Tomasz Raczek

W Patronite od 02.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 108

Liczba Patronów: 150

Zostań Patronem
122 patronów
4 020 miesięcznie
15 320 łącznie

WIDEORECENZJE i PODCASTY

6 000 zł

miesięcznie

67%

osiągnięto

1 980 zł

brakuje

Ta kwota umożliwi mi inwestowanie w sprzęt i poprawę jakości nagrywanych wideorecenzji filmowych (dostępnych na YouTube) a także uruchomienie kanału podcastów z moimi recenzjami.

PERŁY KINA

12 000 zł

miesięcznie

33%

osiągnięto

7 980 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli mi na realizację nowego cyklu na YouTube: w "PERŁACH KINA" spróbuję wrócić do radości prowadzenia sporów na temat filmów, jaką zapamiętałem z rozmów z Zygmuntem Kałużyńskim. Moim gościom (wśród nich młodym krytykom filmowym) zaproponuję dialogi na temat starszych filmów, które stały się dla nich ważne. Uzyskane środki przeznaczę na wynajęcie studia i sprzętu pozwalającego realizować rozmowy (a więc trzy kamery), a także niezbędne honoraria.

ROZMOWY BEZ SEKRETÓW

15 000 zł

miesięcznie

26%

osiągnięto

10 980 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli na realizację formatu, który zawsze mi towarzyszył i przynosił wiele satysfakcji: wywiadów z ludźmi kultury; z gwiazdami i debiutantami; długich, szczerych, w cztery oczy.
Takie rozmowy wymagają starannych przygotowań (research), fachowej realizacji (wynajęcie sprzętu i lokacji), obsługi planu. To koszty, które będę musiał ponieść.

KINOTERAPIA

20 000 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

15 980 zł

brakuje

Od dawna marzę o tym, żeby organizować regularne kinoterapie, podczas których razem oglądamy filmy a potem o nich dyskutujemy, pociągając za cieniutkie niteczki, jakie pod wpływem emocji wysuwają się z podświadomości. Jest z nami psycholog, dzięki któremu na gorąco porządkujemy obraz sytuacji. Chętnie wyruszę z kinoterapią w Polskę. Za tę kwotę będę mógł stworzyć cały projekt kinoterapii, zaprosić do współpracy renomowanego psychologa, nawiązać współpracę z dystrybutorami filmowymi i właścicielami placówek, w których można by zorganizować pokazy i dyskusje.

TANIEC NA PIĘCIE ACHILLESA

25 000 zł

miesięcznie

16%

osiągnięto

20 980 zł

brakuje

Nadszedł czas na autobiografię. Żebym mógł się zająć pisaniem, uporządkować wspomnienia i archiwa, ocalić od zapomnienia okruchy wydarzeń i obrazy ludzi, którzy przesunęli się przez ekran mojego życia, muszę wygospodarować dużo czasu: podzielić pracę między innych, zamknąć się w domu lub wręcz przeciwnie wyjść z niego i siąść na brzegu morza, zrezygnować z prac zleconych, z koncertów, spotkań, festiwali. Mam już tytuł książki - "Taniec na pięcie Achillesa". Jeśli mi pomożecie, to wreszcie ją napiszę. To dodatkowe pięć tysięcy złotych to rodzaj stypendium twórczego dla mnie, pozwalającego mi skoncentrować się na pisaniu.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Grzegorz Urasiński
Grzegorz Urasiński
Próg: 10 zł
Urszula Chlebinska
Urszula Chlebinska
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Marcin Płaszczyk
Marcin Płaszczyk
Próg: 10 zł
Maciej Dziwiński
Maciej Dziwiński
Próg: 10 zł