Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"

W Patronite od 30.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 187

Liczba Patronów: 239

Zostań Patronem
Kup na prezent
95 patronów
3 190 miesięcznie
Oficjalny profil Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka" w Wyszonowicach.

O Autorze

Witaj

     Nazywam się Marcin i od prawie 20 lat wspólnie z żoną Anetą zajmuję się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt.

     Na początku była to okazjonalna pasja polegająca na pomocy w zaprzyjaźnionych instytucjach przy rehabilitacji dzikusów.. Niestety dość szybko okazało się, że dzikich zwierzaków w potrzebie jest tak dużo, że owa pasja wymyka się spod kontroli i przejmuje nam nasze życie. 

     Zapotrzebowanie na pomoc jest tak ogromne, że w 2015 roku zdecydowaliśmy się na odważny krok i z naszego prywatnego domu zrobiliśmy Ośrodek. Od tamtego momentu nasze hobby stało się naszym życiem.

     Na Patronite jesteśmy już prawie od roku i w tym czasie udało się zebrać fantastyczną i jedyną w swoim rodzaju grupę Patronów i Przyjaciół Puchaczówki, którzy nie tylko wspierają nas ale i siebie nawzajem (jesteśmy z tego bardzo dumni). Pierwszy raz od początku działalności wiemy, że nie "boksujemy się" z przeciwnościami sami, a w grupie takich cudownych osób jest to dużo prostsze. Jeśli masz wątpliwości czy warci jesteśmy Twojego wsparcia - zaryzykuj 10zł i sam się przekonasz. W każdej chwili można się "wypisać" lub zwiększyć wsparcie.

     Co roku pomagaliśmy kilkunastu dzikim zwierzakom, a od momentu uruchomienia Ośrodka liczba ta wystrzeliła do kilkuset rocznie (i to nie z jedynką czy dwójką z przodu). Obecnie bilans zwierzaków, którym udało nam się pomóc sięga kilku tysięcy.

     W Ośrodku staramy się zapewnić dzikim pacjentom jak najlepsze warunki do rehabilitacji tak aby mogły w pełni sprawne wrócić na wolność - i robimy to dość często kosztem naszej przestrzeni życiowej ale absolutnie nie jest to marudzenie z naszej strony :) Bardziej jako anegdoty wspominamy zniszczony przez wydrę prysznic czy poodrywane przez borsuki kafle w kuchni.

Niestety Państwo nie utrzymuje takich miejsc i na to aby Ośrodek funkcjonował musimy zarabiać.

Nasz czas dzielimy pomiędzy pracę, a zwierzaki. Aby Ośrodek funkcjonował prowadzimy zajęcia edukacyjne i podejmujemy się licznych prac dodatkowych.

Wiemy, że z Waszą pomocą jesteśmy w stanie więcej czasu poświęcić na pomoc zwierzętom i znacząco poprawić ich warunki w Ośrodku.

        Jeśli masz ochotę zobaczyć nas na YouTube i posłuchać "puchaczówkowych opowieści" - zapraszamy na nasz kanał Aneta i Marcin Puchaczówka. Niemalże codziennie publikujemy tam krótkie chwile, a co tydzień zamieszczamy dłuższe odcinki.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Edyta Gancarz
Edyta Gancarz
Próg: 10 zł
Ewa Kropka
Ewa Kropka
Próg: 40 zł
Joanna Gilewska
Joanna Gilewska
Próg: 10 zł
Dominika Luszcz
Dominika Luszcz
Próg: 40 zł
Monika Świątek
Monika Świątek
Próg: 20 zł