Fundacja Artystyczna Proscenium

W Patronite od 13.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1641

Liczba Patronów: 2536

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
160 miesięcznie
6 800 łącznie
Fundacja Artystyczna Proscenium jest organizacją zajmująca się popularyzacją musicalu w Polsce. Angażuje do swoich projektów młodych pasjonatów teatru muzycznego, dając im przestrzeń do rozwoju i możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.

O Autorze

Fundacja Artystyczna Proscenium to organizacja popularyzująca musical w Polsce. Angażujemy do naszych projektów młodych pasjonatów teatru muzycznego, realizując swoje produkcje we współpracy ze znamienitymi artystami musicalowymi oraz realizatorami związanymi ze środowiskiem polskiego teatru muzycznego. Proscenium organizuje również warsztaty musicalowe, na których Uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie. Jednym z założycieli Fundacji oraz jej Kierownikiem Artystycznym jest reżyser teatralny Antoniusz Dietzius.

Jednym z projektów, zrealizowanych we współpracy z Fundacją, jest słuchowisko "Posyłka", zawierające w sobie 16 utworów polskiego kompozytora Władysława Żeleńskiego w aranżacjach Szymona Sutora, laureata FRYDERYKA 2020. Działający pod egidą naszej organizacji Zespół Wokalny Proscenium nagrał partie chóralne do siedmiu z nich. Wśród solistów możemy usłyszeć polskie głosy musicalowe - Anastazji Simińskiej, Olgi Szomańskiej, Macieja Pawlaka, Marcina Januszkiewicza czy Przemysława Glapińskiego. Całe słuchowisko dostępne jest m.in. na platformach Spotify, Soundcloud czy YouTube. 


W czerwcu zeszłego roku nasza Fundacja we współpracy z Centrum Handlowym Złote Tarasy zrealizowała clip muzyczny, w którym młodzi artyści związani ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym zaśpiewali utwór zespołu BAJM "Co mi Panie dasz?". Projekt społeczny, inspirowany słynnym wykonaniem aranżacji Adama Sztaby był muzycznym komentarzem pandemicznej sytuacji polskiego społeczeństwa. Fundacja Artystyczna Proscenium jest również jedynym zarejestrowanym organizatorem wyjazdowych warsztatów musicalowych dla osób pełnoletnich. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku w Bogdanach k. Olsztyna, druga edycja odbędzie się w sierpniu 2021 roku w Kazimierzu Dolnym. 

Przy Fundacji działa Teatr Muzyczny Proscenium. Jest to pierwszy w Polsce repertuarowy prywatny amatorski teatr muzyczny, który w swoich planach zakłada realizację zarówno spektakli autorskich jak i licencjonowane musicale, klasyczne jak i te z najnowszej historii gatunku. Pierwsza premiera TM Proscenium odbędzie się 22 października 2021 roku na Scenie Relax w Warszawie. Będzie to pierwsze w Polsce pełne wystawienie musicalu "Little Shop of Horrors" z muzyką Alana Menkena ("Aladyn", "Mała Syrenka", "Dzwonnik z Notre Dame", "Piękna i Bestia", "Sister Act"). Produkcja odbywa się w oparciu o licencję udzieloną nam przez Music Theatre International.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Marcin Boruch
Marcin Boruch
Próg: 150 zł
Marta Jasiorowska
Marta Jasiorowska
Próg: 20 zł
Jakub Mróz
Jakub Mróz
Próg: 20 zł