Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Pieszo przez Bory

1
patron
50 
miesięcznie
10 985 
łącznie
1
patron
50 zł 10 985 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wow dajesz piątaka dla Borowiaka ;)
Dziękujemy !!! <3
Każde wsparcie się liczy, szczególnie gdy jest nas dużo :)
Pamiętaj, że wspierając nas, wspierasz osoby w szczególności dzieci które z różnych powodów potrzebują pomocy.
Za Twojego piątaka możemy zakupić kilka formatek sklejki, którą przerobimy na obrazy malowane ogniem, wystawimy je na naszych licytacjach charytatywnych i tak, inwestując 5 zł możemy zarobić kilkaset złotych na rzecz dzieciaczka potrzebującego pomocy <3

Każda osoba z tego progu otrzyma dyplom z podziękowaniem, oraz o ile się zgodzisz, Twoje imię i nazwisko pojawi się na naszych filmach podsumowujących nasze działanie charytatywne.
Zależy nam na utrzymaniu bliskich kontaktów z naszymi Patronami, dlatego dostaniesz także zaproszenie na naszą zamkniętą grupę na Facebooku na której będziemy dzielić się pomysłami na nowe akcje charytatywne, będziesz także mógł zasugerować nam kolejnego beneficjenta, oraz jako pierwszy zobaczysz filmy które będziemy publikować na naszym kanale YouTube.
10 zł miesięcznie
Dyszka <3
Dziękujemy, że ofiarowujesz nam dwucyfrową kwotę :)
To bardzo wiele dla nas znaczy, dla jednych dyszka to kwota przeznaczana na dzienną porcję słodyczy lub innych przyjemności, dla nas dyszka to koszt dojazdu do potencjalnego beneficjenta oddalonego od nas o kilka kilometrów.
"Prawdziwi bohaterowie to nie są ludzie, którzy robią różne rzeczy. Prawdziwi bohaterowie ZAUWAŻAJĄ różne rzeczy, zwracają na nie uwagę"
W naszej działalności od zawsze staramy się zauważać osoby , którym potrzebna jest pomoc.
Zauważając naszą działalność , postanawiając nas w niej wesprzeć, stajesz się naszym Bohaterem <3

