Avatar użytkownika

POWOJNIE

140
patronów
2 465 
miesięcznie
72 580 
łącznie
140
patronów
2 465 zł 72 580 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
PATRONIE, dziękuję bardzo za wsparcie mojej działalności!
10 zł miesięcznie
SUPER PATRONIE, dziękuję za wsparcie! Dla Każdego kto zdecyduje się wesprzeć mnie tą kwotą przygotuję video podziękowanie na profilu Facebook kanału Powojnie.
20 zł miesięcznie
PRZYJACIELU KANAŁU, dziękuję za wsparcie! Każdemu kto zdecyduje się wesprzeć mnie tą kwotą podziękuję w ramach odcinka oraz prześlę opaskę na rękę z logotypem "Powojnie".
50 zł miesięcznie
FANIE KANAŁU, dziękuję za wsparcie! Każdemu kto zdecyduje się wesprzeć mnie tą kwotą podziękuję w ramach odcinka, prześlę opaskę na rękę oraz zaproponuję video spotkanie na SKYPE.
75 zł miesięcznie
MECENASIE KANAŁU, dziękuję za wsparcie! Każdemu kto zdecyduje się wesprzeć mnie tą kwotą podziękuję w ramach odcinka, prześlę opaskę na rękę, zaproponuję video spotkanie na SKYPE oraz podaruję kubek z logotypem "Powojnie".

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora POWOJNIE w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Historia po 1945 roku jest ciekawa! Zdecydowanie wskoczyła wtedy ona na nowe tory. Co tydzień prezentuję zagadnienia z historii powszechnej po II Wojnie Światowej, starając się poruszać tematy mniej oczywiste i powszechnie znane. Premierowe odcinki w każdy piątek o 18:00. Zapraszam!

Kanał POWOJNIE powstał, ponieważ uważam, że okres historyczny przypadający na lata po II Wojnie Światowej jest swojego rodzaju niszą - zbyt mało i wąsko mówi się o nim w mediach (w tym w internecie). Sama Wojna jest bodaj najpopularniejszym tematem, z kolei lata późniejsze chociażby w szkolnej edukacji są w moim przekonaniu mocno pomijane. To duży błąd. Znając konteksty wydarzeń z tych lat dużo łatwiej zrozumiemy wiele aktualnych zagadnień geopolitycznych. 

 


 

Odcinki serii POWOJNIE mają w skrótowy, zwarty sposób wprowadzić widza w wybrane zagadnienie, zachęcając do dalszego zgłębiania tematu. Staram się wybierać wątki mniej znane, wychodząc poza Europę i nasz europocentryczny punkt widzenia. 

Do tej pory największym zainteresowaniem wśród Was cieszył się odcinek dotyczący kolaborantów 3 Rzeszy. Link do tego odcinka zamieszczam poniżej:

 

 

 

KONTAKT

Możesz się ze mną skontaktować piszą na mail: PiotrPowojnie@gmail.com

Cele Autora

Zakup książek
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Realizując swoje programy staram się korzystać przede wszystkim z wiedzy zawartej w książkach, a nie w sieci. Niestety mam na ten cel ograniczony budżet. Oczywiście mogę korzystać z bibliotek i niekiedy tak robię, ale dużo lepiej zasilać swoją własną biblioteczkę samodzielnie. Co jakiś czas można przecież wrócić do poszczególnych tytułów szukając jakichś informacji. Wyceniam ten cel na 500 zł bo wydaje mi się, że w tej kwocie jestem w stanie zakupić około 12-15 książek. Dla Was oznacza to 12-15 tematów na nowe odcinki :)
Zakup nowej licencji do programu montażowego
  • 850 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Montuję programy na platformie Wevideo. Jest to prosty i bardzo przystępny program do montażu z biblioteką ujęć. Wkrótce kończy mi się licencja i będę musiał ją odnowić, a to będzie mnie kosztować 216 dolarów... Bez licencji niestety nie jestem w stanie utrzymać atrakcyjnej oprawy graficznej swoich filmików, którą staram się Wam oferować :)
Zakup GoPro 8 Black plus mikrofon
  • 1 800 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
W przyszłości chciałbym realizować również programy "w terenie" podczas podróży za granicą. Ten projekt ochrzciłem jako Powojnie Travel. Zwiedzając różne miejsca mógłbym o nich opowiadać. Mała kamerka sprawia, że mogę ją zabrać wszędzie. Jeśli chcielibyście zobaczyć terenowe odcinki Powojnia - zachęcam do wsparcia kanału :)
Zakup lustrzanki Canon EOS 90D
  • 5 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
A może bym szarpnął się na coś lepszego i wymienił aparat z którego korzystam obecnie - Lumix G7 na bardziej profesjonalny? Oczywiście sprzęt, który mam obecnie jest ok, ale jest to sprzęt mimo wszystko pół amatorski. Canon EOS 90D został wybrany "najlepszą zaawansowaną lustrzanką cyfrową roku 2020". Tak uznała TIPA (Technical Image Press Association) organizacja zrzeszającą czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.
Lepsza jakość filmików, czy możliwość produkcji autorskich filmów - oto mój cel, który myślę, że i Wam przyniesie więcej interesujących historii, być może z udziałem świadków historycznych wydarzeń.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora POWOJNIE już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Arkadiusz Jędryka
Arkadiusz Jędryka
10 zł
Paweł Mróz
Paweł Mróz
5 zł
Piotr Wyroślak
Piotr Wyroślak
10 zł
Arkadiusz Gawlik
Arkadiusz Gawlik
20 zł
Andrzej Szelejewski
Andrzej Szelejewski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.