Avatar użytkownika

Tomasz Raczek

199
patronów
5 115 
miesięcznie
182 825 
łącznie
199
patronów
5 115 zł 182 825 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
WSPÓLNOTA

Dziękuję i witam Cię w mojej bajce!

🎥 W ramach tego progu chciałbym zaprosić Cie do naszej wspólnoty: będziesz dzięki temu otrzymywał regularne, comiesięczne podsumowania moich działań, które udało mi się zrealizować dzięki Twojemu wsparciu!

🎥 Przynajmniej raz w miesiącu otrzymasz dostęp do posta na Patronite, w którym podsumuję i opiszę dotychczasowe działania.

🎥 Zapraszam Cię serdecznie do dyskusji pod postami - postaram się odpowiadać na Twoje komentarze jak najczęściej!
10 zł miesięcznie
GALERIA POŁAWIACZY PEREŁ

Dziękuję i mianuję Cię poławiaczem pereł!

🎥 W ramach tego progu chciałbym odwdzięczyć Ci się zamieszczeniem Twojego imienia i nazwiska w "Galerii Poławiaczy Pereł", czyli specjalnej planszy na końcu filmów, pojawiających się na moim kanale YouTube.

🎥 Poza tym dostaniesz w prezencie ode mnie pełną listę wszystkich filmów, jakie przedstawiłem na antenie telewizyjnej Dwójki w programach "Perły z lamusa", które prowadziłem razem z Zygmuntem Kałużyńskim.

* próg zawiera wszystkie nagrody z poziomu 5 zł
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
60 dostępnych miejsc
SPOTKAJMY SIĘ!

Dziękuję!

🎥 Wybierając ten próg, decydujesz się na spotkanie ze mną live (online), w gronie Patronów z tego i wyższych progów, raz na kwartał 😊

* próg zawiera wszystkie nagrody z poziomu 10 zł
50 zł miesięcznie
MECENAS

Dziękuję i za Twoją wyjątkową hojność obiecuję wyjątkową nagrodę!

🎥 Twoje imię i nazwisko pojawi się na planszy początkowej filmów na moim kanale YouTube, opatrzone tytułem "Mecenas kanału".

🎥 Zostaniesz także - wraz z innymi Mecenasami - zaproszony na spotkanie, które pozwoli nam się poznać, podyskutować o filmie, a może i o czymś jeszcze...

* próg zawiera wszystkie nagrody z poziomów 5, 10 i 30 zł
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
20 dostępnych miejsc
FUNDATOR

Dziękuję i chciałbym Ci się odwdzięczyć…

🎥 …imiennym, osobistym podziękowaniem w formie audiowizualnej, które znajdziesz w swojej skrzynce mailowej 😊

🎥 ...a także wysyłką książki, bądź płyty (oczywiście powiązanej ze światem filmu) z moją własnoręczną dedykacją.

* próg zawiera wszystkie nagrody z poziomu 10, 30, i 50 zł
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
4 dostępne miejsca
IDĘ DO KINA Z...

Dziękuję i w tym wypadku zrobię to osobiście!

🎥 Proponuję abyśmy razem poszli do kina, a potem na kawę lub piwo, żeby porozmawiać o obejrzanym filmie.

🎥 Dostaniesz także ode mnie na pamiątkę specjalnie przygotowany prezent.

* próg zawiera również nagrody z poziomu 5, 10, 30, 50 i 100 zł
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
KULTOWA ROZMOWA


Dziękuję, chyba wierzysz we mnie jak bliski przyjaciel. To dla mnie wspaniała wiadomość!

🎥 Proponuję Ci coś naprawdę wyjątkowego: nagram na mój kanał na YouTube wywiad z Tobą, podczas którego poczujesz się jak bohaterowie moich programów tv i moich książek! A może wolisz przeprowadzić wywiad ze mną? - to też możliwe. Jeśli preferujesz spotkanie poza kamerami, zaproszę Cię do wyjątkowego miejsca na szczerą rozmowę w cztery oczy.

* Próg zawiera również nagrody z poziomu 5, 10, 30, 50, 100 i 500 zł.

