PROGREFONIK

W Patronite od 02.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
830 łącznie

YouTube

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje

Od 5 lat tworzymy Progrefonik non-profit. Patronite i Wasze potencjalne wsparcie to dla nas możliwość, by działać więcej, bardziej i skuteczniej. W naszych głowach snujemy scenariusze twórczych wymian, wystaw, owocnych dyskusji, wydawnictw i wspólnych muzycznych doświadczeń. Poza wynagrodzeniem czasu i poświęcenia włożonego w budowanie miejsca na Ziemi jakim jest społeczność Progrefonik, na tę chwilę opracowujemy kilka nowości, które mogą się udać tylko z Waszym wsparciem.

To oficjalne - ruszamy z naszym profilem na YouTube. Chcemy udokumentować rzeczywistość,w której żyjemy i którą chcemy - nie boimy się tego słowa - zrewolucjonizować. Zależy nam na tym, by za pomocą filmu przedstawić osoby, które artystycznie przyczyniają się do rozwoju środowiska twórczego. Ważne jest dla nas to, by osoby tzw. “behind the scene” podzieliły się swoim doświadczeniem i by w końcu zostały widzialne, jak nigdy dotąd. Poza tym - jeszcze za czasów cyklu Szum Międzymiastowy kochaliśmy to, jak słuchacze dzielą się z nami swoimi przemyśleniami. Odpowiadając na cztery stałe pytania, kreowali coraz to nowsze definicje muzyki i emocji z nią związanych. Chcemy zatem dać głos również im - przecież to właśnie odbiorcy napędzają tę machinę, to od nich wiele zależy. To jasne - chcemy pokazać siłę kobiet, siłę środowiska LGBT+, z którymi się identyfikujemy, których jesteśmy częścią. To wszystko chcielibyśmy zamknąć w charakterystycznej dla nas formie wizualnej. By wyglądało to maksymalnie profesjonalnie, musimy zainwestować w sprzęt, np. mikroporty, odpowiednie oświetlenie, każdorazowo zadbać o montaż, efekty wizualne, animacje, pokryć koszt transportu, zameldowania w przypadku przewożenia sprzętu lub wyjazdu poza Warszawę; wykupić pakiet na platformie Zoom, byśmy mogli bez ograniczeń rozmawiać z osobami, z którymi spotkanie byłoby utrudnione, ewentualnie transmitować te rozmowy; pokryć koszt produkcji i zaangażowania osób w prace na planie.

Interakcje

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Kolejnymi dwoma ważnymi interdyscyplinarnymi działaniami będą “Pocztówki dźwiękowe” - projekt zainspirowany nagraniami terenowymi, będący rodzajem listownej korespondencji, z dźwiękami zamiast słów. Wymiana brzmień pomiędzy miastami, państwami, przestrzeniami, gestami. W zamyśle projekt ten otwarty jest na partycypacje z zewnątrz wszystkich osób, które pragną podzielić się nagraniami uchwyconymi na swoich rejestratorach i tym samym wejść w konwersację z innymi wypowiedziami w postaci dźwięku. Wizualną odpowiedzią okażą się “Konwersacje wizualne” - zakładka na platformie, w ramach której członkinie i członkowie Progrefonik wymieniają się wizualnymi dziełami, które powstają na zasadzie artystycznego polilogu - odpowiadają w formie graficznej i fotograficznej sugerując się skojarzeniami i emocjami związanymi z daną pracą, na którą odpowiadają. Kto wie - może doczekają się one swojej wystawy? Tylko dzięki Wam będzie to możliwe.

To oczywiste - na naszej platformie co miesiąc przeczytacie rzetelne teksty, reportaże, metaforyczne eksperymenty. Komentowaliśmy słownie i dźwiękowo otaczającą nas rzeczywistość, kwestionowaliśmy, oddawaliśmy głos mniej słyszalnym, pielęgnowaliśmy relację słuchacz-artysta.To wszystko znajdzie swoją kontynuację na nowo stworzonej stronie internetowej.

To Wasze wsparcie umożliwi nam doskonalenie narzędzi, z których korzystamy. Co jednak ważniejsze - pozwoli nam na rzetelne wypłacanie honoriarów osobom, które swoją wiedzą i umiejętnościami zaangażowały się w tworzenie Progrefonik. Inwestycja w nas, będzie naszą inwestycją w środowisko twórcze.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomek Bućko
Tomek Bućko
Próg: 100 zł
Slawomir Szostek
Slawomir Szostek
Próg: 50 zł
Magda Kobielusz
Magda Kobielusz
Próg: 10 zł