Avatar użytkownika

Polish Women Photographers

9
patronów
383 
miesięcznie
20 626 
łącznie
9
patronów
383 zł 20 626 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Podziękowanie osobiste mailem
27 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany
35 zł miesięcznie
Jeśli zdecydujesz się wpłacać tę kwotę przez minimum 6 miesięcy, otrzymasz:

podziękowanie osobiste mailem i umieszczenie nazwiska na honorowej liście wspierających działalność PWP (na profilu FB oraz stronie PWP)
49 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany
50 zł miesięcznie
Jeśli zdecydujesz się wpłacać tę kwotę przez minimum 6 miesięcy, otrzymasz:

podziękowanie osobiste mailem i umieszczenie nazwiska na honorowej liście wspierających działalność PWP (na profilu FB oraz stronie PWP, a także we wszystkich publikacjach video wywiadów stałym cyklu PWP pt. "Dwudziestego o dwudziestej" - który to cykl umieszczany jest na profilu FB, Insta oraz kanale YT)
90 zł miesięcznie
Jeśli zdecydujesz się wpłacać tę kwotę przez minimum 6 miesięcy, otrzymasz:

podziękowanie osobiste mailem i umieszczenie nazwiska na honorowej liście wspierających działalność PWP (na profilu FB oraz stronie PWP, a także we wszystkich publikacjach video wywiadów stałym cyklu PWP pt. "Dwudziestego o dwudziestej" - który to cykl umieszczany jest na profilu FB, Insta oraz kanale YT jak również do wykorzystania voucher na fotografię w formacie 40x30, autorstwa polskiej fotografki - do wyboru z listy fotografek zaproponowanych mailowo
98 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polish Women Photographers w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Polish Women Photographers to przestrzeń dla kobiet i osób niebinarnych, dla których istotna jest samorealizacja oraz potrzeba zabierania głosu w ważnych sprawach społecznych za pośrednictwem medium jakim jest fotografia. Chcę inspirować, wspierać i promować ich prace w Polsce oraz na całym świecie

Polish Women Photographers

wymyśliłam i powołałam do życia stosunkowo niedawno, bo 14 lipca 2019 roku. Inicjatywa powstała z mojej ogromnej pasji do fotografii ale również z nieustannej potrzeby dbania o parytety w środowisku fotograficznym w Polsce. Uświadomiłam sobie, jak bardzo krzywdzący jest fakt, że pomimo zmian we współczesnym świecie,  środowisko fotograficzne wciąż pozostaje zdominowane przez mężczyzn. I to pomimo tego, że na uczelniach, warsztatach fotograficznych czy temu podobnych kursach, wśród studenckiego grona najczęściej dominują kobiety. Zrozumiałam, że jeżeli my same nie zadbamy o swoją twórczość fotograficzną, o właściwą promocję naszych fotografii oraz ich częstszą publikację, to nikt za nas tego nie zrobi. I stąd pomysł na pierwszy w Polsce kolektyw Polskich Fotografek, skupiający się przede wszystkim na promowaniu fotografii polskich kobiet na płaszczyźnie krajowej ale również i międzynarodowej. 

Zainteresowanie oraz zaangażowanie polskich fotografek przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Co oczywiście stało się moją ogromna siłą napędową do inicjowania coraz to nowych akcji społecznych oraz realizowania coraz większych projektów związanych z promocją  polskich fotografek.

 

I tak dla przykładu udało się do tej pory, wypracować już kilka cyklicznych projektów, jak choćby:

- "Dwudziestego o dwudziestej" czyli video rozmowy z polskimi fotografkami a każda z nich poprzedzona publikacją sylwetki bohaterki rozmowy, poprzez prezentację jej fotografii wraz z krótkim opisem

- "Teraz Polskie Fotografki" - cykliczne prezentacje polskich fotografek promujące ich projekty fotograficzne

- " w samo południe o ..." - online rozmowy o fotograficznych wydawnictwach, inicjatywach, konferencjach czy innych tematach około fotograficznych, które mogą stanowić inspirację w pracy twórczej

- "weekendowe polecenia PWP" - cotygodniowe polecenia filmów lub książek o tematyce fotograficznej

- Polish Women Photographers Academy - cykliczne warsztaty fotograficzne w zakresie techniki, mentoringu, foto edycji itp.

- cykliczne spotkania, informacje o konkursach fotograficznych, pozyskiwaniu grantów, rozmowy oraz działania związane z bieżącymi akcjami społecznymi jak WOŚP,  protesty kobiet, podsumowanie roku 2020 czy miesiąc publikacji i spotkań  pn. "Ekspozycja na wrażliwość".

- zbiorowa wystawa Polskich Fotografek -  prezentacja na arenie krajowej i międzynarodowej - online i w realu podczas festiwali fotograficznych

I wiele innych bieżących inicjatyw, które z każdym dniem nabierają coraz większego rozmachu.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________

W związku z tym, że obecnie profil otwarty na fejsbuku obserwuje już ponad 5000 osób a grupa zamknięta PWP, która jest przeznaczona tylko dla polskich fotografek, rośnie w siłę  z każdym dniem (obecnie liczy 460 osób), to wszystko sprawia że rodzą się nowe pomysły i pojawiają nowe inicjatywy. A działalność PWP obejmuje już nie tylko polskie fotografki mieszkające w Polsce ale również poza jej granicami.

W związku z tym pojawiło się zapotrzebowanie na przygotowanie profesjonalnej strony internetowej obejmującej nie tylko bazę polskich fotografek ale również innych niezbędnych informacji jak np. miejsca wystawiennicze, baza wydawnictw, kuratorów , foto edytorów czy kalendarz cyklicznych webinarów szkoleniowych z tematyki wspierającej inicjatywy fotograficzne i aktywność zawodową kobiet fotografek. 

To nie było łatwe bez środków finansowych ale dzięki życzliwości i hojności indyjskiej firmy GRAPHATICA  marzenie się spełniło i pod tym, adresem znajdziecie nasza stronę a w niej wszelkie niezbędne informacje.  Zapraszam więc na stronę: www.polishwomenphotographers.com

Jest też kilka innych ważnych celów jednak za wcześnie, żeby tutaj o nich wspominać.. na razie pracuję nad nimi intensywnie i staram się zrobić wszystko, żeby stały się rzeczywistością. :)

To Wasz feedback, dobre słowa wsparcia płynące od Was każdego niemal dnia oraz Wasze coraz większe zaangażowanie i coraz większa odwaga w prezentację swojej twórczości, jest moją siłą napędową.

Wierzę bowiem głęboko, że poprzez wspólną inspirację, wspieranie się w tego typu aktywnych kolektywach i  troski o prawa kobiet, pomogą nam wszystkim odważnie patrzeć w przyszłość i realizować nawet te najśmielsze marzenia..

No bo jak nie my, to kto? a jak nie teraz, to kiedy ? :)

***********

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polish Women Photographers już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kasia Jot
Kasia Jot
50 zł
Ewa Sho
Ewa Sho
35 zł
Anonimowy patron
27 zł
Kasia Nosarzewska
Kasia Nosarzewska
27 zł
Iwona Karolak
Iwona Karolak
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.