Każda osoba z tego progu, otrzyma od nas podobnie jak w poprzednim progu : dyplom, zaproszenie na grupę, wymienienie na naszym filmie, oraz zrobiony przez nas magnes na lodówkę, który każdego dnia będzie Ci przypominał o tym, że dzięki Twojemu wsparciu, możemy pomagać innym.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
100 dostępnych miejsc
Trzy dyszki <3
Niesamowite, że chcesz nam przekazać taką kwotę.
Trzy dyszki to dla nas masa możliwości!!! Za taką kwotę możemy zakupić kilka metrów linki paracord, z której to Patrycja wykona piękne bransoletki, które zostaną przekazane na bazarek charytatywny lub licytacje.
Za trzy dyszki możemy przejechać 100 km w poszukiwaniu osób, które potrzebują naszej pomocy.
Za ten próg należą Ci się wszystkie nagrody z progów poprzednich a dodatkowo, jeśli będziesz w okolicach Starogardu, przybijemy Ci piątkę i zabierzemy na spacer po pięknych Borach Tucholskich.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
49 dostępnych miejsc
O słodki Leszy !!
50 zł to ogromne wsparcie dla nas, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni, że chcesz nas wspomóc na taką skalę <3
50 zł to mniej więcej koszt biletu do kina w zestawie z colą i popcornem, dla nas 50 zł to koszt zakupienia worków do śmieci i rękawiczek dla osób, które wspólnie z nami wybiorą się na wielkie sprzątanie lasów z okazji zakończenia lata, za pięć dyszek możemy także zakupić kilka litrów farby i przeprowadzić remont w ramach akcji Szlachetnej Paczki u osób potrzebujących, 50 zł to 20 kg karmy dla zwierząt przebywających w schronisku.
Sam zobacz ile możliwości niesienia pomocy mamy dzięki Tobie <3
Za ten próg, oprócz nagród wymienionych w progach poprzednich, podczas spaceru po Borach, zaparzymy Ci przepyszną kawę i wręczymy bransoletkę z paracordu dla rasowego Pieszo Borowego Piechura :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
30 dostępnych miejsc
WOOOW !!!!
Przecieramy oczy ze zdziwienia, nasze zielone serducha przepełnia fala radości.
Za 100 zł możemy przejechać dobre 400 km, dzięki Tobie możemy pomagać potrzebującym w dalszych zakątkach Polski, za 100 zł możemy zakupić lampę do sypialni dla starszej pani której nie stać na wymianę oświetlenia i samotne wieczory spędza przy świeczce, za 100 zł możemy wynająć sale na której zorganizujemy koncert charytatywny.
Dzięki Tobie, możemy robić to co kochamy najbardziej - nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.
Jesteśmy Ci za to ogromnie wdzięczni, dlatego za ten próg, poza nagrodami które zawarte są w poprzednich progach, chcemy zaprosić Cię na wspólny weekend w lesie, który sami dla Ciebie zorganizujemy, po prostu bądź :)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
20 dostępnych miejsc
200 zł ...
Poczekaj.... daj nam chwilę.... właśnie uświadomiliśmy sobie, że jesteś niczym leśny Iron Man, który swoje środki postanawia inwestować w zmienianie świata na lepsze, i to właśnie nas wybrałeś, nam zaufałeś.
Gwarantujemy Ci, że dobrze wykorzystamy te pieniądze, uwielbiamy wspierać różnego rodzaju licytacje charytatywne, własnoręcznie tworzymy obrazy pirografem , zdobimy różne pudełka metodą decoupage , czy też bransoletki z paracordu, przy odrobinie własnej pracy, jesteśmy w stanie pomnożyć tą kwotę kilkukrotnie aby zasiliła zbiórkę dziecka zmagającego się z nowotworem lub inną chorobą. I to dzięki Tobie.
Nie jesteśmy w stanie opisać naszej wdzięczności, możemy jedynie powiedzieć, że ofiarujemy Ci wszystkie nagrody z wcześniejszych progów, a podczas leśnego weekendu, z ogromną radością wręczymy Ci naszywkę dla Pieszo Borowego wspieracza <3
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
W tej chwili, nawet Sylwii zabrakło słów, a nie zdarza jej się to nigdy. Razem z nią zbieramy szczękę z leśnej ściółki i podskakujemy do najwyższych wierzchołków drzew. Sam Leszy wygląda zza drzewa , zaciekawiony tymi okrzykami radości, które niosą się po całych Borach.
Musisz wiedzieć, że żaden wolontariusz nie byłby tym, kim jest, gdyby nie osoby mu najbliższe, osoby które go wspierają. I taką osobą jesteś Ty - nasz Honorowy Patronie.
Dzięki kwocie, którą postanowiłeś nas wesprzeć, będziemy mogli spać spokojnie, wiedząc, że nie zabranie nam funduszy aby wyruszyć w odwiedziny naszych beneficjentów, jeśli podczas organizacji kolejnego marszu, spotkamy na swej drodze trudności w pozyskiwaniu sponsorów, nie będziemy musieli kolejny raz zastanawiać się, ile będziemy musieli dołożyć z własnych kieszeni, gdy nadejdzie czas świąt, będziemy mogli zapełnić lodówkę matce samotnie wychowującej dziecko, będziemy mogli odwiedzić dom dziecka lub Hospicjum dla dzieci, niosąc ze sobą drobne podarunki, które sprawią, że na ich buźkach pojawi się uśmiech.
Twoja pomoc jest dla nas ogromnie ważna, żadne słowa, żadne nagrody nie są w stanie oddać tego, jak bardzo chcielibyśmy Ci za to podziękować, ale mamy dla Ciebie coś ekstra.
Dzięki naszym przyjaciołom,Warszawskiej Szkole Przetrwania - LifeTrip , którzy aktywnie nas wspierają, pomagają w organizacjach naszych akcji , do nagród za poprzednie progi, składamy w Twe pomocne dłonie voucher na szkolenie survivalowe, które przeprowadzą dla Ciebie doświadczeni instruktorzy survivalu z tej właśnie szkoły.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Pieszo przez Bory w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pieszo przez Bory to stowarzyszenie, które powstało dzięki pasji i misji. Naszą pasją jest aktywy wypoczynek w lesie, misją - niesienie pomocy innym, w szczególności tym najmłodszym, którzy w życiu mają mniej szczęścia, ale i zarażanie innych miłością do lasu i aktywnego wypoczynku.

