Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
31306 patronów
656 486 miesięcznie
9 190 008 łącznie

Poziom, który wzmocni Pion

750 000 zł

miesięcznie

87%

osiągnięto

93 514 zł

brakuje

To kwota, której nikt z nas się nie spodziewał. Z jednej strony daje nam ona poczucie ogromnej odpowiedzialności, z drugiej bezpieczeństwo i pewność, że na naszej antenie nie usłyszą Państwo reklam. Przede wszystkim jest to jednak kwota, o wysokości której zadecydowali Państwo, bijąc rekordy crowdfundingu w Polsce - z całego serca DZIĘKUJEMY!

Ten cel to nasz drogowskaz. Dzięki niemu będziemy mogli, chcieli, a przede wszystkim musieli ciągle podnosić poziom!

A oto część naszych planów:

· rozbudowanie naszej aplikacji mobilnej, aby umożliwić każdemu Patronowi m.in. tworzenie osobistych playlist ulubionych podcastów, przypomnień o nadchodzących audycjach, poprawa interface’u itp.

· generalny remont naszej strony internetowej i stworzenie przyjaznego środowiska do obcowania z naszym radiem,

· budowę inteligentnego systemu do głosowania dla Patronów, dzięki któremu będziemy mogli wprowadzić szereg interakcji między Państwem a anteną,

· rozwój naszego nowo powstałego sklepu,

· pojawienie się na antenie m.in. więcej prozy, czytanej przez najlepszych polskich aktorów,

· dalsze rozwijanie i modyfikacja ramówki, czyli nowe głosy, nowe audycje i realizacje, w tym takie skierowane wyłącznie do Patronów:),

· jak tylko pandemia koronawirusa przestanie mieć tak determinujący wpływ na nasze życie, chcemy czym prędzej wrócić do piątkowych koncertów na żywo na antenie radia,

· myślimy o wyposażeniu studia emisyjnego w zestaw kamer, do produkcji podcastów wideo, o transmisjach z koncertów nawet nie wspominając.

Lista pomysłów jest nieskończenie długa, zwłaszcza że autorami wielu z nich są Państwo. Dziękujemy, bo prawdziwa siła i szczera relacja tkwi w różnorodności punktów widzenia i poglądów.

Mamy tylko jedną prośbę. Aby dali nam Państwo wystarczająco dużo czasu na rzetelną realizację wszystkich naszych wspólnych planów, a w zamian odwdzięczymy się muzyką, kulturą i rozrywką na najwyższym poziomie.

Dziękujemy, że pozwalają nam Państwo mierzyć tak wysoko😊

RNŚ 24/7

950 000 zł

miesięcznie

69%

osiągnięto

293 514 zł

brakuje

„Cel bez planu jest tylko życzeniem” - Antoine de Saint-Exupéry

Naszym kolejnym ambitnym celem jest więc stworzenie Radia Nowy Świat, które będzie do Państwa mówić non stop, bez ani jednej reklamy: 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Jako radio internetowe możemy być słuchani w każdym miejscu na ziemi i przykro nam, że nasi słuchacze z innych stref czasowych nie zawsze mają szansę na interakcje z żywym głosem w studiu, zamiast playlisty.

Mamy pełną świadomość, że dotrzymanie złożonych Państwu obietnic (nieustające wysiłki w kierunku stałego poprawiania jakości naszej oferty oraz pozostanie stacją bez reklam) opiera się całkowicie na aktywności, szczodrości i systematyczności naszych Patronów. Od Państwa zależy, czy „osiądziemy na laurach”, podtrzymując obecne status quo, czy wykorzystując ambicje i potencjał naszego w dużej mierze młodego zespołu, będziemy stale szukać dróg, zapewniających coraz większą atrakcyjność Radia Nowy Świat, a co za tym idzie - będziemy w 150% 😊spełniać Państwa oczekiwania.

Powstanie legendy

250 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Radio Nowy Świat to nasze marzenie.

