Przygarnij Kota

W Patronite od 08.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1183

Liczba Patronów: 1361

Zostań Patronem
6 patronów
205 miesięcznie
625 łącznie
Od prawie 10 lat zajmujemy się adopcjami, kastracjami i leczeniem bezdomnych kotów, a także dokarmianiem wolno-żyjących.

O Autorze

Chcemy jedynie pomagać kotom w potrzebie, ale bez Was nie damy rady. Stałe przelewy to dla nas być albo nie być. Liczy się każda złotówka.

Na naszej stronie można o wszystkim przeczytać: o aktualnych i były podopiecznych :)

www.przygarnijkota.pl

Działamy od 2012, ale aby móc pomagać potrzebne są fundusze, niestety koszty nas przerastały i dlatego w 2016 została założona fundacja, aby móc zbierać darowizny, dzięki którym trwamy i pomagamy.

Mamy pod swoją opieką bardzo dużo kotów. Każdy kot to min 100zł miesięcznie (jeżeli jest zdrowy). Jeżeli jest chory ta kwota idzie mocno w górę. Samo jednorazowe leczenie stomatologiczne 1 kota to 800zł, a co drugi kot, który do nas trafia wymaga takiej interwencji. Robimy badania krwi (morfologia, biochemia oraz co najważniejsze każdemu kotu test FIV/FeLV). Wielokrotnie odrobaczamy i podwójnie szczepimy. Każdy kot zostaje wykastrowany i zachipowany.


Opiekujemy się również wolno-żyjącymi kotami z Kurkowej i Łowieckiej we Wrocławiu (teren Elektrociepłowni). Jeździmy do nich codziennie. Przyjeżdżamy do nich nie zważając na pogodę, bo one czekają na nas. Staramy się też wszystkie koty stamtąd na bieżąco kastrować i leczyć, a oswojonym szukamy domów. To stado liczyło kiedyś ponad 60szt, ponad 30 znalazłyśmy już domy, pozostała cześć w większości już wykastrowana (niestety na teren firmy nie możemy wejść, więc ciężko wyłapać wszystkie).

Koszt karmienia tego stada to ok 600zł miesięcznie.


W 2015 zostałyśmy wyróżnione przez miasto, a w 2018 otrzymałyśmy od miasta "Wrocławskie Odznaczenie SERCE DLA ZWIERZĄT" za nasze działania. "21 października 2018 na budynku trybuny głównej partynickiego toru wyścigów konnych zawisła kolejna tabliczka. Spośród 16 nominowanych do miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2018 Kapituła wybrała w tym roku dwie fundacje, niosące pomoc kotom bezdomnym i porzuconym, które pomagają znaleźć zwierzakom dom, propagują też wiedzę na temat zdrowia, zwyczajów oraz sterylizacji i kastracji kotów. Nie są rozbudowane kadrowo instytucje, dzięki którym wiele stworzeń uniknęło cierpienia i głodu. Ich działalność – najczęściej kosztem własnego czasu i pieniędzy – to wolontariat w czystej postaci, który oprócz niewątpliwej satysfakcji z możliwości pomagania słabszym, spotyka się wcale nierzadko z niezrozumieniem, a nawet wrogością ze strony... innych ludzi."


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Jarema Antosz
Jarema Antosz
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marta Wołowiec
Marta Wołowiec
Próg: 10 zł
Paulina Mendel
Paulina Mendel
Próg: 5 zł