Tomasz Raczek

W Patronite od 02.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 115

Liczba Patronów: 110

Zostań Patronem
Kup na prezent
175 patronów
4 240 miesięcznie
60 395 łącznie

WIDEORECENZJE i PODCASTY

6 000 zł

miesięcznie

70%

osiągnięto

1 760 zł

brakuje

Ta kwota umożliwi mi inwestowanie w sprzęt i poprawę jakości nagrywanych wideorecenzji filmowych (dostępnych na YouTube) a także uruchomienie kanału podcastów z moimi recenzjami.

PERŁY KINA

12 000 zł

miesięcznie

35%

osiągnięto

7 760 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli mi na realizację nowego cyklu na YouTube: w "PERŁACH KINA" spróbuję wrócić do radości prowadzenia sporów na temat filmów, jaką zapamiętałem z rozmów z Zygmuntem Kałużyńskim. Moim gościom (wśród nich młodym krytykom filmowym) zaproponuję dialogi na temat starszych filmów, które stały się dla nich ważne. Uzyskane środki przeznaczę na wynajęcie studia i sprzętu pozwalającego realizować rozmowy (a więc trzy kamery), a także niezbędne honoraria.

ROZMOWY BEZ SEKRETÓW

15 000 zł

miesięcznie

28%

osiągnięto

10 760 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli na realizację formatu, który zawsze mi towarzyszył i przynosił wiele satysfakcji: wywiadów z ludźmi kultury; z gwiazdami i debiutantami; długich, szczerych, w cztery oczy.
Takie rozmowy wymagają starannych przygotowań (research), fachowej realizacji (wynajęcie sprzętu i lokacji), obsługi planu. To koszty, które będę musiał ponieść.

KINOTERAPIA

20 000 zł

miesięcznie

21%

osiągnięto

15 760 zł

brakuje

Od dawna marzę o tym, żeby organizować regularne kinoterapie, podczas których razem oglądamy filmy a potem o nich dyskutujemy, pociągając za cieniutkie niteczki, jakie pod wpływem emocji wysuwają się z podświadomości. Jest z nami psycholog, dzięki któremu na gorąco porządkujemy obraz sytuacji. Chętnie wyruszę z kinoterapią w Polskę. Za tę kwotę będę mógł stworzyć cały projekt kinoterapii, zaprosić do współpracy renomowanego psychologa, nawiązać współpracę z dystrybutorami filmowymi i właścicielami placówek, w których można by zorganizować pokazy i dyskusje.

TANIEC NA PIĘCIE ACHILLESA

25 000 zł

miesięcznie

16%

osiągnięto

20 760 zł

brakuje

Nadszedł czas na autobiografię. Żebym mógł się zająć pisaniem, uporządkować wspomnienia i archiwa, ocalić od zapomnienia okruchy wydarzeń i obrazy ludzi, którzy przesunęli się przez ekran mojego życia, muszę wygospodarować dużo czasu: podzielić pracę między innych, zamknąć się w domu lub wręcz przeciwnie wyjść z niego i siąść na brzegu morza, zrezygnować z prac zleconych, z koncertów, spotkań, festiwali. Mam już tytuł książki - "Taniec na pięcie Achillesa". Jeśli mi pomożecie, to wreszcie ją napiszę. To dodatkowe pięć tysięcy złotych to rodzaj stypendium twórczego dla mnie, pozwalającego mi skoncentrować się na pisaniu.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata i Michał Strzyżewscy
Małgorzata i Michał Strzyżewscy
Próg: 5 zł
Nina L.
Nina L.
Próg: 30 zł
Ania Pawlik
Ania Pawlik
Próg: 10 zł
Dorota Antosiewicz
Dorota Antosiewicz
Próg: 10 zł
Olga Monopoli
Olga Monopoli
Próg: 10 zł
Anna Czerwińska
Anna Czerwińska
Próg: 30 zł