To jednak również ambitny, wielowątkowy projekt, który wymagał wielu godzin analizowania, szacowania kosztów i oceniania możliwości. W kilka miesięcy zbudowaliśmy plan, który pozwoli stworzyć radio, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Radio, które będzie całkowicie niezależne, które nie będzie musiało kłaniać się sponsorom ani ulegać finansowym czy politycznym naciskom.

Radio pełne wyjątkowych osobowości, wolności słowa, ambitnej muzyki i fascynujących audycji.

Fundamentem tego planu i gwarancją jego wykonania jesteście Wy, szanowni Państwo. To Wy możecie stać się Pracodawcami wszystkich, którzy tworzyć będą Radio Nowy Świat. To dzięki Wam, dzięki wsparciu społeczności, może powstać radio ambitne i całkowicie niezależne.

By radio ruszyło na pełnych obrotach, konieczny jest:

- zakup profesjonalnego sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji
- budowa zaplecza technicznego, umożliwiającego stałe nadawanie
- wynajęcie lokalu, gdzie pracować będzie cały zespół
- adaptacja pomieszczeń (np. stworzenie studia emisyjnego)

Oczywiście kluczowe jest wykupienie najcenniejszego surowca - CZASU wszystkich tych, którzy będą budować radio. Państwa wsparcie pozwoli więc zatrudnić pierwszą grupę redaktorów i osób odpowiedzialnych za zaplecze merytoryczne i techniczne - czyli prawdziwy zespół do zadań specjalnych! Więcej szczegółów opisaliśmy w sekcji “Wizytówka”.

Ten poziom comiesięcznego wsparcia będzie prawdziwym paliwem napędowym radia - które pozwoli nam nie tylko ruszyć z miejsca, ale i posuwać się naprzód każdego dnia!

Szalenie ważna jest dla nas transparentność - zatem regularnie na grupie dla Patronów pojawiać się będą finansowe podsumowania i rozliczenia.

Kłaniamy się nisko i z góry dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się zostać współtwórcami radia Nowy Świat!

Spóźniony cel

350 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Szanowni Trójkofani i Światowcy,

Postanowiliśmy zdradzić Państwu pewną informację zza kulis.

Rozpoczynając zbiórkę, po wielu dyskusjach i podsumowaniu kosztów zdecydowaliśmy, że kwotą, która pozwoli nam uruchomić Nowy Świat, jest 250 000 zł miesięcznie. Wiedzieliśmy jednak, że są to fundusze pokrywające koszt funkcjonowania radia w ograniczonym formacie.

Choć nie byliśmy pewni, jak przebiegnie zbiórka, wraz z ekspresowo rosnącym wsparciem z Państwa strony, postanowiliśmy ogłosić kolejny cel w wysokości 350 000 zł miesięcznie.

Przygotowaliśmy nawet krótki opis tego, na co pozwoli nam osiągnięcie takiego wyniku:

„Kwota ta pozwoli nam na poszerzenie zespołu o Redaktorów, którym pomimo osiągnięcia pierwszego celu nie moglibyśmy zaproponować współpracy na warunkach, zapewniających im bezpieczeństwo finansowe. Takie wsparcie da nam także możliwość wdrożenia rozwiązań, zapewniających stabilne nadawanie w wysokiej jakości”.

Państwa odzew na ogłoszenie zbiórki nie pozwolił nam jednak na sprawdzenie naszych zdolności agitacyjnych. Okazało się, że działają Państwo zdecydowanie szybciej, niż my, bijąc REKORD pod względem tempa „crowdfundingu” w historii jakiegokolwiek projektu medialnego w Polsce.

Postawili Państwo poprzeczkę bardzo wysoko. Przed nami okres wytężonej pracy.
Ale to przecież przyjemność pracować dla Państwa - przyszłych słuchaczy Radia Nowy Świat.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Paweł Kądziołka
Paweł Kądziołka
30 zł jednorazowo
Marzena Drywa
Marzena Drywa
50 zł miesięcznie
Mira Fronczek
Mira Fronczek
120 zł jednorazowo
Michal Wanski
Michal Wanski
20 zł miesięcznie
Anonimowy patron
20 zł miesięcznie
Jerzy Kręglewski
Jerzy Kręglewski
10 zł miesięcznie