Szablony maili - Twoje teksty zamiast automatycznych powiadomień!

Obrazek posta

Autorko, Autorze,

z dumą prezentujemy kolejną funkcję Patronite, o którą nas prosiliście - możliwość edycji wiadomości, które Patroni otrzymują automatycznie po utworzeniu/zakończeniu subskrypcji.

Jeśli skorzystacie z szablonów maili, Patroni otrzymają Waszą wyjątkową, spersonalizowaną odpowiedź - to znacznie skuteczniejszy sposób na powitanie Patrona lub zachęcenie go do odnowienia subskrypcji niż automatycznie przypominajki.

Jak stworzyć własne szablony maili?

1. Przejdź do tej sekcji: https://patronite.pl/moj_profil/maile/szablony

2. Kliknij "zdefiniuj nowy szablon"

3. Zdecyduj, czy chcesz zmienić szablon na powitanie nowego Patrona czy wiadomość, którą Patron otrzymuje przy zakończeniu subskrypcji

4. Określ temat i treść (patrz kolejny punkt!)

5. Wiadomość może być kierowana do Patronów ze wszystkich progów - możesz też stworzyć osobną wiadomość powitalną/pożegnalną dla każdego progu! To pozwoli np. zautomatyzować proces dostarczania niektórych nagród :)

6. Zaznacz, że nowy szablon ma być aktywny

7. Gotowe!

Jak stworzyć świetną wiadomość na przywitanie Patrona?

Po pierwsze - podziękuj Patronowi za to, że zdecydował się na wsparcie. Powiedz, ile to dla Ciebie znaczy, zaznacz, jak planujesz wykorzystać środki Patronów (do rozwoju kanału? Zakupu kamery? Powrotu do regularnego pisania blogowych artykułów?) i jak wsparcie Patrona przybliża Cię do tych osiągnięcia celów.

Pochwal Patrona, że zdecydował się wyjść poza lajki i łapki w górę, wspierając Cię finansowo!  To w końcu wyjątkowe zachowanie, warte pochwały i docenienia :) Poinformuj go, gdzie może odebrać nagrody (np. dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku), wymień najważniejsze punkty, które musi znać, dołączając do grona Patronów.

Wreszcie - pozostaw dane kontaktowe! Może to być adres mailowy, zachęta do kontaktowania się przez system wiadomości na Patronite, a może nawet numer telefonu? Ty decydujesz!

 

Jak stworzyć znakomitą wiadomość na pożegnanie Patrona?

Musisz wiedzieć, że często Patroni nie zdają sobie sprawy, że ich subskrypcja się kończy - nie zauważą braku środków na koncie PayPal, przeoczą termin zakończenia subskrypcji Tpay (i zignorują powiadomienia), mają problem z kartą.

Czasem wystarczy jedna wiadomość od Autora, żeby Patron natychmiast wznowił subskrypcję - i do tego właśnie służy wiadomość, którą otrzymują wspierający po zakończeniu subskrypcji. Jak ją dobrze skontruować?

1. Po pierwsze - znów - podziękuj za wsparcie! Jeśli ktoś wspierał Cię przez miesiąc, trzy czy dziesięć - zawsze należą mu się podziękowania.

2. Pokaż, co udało się zrobić dzięki wsparciu Patronów - udowodnij, że każda złotówka ma znacznie i realnie wpływa na Twoją twórczość!

3. Spytaj o feedback - co podobało się Patronowi? Co się nie podobało? Co zmieniłby w profilu na Patronite; dodałby w celach/progach? Może pojawił się jakiś problem z nagrodami?

4. Zachęć do ponownego wsparcia - to kluczowy element. Warto podkreślić, że jeśli kiedykolwiek Patron będzie chciał do Ciebie wrócić, zawsze będzie powitany z otwartymi ramionami!

Jak może wyglądać taka wiadomość?

Cześć!

chcę Ci gorąco podziękować za wsparcie przez cały ten czas. Dzięki Patronom mogłem wrócić do regularnego publikowania filmów na kanale - bez Ciebie i innych wspierających na pewno nie powstałyby vlogi z Estonii, nie mówiąc już o specjalnym odcinku z rejsu po Bałtyku. Rządzisz! Niewiele osób jest w stanie zrezygnować choćby z jednego piwa i przekazać tę kasę na rozwój kogoś innego - Ty zdecydowanie jesteś wyjątkiem :)

Daj znać, jak oceniasz doświadczenie bycia Patronem - może powinienem coś zmienić w profilu? Dodać nagrody? Odzywać się częściej? Daj znać! :) (najlepiej napisz bezpośrednio na mojego maila: xyz@xyz.pl)

Jeśli kiedykolwiek zechcesz wesprzeć mnie ponownie - będę naprawdę nie-sa-mo-wi-cie wdzięczny! Inwestuję każdą złotówkę w rozwój kanału, staram się utrzymywać bliski kontakt z Patronami i razem z Wami budować coś niesamowitego...  Wystarczy kilka złotych i możesz na powrót zostać współtwórcą kanału i moim Aniołem Stróżem :)

Dzięki za wszystko! 

XYZ

 

Jeśli natraficie na jakiekolwiek problemy przy tworzeniu wiadomości - piszcie do nas! (kontakt@patronite.pl)

dla autorów funkcje profilu promocja profilu

Zobacz również

Pieniądze to nie wszystko! Kiedy nie zakładać Patronite?
8 sposobów na SUKCES na Patronite (zobacz film!)
Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?

Komentarze (5)

Trwa ładowanie...