W Patronite od 03.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1661

Liczba Patronów: 1291

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
145 miesięcznie
745 łącznie
Najmniejszy kanał edukacyjny w Polsce zajmujący się produkcją materiałów video. Nauka przez zabawę organizowana w skali niewielkiej. Przerabiam podstawę programową i zagadnienia z wiedzy ogólnej poszukując humoru.

O Autorze

Jestem puchacz i od lat prowadzę najmniejszy kanał edukacyjny na krajowej scenie YouTube. Podejmuje się zagadnień, po które topowi twórcy boją się sięgnąć, bo nie mają psychiki takie jak epoki literackie, lektury czy też historia.

Staram się opowiadać o rzeczach, z którymi każdy młody internauta ma wymuszony kontakt za sprawą podstawy programowej w sposób, który zamienia przykry obowiązek w sympatyczny seans.

 

Mój kanał YouTube posiada treści w których mnie widać:

... oraz treści video, w których mnie nie widać:

... w serwisie YouTube, ale także na przykład na Spotify

 

W ramach każdej z serii wykonuję określoną pracę twórczą. Tworzone przeze mnie materiały powstają na podstawie nudnych jak flaki z olejem opracowań merytorycznych takich jak podręczniki, lektury czy artykuły tematyczne. Informacje wydobyte z tego wiedzowego piekiełka zostają przeze mnie zamienione na scenariusz, następnie nagrane i zmontowane w sposób pozwalający na ich przyswojenie nawet najbardziej odpornemu na wiedzę odbiorcy. Wszystkie te elementy realizuje od początku do końca jedna osoba.

W każdy swój materiał wkładam 60% siebie i 40% siebie z przeszłości, rozliczającego się z bolesną traumą obowiązkowej edukacji. Poza stabilnym rozwojem kanału i publikacji treści na poziomie znanym odbiorcom kanału w planach długoterminowych są:

 • projekt stworzenia zamkniętego osiedla dla egzaminatorów Centralnej Komisji Edukacji bez możliwości opuszczenia go

 • stworzenie ministerstwa konkurencyjnego do obecnego Ministerstwa Edukacji i Nauki

 •  organizacja certyfikacji wiedzy z zakresu nauk humanistycznych porównywalnej wagą z dyplomem ukończenia studiów magisterskich na wiodących uczelniach
   

Jeśli wspierasz mój kanał w serwisie Patronite, to jest to dla mnie przede wszystkim wyraz wdzięczności i docenienia mojej pracy, ale też poczucia humoru i podejścia do wiedzy. Jeśli zgadzasz się ze mną, że edukację systemową powinny wspierać (lub zastępować!!!) treści tworzone przez twórców z edukacyjnego i internetowego podziemia zachęcam cię do towarzyszenia mi w tej podróży.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marie Roget
Marie Roget
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Weronika Kazimierczak
Weronika Kazimierczak
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Free Fighter
Free Fighter
Próg: 50 zł