* Przed, bądź po wybraniu tego progu wsparcia, skontaktuj się ze mną, by poznać szczegóły dotyczące zasad, formy oraz tematu rozmowy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Tomasz Raczek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stwórzmy wspólnie zupełnie nową przestrzeń, gdzie kino zajmie miejsce centralne - będziemy dyskutować, oceniać i komentować filmy, ale i rozsmakowywać się w nich, kojąc duszę!

Dlaczego Internet?

Zawsze starałem się ubierać w słowa moje myśli, uczucia i emocje. Robiłem to najczęściej w lekko prowokujący sposób bo zwykle dążyłem do tego, by zrodziła się z nich rozmowa, dyskusja, jakaś intensywniejsza wymiana myśli. No i w końcu uznano mnie za Mistrza Mowy Polskiej. 

Dziś mam nowy plan: aby dzięki mówieniu i pisaniu o filmie stworzyć przestrzeń dla szczerości i uważności w świecie wirtualnym.


 

Dlaczego Raczek?

Dla tych, którzy mnie jeszcze nie znają, krótkie streszczenie tego, co dotąd zrobiłem. Pierwsze recenzje pisałem do gazetki ściennej “Zbliżenia”, którą zawieszałem na tablicy w szkole podstawowej. Potem publikowałem w profesjonalnych tygodnikach i miesięcznikach jednocześnie marząc  o dostaniu się do radia i telewizji, o poznaniu wszystkich mediów. Udało się, byłem wszędzie: pisałem recenzje teatralne i filmowe, wiodłem ogniste spory z kultowym krytykiem i moim mistrzem, Zygmuntem Kałużyńskim w telewizyjnym cyklu “Perły z lamusa”, przeprowadzałem niezliczone wywiady w programach “Siódme Niebo” i “Ósme Niebo” (Canal+), “Kultowe rozmowy” (TVP), stworzyłem polskiego “Playboya”, byłem naczelnym kilku czasopism, dyrektorem telewizji i radia, kierownikiem literackim paru teatrów i Zespołu Filmowego “Oko”, oficerem rozrywkowym na transatlantyku “Stefan Batory”, napisałem 10 książek (m.in. zbiory wywiadów ze znanymi artystami “Karuzela z madonnami” i “Karuzela z herosami”, "Kinopassanę czyli sztukę oglądania filmów" oraz pięciotomowy leksykon filmowy z Z.Kałużyńskim), wreszcie dostałem nagrody za najlepsze recenzje teatralne (im. Stanisława Wyspiańskiego), telewizyjne programy o filmie (od PISF) i - od publiczności - za wszystko razem (Wiktor). Od roku prowadzę swoją autorską audycję “Raczek Movie” w utrzymywanym społecznie Radiu Nowy Świat. 

 


 

Dlaczego Patronite?

Wiele razy prosiliście żebym założył profil na Patronite i dzięki zebranym funduszom wrócił do omawiania starych filmów w sposób, w jaki robiłem to z Zygmuntem Kałużyńskim: lekki, trochę żartobliwy, ale z emocjami, bez unikania sporów, choć zawsze w atmosferze przyjaźni. Pisaliście też, że tęsknicie za “Kultowymi rozmowami”, które prowadziłem kiedyś na antenie TVP3 w programie, który dobrozmianowa ekipa zlikwidowała “bo nie pasował do nowej koncepcji mediów publicznych”. Upominaliście się o bezpośrednie, serdeczne rozmowy bez sekretów ze znanymi i nieznanymi bohaterami.

Ale to wszystko dotyczy tzw. starych mediów. Wiek XXI przyniósł nowe wyzwania i nowe szanse. Z entuzjazmem rzuciłem się w odmęty Internetu: założyłem swój kanał na YouTube, gdzie regularnie publikuję wideorecenzje nowych filmów i seriali. Utrwaliłem też swoją obecność w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter). Pokochałem niezależność i innowacyjność, jakie znalazłem w nowych mediach. Rozsmakowałem się w samodzielności i nabrałem apetytu na wypróbowanie wszystkiego co umożliwił pierwszy wiek nowego tysiąclecia.  

