Avatar użytkownika

puchacz

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Najmniejszy kanał edukacyjny w Polsce zajmujący się produkcją materiałów video. Nauka przez zabawę organizowana w skali niewielkiej. Przerabiam podstawę programową i zagadnienia z wiedzy ogólnej poszukując humoru.

Jestem puchacz i od lat prowadzę najmniejszy kanał edukacyjny na krajowej scenie YouTube. Podejmuje się zagadnień, po które topowi twórcy boją się sięgnąć, bo nie mają psychiki takie jak epoki literackie, lektury czy też historia.

Staram się opowiadać o rzeczach, z którymi każdy młody internauta ma wymuszony kontakt za sprawą podstawy programowej w sposób, który zamienia przykry obowiązek w sympatyczny seans.

 

Mój kanał YouTube posiada treści w których mnie widać:

... oraz treści video, w których mnie nie widać:

... w serwisie YouTube, ale także na przykład na Spotify

 

W ramach każdej z serii wykonuję określoną pracę twórczą. Tworzone przeze mnie materiały powstają na podstawie nudnych jak flaki z olejem opracowań merytorycznych takich jak podręczniki, lektury czy artykuły tematyczne. Informacje wydobyte z tego wiedzowego piekiełka zostają przeze mnie zamienione na scenariusz, następnie nagrane i zmontowane w sposób pozwalający na ich przyswojenie nawet najbardziej odpornemu na wiedzę odbiorcy. Wszystkie te elementy realizuje od początku do końca jedna osoba.

W każdy swój materiał wkładam 60% siebie i 40% siebie z przeszłości, rozliczającego się z bolesną traumą obowiązkowej edukacji. Poza stabilnym rozwojem kanału i publikacji treści na poziomie znanym odbiorcom kanału w planach długoterminowych są:

  • projekt stworzenia zamkniętego osiedla dla egzaminatorów Centralnej Komisji Edukacji bez możliwości opuszczenia go

  • stworzenie ministerstwa konkurencyjnego do obecnego Ministerstwa Edukacji i Nauki

  •  organizacja certyfikacji wiedzy z zakresu nauk humanistycznych porównywalnej wagą z dyplomem ukończenia studiów magisterskich na wiodących uczelniach
     

Jeśli wspierasz mój kanał w serwisie Patronite, to jest to dla mnie przede wszystkim wyraz wdzięczności i docenienia mojej pracy, ale też poczucia humoru i podejścia do wiedzy. Jeśli zgadzasz się ze mną, że edukację systemową powinny wspierać (lub zastępować!!!) treści tworzone przez twórców z edukacyjnego i internetowego podziemia zachęcam cię do towarzyszenia mi w tej podróży.