Avatar użytkownika

Wydawnictwo Próby

48
patronów
2 540 
miesięcznie
20 930 
łącznie
48
patronów
2 540 zł 20 930 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Doceniamy Twoje wsparcie! Otrzymasz podziękowanie za udzielenie nam patronatu i jednorazowy kod rabatowy 10% na zakup w naszym sklepie
internetowym.
50 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla nas bardzo cenne! Poza benefitami z poprzedniego progu otrzymasz od nas wyjątkową antologię tekstów z „Księgi Przyjaciół” (w pliku pdf), a także dostęp do comiesięcznego podcastu Marka Zagańczyka („Książki i ludzie”) - tylko dla Patronów.
100 zł miesięcznie
Twoje wsparcie ma dla nas wielkie znaczenie. Dzięki Tobie będziemy mogli zapisywać kolejne strony w „Księdze Przyjaciół”. Oprócz wszystkich benefitów z poprzednich progów otrzymasz jedną z naszych książek w wersji ebook, a także comiesięczny kod rabatowy 15%* na
zamówienie w naszym sklepie internetowym (odnawiający się tak długo, jak jesteś naszym Patronem).

(∗poszczególne kody rabatowe nie sumują się)
200 zł miesięcznie
Twój patronat czyni Cię przyjacielem/przyjaciółką Prób. Zaprosimy Cię na regularnie organizowane spotkania w naszej warszawskiej siedzibie, gdzie w niewielkiej grupie Patronów będziemy rozmawiać o interesujących książkach i dalszych planach wydawnictwa. Chcąc wyrazić, jak bardzo doceniamy Twój mecenat, udzielimy Ci stałego rabatu 20%* na wszystkie zakupy w naszym sklepie internetowym, obowiązującego przez cały czas kiedy jesteś naszym Patronem (po zadeklarowaniu minimum 3 wpłat). Otrzymasz również wszystkie inne korzyści wynikające z pozostałych progów. Bardzo dziękujemy!

(∗stały rabat można łączyć z kodem rabatowym)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wydawnictwo Próby w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Próby wydają eseistykę, klasyczną literaturę podróżniczą i powieści twórców dotąd nieznanych w Polsce. Od trzech lat tworzymy na naszej stronie internetowej czasopismo „Księga Przyjaciół”, w którym opublikowaliśmy już ponad 500 tekstów kilkudziesięciu autorów.

Wydawnictwo Próby założyliśmy w 2020 roku z miłości do literatury i z przekonaniem, że ważne jest nie tylko to, co wydajemy, ale także jak i dlaczego. W naszej oficynie publikujemy książki nieznane i te, niesłusznie zapomniane. Tytuły, które sami chcemy przeczytać, a następnie podzielić się nimi z czytelnikiem.

Ogłosiliśmy między innymi zbiór tekstów węgierskiego eseisty Béli Hamvasa, zapiski podróżne Henry’ego Jamesa, powieść historyczną Leonarda Sciascii, szkice o cywilizacji Kennetha Clarka czy „Dziennik wojenny” Józefa Czapskiego.

Staramy się publikować tylko te książki, które mają szansę pozostać na półkach, a przede wszystkim w pamięci czytelników, takie, do których stale będziemy wracać. Jak pisał Czesław Miłosz, książki bowiem są  „o ileż trwalsze od nas, których ułomne ciepło / Stygnie razem z pamięcią, rozprasza się, ginie”.

Książki wydawnictwa PróbyKażdy tytuł opracowujemy z najwyższą starannością: od redakcji, przez korektę, skład, projekt graficzny, aż po wybór papieru i płótna na oprawę.

Od trzech lat tworzymy na naszej stronie internetowej rodzaj czasopisma, które za Hugo von Hofmannsthalem nazwaliśmy „Księgą Przyjaciół”. Ogłosiliśmy w nim ponad 500 tekstów kilkudziesięciu autorów: eseje, szkice historyczne, recenzje, wspomnienia, fragmenty korespondencji, wiersze. Współpracują z nami m.in. Piotr Anderszewski, Renata Gorczyńska, Irena Grudzińska-Gross, Eva Hoffman, Elżbieta Lempp, Małgorzata Łukasiewicz, Joanna Olczak-Ronikier, Ewa Pobłocka, Joanna Ugniewska, Teresa Worowska, Marta Wyka, Jan Zieliński...

Każdego tygodnia „Księga” wzbogaca się o kolejne cztery wpisy, docierając do coraz szerszego grona odbiorców.

Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli rozwijać „Księgę”, dodawać kolejne materiały (także nagrania audio i wideo). Pozyskane środki umożliwią nam rozbudowę strony internetowej, pozwolą poświęcić więcej czasu na pracę redakcyjną i działania promocyjne, tak, aby dotrzeć z naszymi propozycjami jak najszerzej. „Księga Przyjaciół” dostępna jest pod adresem: www.ksiegaprzyjaciol.pl

Księga Przyjaciół

Państwa patronat będzie także wyjątkową pomocą dla naszej działalności wydawniczej, umożliwi publikację kolejnych książek, których poza nami zapewne nikt nigdy po polsku by nie wydał, zawsze z dbałością o kształt książki, jej druk i oprawę.

Państwa patronat to również okazja na bliższe związanie się z naszym wydawnictwem. Rodzaj kredytu zaufania. Stanowi bezpośredni dowód na to, czy i komu jesteśmy potrzebni, czy wydawnictwo takie jak Próby ma szansę istnieć we współczesnej Polsce, czy mamy dla kogo myśleć o książkach i je wydawać.

Obiecujemy nie zawieść Państwa zaufania, nie wygasić naszej ciekawości dla tego, co w literaturze najważniejsze, najbliższe życiu. Chcielibyśmy w dłuższej perspektywie zasłużyć na miano przewodnika, za którym warto podążać, którego warto wysłuchać. Prosimy o pomoc.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Wydawnictwo Próby w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wydawnictwo Próby już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Grażyna Karaśkiewicz
Grażyna Karaśkiewicz
50 zł
Jan Wyrowiński
Jan Wyrowiński
100 zł
Anonimowy patron
20 zł
Dorota Krawczyk-Janisch
Dorota Krawczyk-Janisch
50 zł
Jolanta Lesińska
Jolanta Lesińska
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.