Stowarzyszenie Pieszo przez Bory to my, czyli Sylwia, Justyna, Małgosia,  Łukasz i Radek. Jesteśmy grupą osób, która kocha leśne wędrówki, jednocześnie bardzo ważna jest dla nas idea niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, od kiedy pamiętamy, staraliśmy się brać udział w różnych akcjach charytatywnych, czy to licytacje na różnego rodzaju grupach, udział w festynach lub różnych rajdach charytatywnych. Pewnego dnia, postanowiliśmy stworzyć coś swojego, coś co połączy pomaganie z  z naszą pasją do podróżowania, outdooru i miłością do natury oraz naszego regionu. Tak powstało Pieszo przez Bory, czyli stowarzyszenie, które łączy ze sobą wszystko to co jest dla nas ważne. 

Staramy się działać systematycznie przez cały rok, organizujemy sprzątania lasów, akcje mające na celu wsparcie lokalnego schroniska dla zwierząt, prowadzimy grupy licytacyjne z których całkowity dochód zostaje przekazywany na dzieci potrzebujące pomocy, w okresie świątecznym, w ramach akcji Szlachetna paczka, wraz z członkami naszej grupy, wspieramy rodziny, które są w trudnej sytuacji materialnej. Jednak nasza główna akcja to Marsz Charytatywny Pieszo przez Bory. 

Pierwsza edycja Marszu Pieszo przez Bory, odbyła się w czerwcu 2019, początkowo nie spodziewaliśmy się wielkiej frekwencji, zakładaliśmy udział 30-50 osób, jednak ta edycja przybrała kształt wielkiego, bo liczącego około 350 osób, pikniku rodzinno-bushcraftowego o charakterze dobroczynnym.  Przez 3 dni nasi goście, opłacając wpisowe na Marsz pomagali finansować nasz cel jakim było wsparcie Centrum Pomocy Dzieciom, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Składki zostały przekazane w całości na potrzeby beneficjenta, a atrakcje, wyżywienie i nocleg, które pomogliśmy zapewnić przez 3 dni imprezy, zostały sfinansowane dzięki pomocy lokalnych sponsorów oraz naszego wkładu własnego w postaci funduszy, pracy, organizacji i zaangażowaniu, które wynika z autentycznej chęci i radości niesienia pomocy tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia. Potrzebujemy właśnie Ciebie, żebyś wspierając nas, dał nam siłę na naszej dalszej, wzruszającej, ale i trudnej marszrucie. 

Wielki i niespodziewany sukces pierwszej edycji Marszu Pieszo Przez Bory zawdzięczamy popularyzacji naszej idei wśród środowiska bushcraftowego, miłośników natury i przygody oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Ludzie lasu mają wielkie serca, o czym mogliśmy się niejednokrotnie przekonać widząc ich aktywność przejawiającą się nie tylko w samej chęci uczestnictwa w Marszu, ale również poprzez przekazywanie wielu przedmiotów i usług na aukcje i licytacje charytatywne. Zdajecie sobie sprawę, jaka to jest ogromna satysfakcja obserwować, jak przedmiot nie mający sam w sobie większej wartości osiąga niebotyczne kwoty idące w setki, a potem w tysiące złotych, bo walczą o niego inni ludzie o pięknych duszach, którym nasza idea pomagania innym jest równie bliska? My mieliśmy łzy w oczach, niejednokrotnie obserwując pasję w pomaganiu, bezinteresowność i wielkie serce uczestników i sponsorów. Łzy radości i wzruszenia, bo łączy nas wspólna droga, droga przez las ludzkich serc złączonych jednym celem: pomagać poprzez aktywność na łonie przyrody i w jej umiłowaniu, miłości do drugiego człowieka i wszystkiego co żywe i zielone. 

I stało się dla nas jasne CZAS NA DRUGĄ EDYCJĘ i rozszerzenie swojej działalności !! :)

I EDYCJA MARSZU PIESZO PRZEZ BORY W CYFERKACH

 

Rok od powstania Pieszo przez Bory, ruszyliśmy  z organizacją drugiej edycji, która miała odbyć się w dniach 11-14.06.2020 . Tym razem mieliśmy maszerować dla Hospicjum "Nadzieja" w Toruniu. W grudniu 2019 roku, przeprowadziliśmy dla Hospicjum zbiórkę rzeczową, 23 grudnia pojechaliśmy przekazać prezenty, przy okazji nagrywając dla naszych uczestników materiał, w którym przedstawiamy pracowników i podopiecznych Hospicjum. 

