnią się jeszcze jednym elementem - a jest to zdjęcie w tle. Dobrze dobrana grafika może zupełnie zmienić odbiór profilu - poniżej widok konta z personalizowanym i domyślnym zdjęciem w tle:

Profil Astrofazy: https://patronite.pl/astrofaza

 

Jak ustawić zdjęcie w tle?

1. Przejdź do sekcji: https://patronite.pl/moj_profil/background

2. Wyślij odpowiednie zdjęcie (max. 500kB).

Tu mała uwaga - zdjęcie w tle musi się odpowiednio skalować na różnych rozdzielczościach ekranu. Standardowo zalecamy obrazki, które dobrze wyglądają w każdym rozmiarze (czyli np. mają prosty deseń), obrazy z konkretnymi elementami mogą niepoprawnie wyświetlać się na niektórych rozdzielczościach. Jeśli sugerowany rozmiar (2560x600px) nie sprawdza się w przypadku Twojego obrazu, spróbuj rozdzielczości 1900x280px.

3. Zapisz zmiany

4. Et voilà!

WAŻNE: Obrazek w tle powiązany jest z plikami cache - więc jeśli nowy obraz zapisał się poprawnie, ale nie wyświetla Ci się w podglądzie, usuń pliki cache i spróbuj ponownie, użyj innej przeglądarki lub trybu incognito/prywatności.


Jeśli masz pytania, wątpliwości, problemy - napisz do nas na kontakt@patronite.pl!

 

Trwa ładowanie...