Pracownia Papieru

W Patronite od 12.03.2018

Pracownia Papieru to mała manufaktura w której czerpię papier wg. tradycyjnych metod. Ręcznie wykonuję papiery w różnych formatach i kolorach oraz prowadzę warsztaty czerpania papieru.

O Autorze

 

Cześć.

Mam na imię Darek i od 20 lat robię papier, właściwie "czerpię" papier. Ręcznie, tak jak robiono to przez wiele stuleci.

Pierwsze próby ręcznego czerpania papieru rozpocząłem wraz z ojcem latem 1997 roku. Długi czas robienie papieru traktowałem jako hobby. Dość specyficzne, to prawda ale tylko hobby i zajęcie dodatkowe. Z biegiem lat moje zainteresowanie papierem przekształciło się w pasję i sposób na życie. Cieszy mnie to co robię, jednak życie z rękodzieła nie jest w naszym kraju łatwe. Mam i zawsze miałem tego świadomość jednak chcę rozwijać warsztat i zaplecze. W warsztacie używam wielu własnoręcznie zrobionych narzędzi w tym kilku plecionych sit żeberkowych o formacie do A4 i A3. Mam w planach zrobić większą kadź i sita na format papieru do A1 oraz mobilną pracownię aby organizować warsztaty czerpania papieru w różnych miastach.

Głównie robię papier przetworzony, wykonany całkowicie ręcznie techniką tradycyjną z naturalnymi, charakterystycznymi krawędziami, dostosowany do użycia ze wszystkimi narzędziami kaligraficznymi (łącznie ze stalówkami), druku na prasach manualnych (tzw. letterpress), druku offsetowego oraz cyfrowego, jak również do różnych technik malarskich w tym farb akwarelowych.

Prowadzę również pokazy oraz warsztaty czerpania papieru.

Wszystkich miłośników papieru i rękodzieła zapraszam na stronę internetową oraz media społecznościowe gdzie można zobaczyć więcej zdjęć moich papierów oraz migawki z warsztatów.

Dzięki Waszemu wsparciu mam nadzieję rozwijać warsztat oraz popularyzować ręczne sposoby produkcji papieru.

Darek Sobik


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)