Chciałbym teraz zrobić kolejne kroki w nowych mediach i stąd pomysł, byście towarzyszyli mi w tworzeniu nowych projektów. Wierzę, że podmuchy waszego wiatru w moje żagle pozwolą mi wypłynąć na pełne morze. 

Wasze wsparcie w Patronite pozwoli mi na inwestycje w sprzęt a także poniesienie opłat związanych z realizacją audycji i podcastów. I coś, co świetnie zrozumiałaby Stefania Grodzieńska, autorka książki "Wspomnienia chałturzystki" - wasze wsparcie skutecznie uwolni mnie od przymusu ciągłego podróżowania w pogoni za dochodami, które byłyby zdolne sfinansować moją pasję.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Tomasz Raczek w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

WIDEORECENZJE i PODCASTY
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 885 zł brakuje
85%
Ta kwota umożliwi mi inwestowanie w sprzęt i poprawę jakości nagrywanych wideorecenzji filmowych (dostępnych na YouTube) a także uruchomienie kanału podcastów z moimi recenzjami.
PERŁY KINA
  • 12 000 zł miesięcznie
  • 6 885 zł brakuje
42%
Ta kwota pozwoli mi na realizację nowego cyklu na YouTube: w "PERŁACH KINA" spróbuję wrócić do radości prowadzenia sporów na temat filmów, jaką zapamiętałem z rozmów z Zygmuntem Kałużyńskim. Moim gościom (wśród nich młodym krytykom filmowym) zaproponuję dialogi na temat starszych filmów, które stały się dla nich ważne. Uzyskane środki przeznaczę na wynajęcie studia i sprzętu pozwalającego realizować rozmowy (a więc trzy kamery), a także niezbędne honoraria.
ROZMOWY BEZ SEKRETÓW
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 9 885 zł brakuje
34%
Ta kwota pozwoli na realizację formatu, który zawsze mi towarzyszył i przynosił wiele satysfakcji: wywiadów z ludźmi kultury; z gwiazdami i debiutantami; długich, szczerych, w cztery oczy.
Takie rozmowy wymagają starannych przygotowań (research), fachowej realizacji (wynajęcie sprzętu i lokacji), obsługi planu. To koszty, które będę musiał ponieść.
KINOTERAPIA
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 14 885 zł brakuje
25%
Od dawna marzę o tym, żeby organizować regularne kinoterapie, podczas których razem oglądamy filmy a potem o nich dyskutujemy, pociągając za cieniutkie niteczki, jakie pod wpływem emocji wysuwają się z podświadomości. Jest z nami psycholog, dzięki któremu na gorąco porządkujemy obraz sytuacji. Chętnie wyruszę z kinoterapią w Polskę. Za tę kwotę będę mógł stworzyć cały projekt kinoterapii, zaprosić do współpracy renomowanego psychologa, nawiązać współpracę z dystrybutorami filmowymi i właścicielami placówek, w których można by zorganizować pokazy i dyskusje.
TANIEC NA PIĘCIE ACHILLESA
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 19 885 zł brakuje
20%
Nadszedł czas na autobiografię. Żebym mógł się zająć pisaniem, uporządkować wspomnienia i archiwa, ocalić od zapomnienia okruchy wydarzeń i obrazy ludzi, którzy przesunęli się przez ekran mojego życia, muszę wygospodarować dużo czasu: podzielić pracę między innych, zamknąć się w domu lub wręcz przeciwnie wyjść z niego i siąść na brzegu morza, zrezygnować z prac zleconych, z koncertów, spotkań, festiwali. Mam już tytuł książki - "Taniec na pięcie Achillesa". Jeśli mi pomożecie, to wreszcie ją napiszę. To dodatkowe pięć tysięcy złotych to rodzaj stypendium twórczego dla mnie, pozwalającego mi skoncentrować się na pisaniu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Tomasz Raczek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Zaraz Tu Wracam
Zaraz Tu Wracam
10 zł
Anonimowy patron
30 zł
agnieszka sledzinska
agnieszka sledzinska
30 zł
Marcin Płaszczyk
Marcin Płaszczyk
10 zł
Dariusz Funke
Dariusz Funke
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.