Przygarnij Kota

W Patronite od 08.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 488

Liczba Patronów: 376

Zostań Patronem
Kup na prezent
51 patronów
1 195 miesięcznie
11 155 łącznie
Niesiemy pomoc kotom w potrzebie we Wrocławiu i okolicach. Zajmujemy się głównie adopcjami bezdomnych kotów, a także kastracją, leczeniem oraz dokarmianiem wolno-żyjących.

O Autorze

Chcemy jedynie pomagać kotom w potrzebie, ale bez Was nie damy rady. Miesięcznie wydajemy 5-7tys zł na naszych kocich podopiecznych. To ciągły stres, czy wystarczy na bieżące utrzymanie, czy uda się uzbierać na leczenie, czy stać nas na uratowanie kolejnego kota...

DAJ PIĄTAKA DLA KOCIAKA

Największa pomoc to ustawienie przelewu stałego. Wystarczy tylko 5zł miesięcznie. Dla Ciebie to 1 kawka, a dla naszych podopiecznych to może być albo nie być.

Na naszej stronie www można o wszystkim co robimy przeczytać.

www.przygarnijkota.pl

Nie mamy lokalu, koty mamy w swoich prywatnych domach, tzw Domach Tymczasowych (DT), które niestety nie są z gumy. Każda adopcja to podwójne szczęście: jeden kot znajduje swój stały dom, a drugi zostaje uratowany z ulicy po "zwolnieniu się" miejsca.

Mamy pod swoją opieką bardzo dużo kotów. Każdy kot to min 100zł miesięcznie (jeżeli jest zdrowy). Jeżeli jest chory ta kwota idzie mocno w górę. Samo jednorazowe leczenie stomatologiczne 1 kota to nawet 800zł, a co drugi kot, który do nas trafia wymaga takiej interwencji. Robimy badania krwi (morfologia, biochemia oraz co najważniejsze każdemu kotu test FIV/FeLV). Wielokrotnie odrobaczamy i podwójnie szczepimy. Każdy kot zostaje wykastrowany i zachipowany.

Zajmujemy się także stadem bezdomnych kotów z ul. Kurkowej i Łowieckiej we Wrocławiu. Jesteśmy u nich codziennie z karmą i wodą. Większość tych kotów została już przez nas wykastrowana, a wszystkie oswojone wyadoptowane. Opiekujemy się również innymi stadami kotów we Wrocławiu (np na JagodnieBrochowieWojnowie), a także we wsi Malczyce. A konkretnie: kastrujemy, leczymy, szukamy domów oraz wspomagamy karmicieli karmą.

 


W 2015 zostałyśmy wyróżnione przez miasto, a w 2018 otrzymałyśmy od miasta "Wrocławskie Odznaczenie SERCE DLA ZWIERZĄT" za nasze działania. "21 października 2018 na budynku trybuny głównej partynickiego toru wyścigów konnych zawisła kolejna tabliczka. Spośród 16 nominowanych do miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2018 Kapituła wybrała w tym roku dwie fundacje, niosące pomoc kotom bezdomnym i porzuconym, które pomagają znaleźć zwierzakom dom, propagują też wiedzę na temat zdrowia, zwyczajów oraz sterylizacji i kastracji kotów. Nie są rozbudowane kadrowo instytucje, dzięki którym wiele stworzeń uniknęło cierpienia i głodu. Ich działalność – najczęściej kosztem własnego czasu i pieniędzy – to wolontariat w czystej postaci, który oprócz niewątpliwej satysfakcji z możliwości pomagania słabszym, spotyka się wcale nierzadko z niezrozumieniem, a nawet wrogością ze strony... innych ludzi."


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Jarema Antosz
Jarema Antosz
Próg: 20 zł
Erwin Marzec
Erwin Marzec
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Monika Anna Syc
Monika Anna Syc
Próg: 20 zł