Niestety sytuacja w kraju i na świecie szybko zweryfikowała nasze plany i imprezę, na którą w ciągu zaledwie 2 tygodni zapisało się ponad 600 osób musieliśmy odwołać. 

Nie zrezygnowaliśmy jednak z pomagania, postanowiliśmy poprowadzić akcje online. Od naszych przyjaciół otrzymaliśmy masę fantów, które postanowiliśmy wystawić na naszej grupie na Facebook i w czerwcu poprowadziliśmy licytacje charytatywne z których udało się pozyskać ponad 22 tysiące złotych dla naszych dzieci.

W grudniu postanowiliśmy powtórzyć akcję, ruszyliśmy z wielkim wyzwaniem, zebraliśmy listy do Świętego Mikołaja od wszystkich podopiecznych Hospicjum, czyli od 62 wspaniałych dzieci. Dzięki naszym darczyńcom ponownie uruchomiliśmy grupę z licytacjami, był to wspaniały czas, ludzie walczyli na licytacjach, inni sami postanowili zrealizować marzenia dzieci dzięki czemu codziennie spływały do nas wymarzone prezenty. I tak udało nam się zorganizować 62 prezenty oraz dodatkowo zebrać 23 tysiące złotych na kosztowne leczenie jednej z podopiecznych Hospicjum. Jednak to nie koniec niespodzianek, nasz wspaniały przyjaciel Marcin Skrzypczak, postanowił napisać dla nas piosenkę pod tytułem "Razem" , jednogłośnie uznaliśmy, że w tak wspaniałym świątecznym czasie, do piosenki musi powstać teledysk :)

Poprosiliśmy zatem pracowników Hospicjum oraz rodziców dzieci z Hospicjum domowego o przesłanie nam zdjęć obdarowanych dzieci, o to samo poprosiliśmy wszystkich, którzy zaangażowali się w świąteczną akcję i tak powstało wzruszające podsumowanie naszych działań świątecznych jak i całorocznych.

#RazemMożemyWięcej 2020 - YouTube

Mamy rok 2021, pandemia nie daje o sobie zapomnieć, jednak my nie siedzimy bezczynnie, postanowiliśmy ponownie podjąć się organizacji przełożonej II edycji, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, chcieli byśmy poprowadzić wydarzenie online, podczas którego nasi uczestnicy będą mogli posłuchać prelekcji oraz pomaszerować z nami wirtualnie przez lasy.

No właśnie, po co? Był czas, że gdy znajomi zachęcali nas do założenia profilu na patronite, sami zadawaliśmy sobie to pytanie. 

Wierzymy w naszą misję całym sercem. Nie oczekujemy żadnego wynagrodzenia, wyróżnień czy uznania. Angażujemy się poświęcając nasz wolny czas, nasze emocje a niejednokrotnie własne środki. Jednak z czasem, sami zaczęliśmy zauważać, że powoli nasza działalność, coraz mocniej obciąża nasz budżet domowy. 

Naszym marzeniem jest, aby dobroczynność jako taka zdobywała wśród społeczeństwa coraz większą popularność. Żeby każdy mógł wpłacić symboliczne 5, 10 czy 15 monet i wesprzeć jakiś cel charytatywny. Milion takich ludzi, milion wpłat, to 5 mln , 10 mln, czy 15 mln złotych, to kwota, którą można uratować życie wielu dzieci, naprawić i uczynić lepszym świat wielu istnień.

Jednak aby to było możliwe, musimy dotrzeć do wielu, musimy odwiedzić wiele miejsc, pomóc wielu osobom, nagrać wiele materiałów aby poznało i zaufało nam wielu ludzi. 

Na to potrzebne są środki, których powoli zaczyna nam brakować, nie prosimy Was o wynagrodzenie nam naszego działania, nasze Stowarzyszenie nie jest instytucją dochodową, chcemy jedynie prosić Was o pomoc, w realizowaniu celów i pokrycia części kosztów związanych z organizacją różnego typu imprez, wyjazdów do beneficjentów, czy tworzenia gadżetów na nasze licytacje charytatywne. 

Działamy przez cały rok, nie ograniczamy się do jednego marszu w czerwcu, organizujemy mini akcje wspierania schronisk dla zwierząt, sprzątania lasów, organizujemy koncerty charytatywne etc. 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Pieszo przez Bory już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Grajny
Marcin Grajny
50 zł
Włodzimierz Owczarek
Włodzimierz Owczarek
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.