Polish Women Photographers

W Patronite od 19.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 751

Liczba Patronów: 824

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
629 miesięcznie
12 933 łącznie
Polish Women Photographers to przestrzeń dla kobiet i osób niebinarnych, dla których istotna jest samorealizacja oraz potrzeba zabierania głosu w ważnych sprawach społecznych za pośrednictwem medium jakim jest fotografia. Chcę inspirować, wspierać i promować ich prace w Polsce oraz na całym świecie

O Autorze

Polish Women Photographers

wymyśliłam i powołałam do życia stosunkowo niedawno, bo 14 lipca 2019 roku. Inicjatywa powstała z mojej ogromnej pasji do fotografii ale również z nieustannej potrzeby dbania o parytety w środowisku fotograficznym w Polsce. Uświadomiłam sobie, jak bardzo krzywdzący jest fakt, że pomimo zmian we współczesnym świecie,  środowisko fotograficzne wciąż pozostaje zdominowane przez mężczyzn. I to pomimo tego, że na uczelniach, warsztatach fotograficznych czy temu podobnych kursach, wśród studenckiego grona najczęściej dominują kobiety. Zrozumiałam, że jeżeli my same nie zadbamy o swoją twórczość fotograficzną, o właściwą promocję naszych fotografii oraz ich częstszą publikację, to nikt za nas tego nie zrobi. I stąd pomysł na pierwszy w Polsce kolektyw Polskich Fotografek, skupiający się przede wszystkim na promowaniu fotografii polskich kobiet na płaszczyźnie krajowej ale również i międzynarodowej. 

Zainteresowanie oraz zaangażowanie polskich fotografek przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Co oczywiście stało się moją ogromna siłą napędową do inicjowania coraz to nowych akcji społecznych oraz realizowania coraz większych projektów związanych z promocją  polskich fotografek.

 

I tak dla przykładu udało się do tej pory, wypracować już kilka cyklicznych projektów, jak choćby:

- "Dwudziestego o dwudziestej" czyli video rozmowy z polskimi fotografkami a każda z nich poprzedzona publikacją sylwetki bohaterki rozmowy, poprzez prezentację jej fotografii wraz z krótkim opisem

- "Teraz Polskie Fotografki" - cykliczne prezentacje polskich fotografek promujące ich projekty fotograficzne

- " w samo południe o ..." - online rozmowy o fotograficznych wydawnictwach, inicjatywach, konferencjach czy innych tematach około fotograficznych, które mogą stanowić inspirację w pracy twórczej

- "weekendowe polecenia PWP" - cotygodniowe polecenia filmów lub książek o tematyce fotograficznej

- Polish Women Photographers Academy - cykliczne warsztaty fotograficzne w zakresie techniki, mentoringu, foto edycji itp.

- cykliczne spotkania, informacje o konkursach fotograficznych, pozyskiwaniu grantów, rozmowy oraz działania związane z bieżącymi akcjami społecznymi jak WOŚP,  protesty kobiet, podsumowanie roku 2020 czy miesiąc publikacji i spotkań  pn. "Ekspozycja na wrażliwość".

- zbiorowa wystawa Polskich Fotografek -  prezentacja na arenie krajowej i międzynarodowej - online i w realu podczas festiwali fotograficznych

I wiele innych bieżących inicjatyw, które z każdym dniem nabierają coraz większego rozmachu.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________

W związku z tym, że obecnie profil otwarty na fejsbuku obserwuje już ponad 5000 osób a grupa zamknięta PWP, która jest przeznaczona tylko dla polskich fotografek, rośnie w siłę  z każdym dniem (obecnie liczy 460 osób), to wszystko sprawia że rodzą się nowe pomysły i pojawiają nowe inicjatywy. A działalność PWP obejmuje już nie tylko polskie fotografki mieszkające w Polsce ale również poza jej granicami.

W związku z tym pojawiło się zapotrzebowanie na przygotowanie profesjonalnej strony internetowej obejmującej nie tylko bazę polskich fotografek ale również innych niezbędnych informacji jak np. miejsca wystawiennicze, baza wydawnictw, kuratorów , foto edytorów czy kalendarz cyklicznych webinarów szkoleniowych z tematyki wspierającej inicjatywy fotograficzne i aktywność zawodową kobiet fotografek. 

To nie było łatwe bez środków finansowych ale dzięki życzliwości i hojności indyjskiej firmy GRAPHATICA  marzenie się spełniło i pod tym, adresem znajdziecie nasza stronę a w niej wszelkie niezbędne informacje.  Zapraszam więc na stronę: www.polishwomenphotographers.com

Jest też kilka innych ważnych celów jednak za wcześnie, żeby tutaj o nich wspominać.. na razie pracuję nad nimi intensywnie i staram się zrobić wszystko, żeby stały się rzeczywistością. :)

To Wasz feedback, dobre słowa wsparcia płynące od Was każdego niemal dnia oraz Wasze coraz większe zaangażowanie i coraz większa odwaga w prezentację swojej twórczości, jest moją siłą napędową.

Wierzę bowiem głęboko, że poprzez wspólną inspirację, wspieranie się w tego typu aktywnych kolektywach i  troski o prawa kobiet, pomogą nam wszystkim odważnie patrzeć w przyszłość i realizować nawet te najśmielsze marzenia..

No bo jak nie my, to kto? a jak nie teraz, to kiedy ? :)

***********


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Szyszka
Marta Szyszka
Próg: 49 zł
Karolina Moczulska
Karolina Moczulska
Próg: 9 zł
Ania Majewska
Ania Majewska
Próg: 49 zł
Anna Te
Anna Te
Próg: 27 zł
Michal Pilch
Michal Pilch
Próg: 49 zł
Anna Michalak
Anna Michalak
Próg: 27 zł