Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1

liczba Patronów: 1

31166 patronów
699 171 miesięcznie
5 383 041 łącznie

Powstanie legendy

250 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Radio Nowy Świat to nasze marzenie.

To jednak również ambitny, wielowątkowy projekt, który wymagał wielu godzin analizowania, szacowania kosztów i oceniania możliwości. W kilka miesięcy zbudowaliśmy plan, który pozwoli stworzyć radio, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Radio, które będzie całkowicie niezależne, które nie będzie musiało kłaniać się sponsorom ani ulegać finansowym czy politycznym naciskom.

Radio pełne wyjątkowych osobowości, wolności słowa, ambitnej muzyki i fascynujących audycji.

Fundamentem tego planu i gwarancją jego wykonania jesteście Wy, szanowni Państwo. To Wy możecie stać się Pracodawcami wszystkich, którzy tworzyć będą Radio Nowy Świat. To dzięki Wam, dzięki wsparciu społeczności, może powstać radio ambitne i całkowicie niezależne.

By radio ruszyło na pełnych obrotach, konieczny jest:

- zakup profesjonalnego sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji
- budowa zaplecza technicznego, umożliwiającego stałe nadawanie
- wynajęcie lokalu, gdzie pracować będzie cały zespół
- adaptacja pomieszczeń (np. stworzenie studia emisyjnego)

Oczywiście kluczowe jest wykupienie najcenniejszego surowca - CZASU wszystkich tych, którzy będą budować radio. Państwa wsparcie pozwoli więc zatrudnić pierwszą grupę redaktorów i osób odpowiedzialnych za zaplecze merytoryczne i techniczne - czyli prawdziwy zespół do zadań specjalnych! Więcej szczegółów opisaliśmy w sekcji “Wizytówka”.

Ten poziom comiesięcznego wsparcia będzie prawdziwym paliwem napędowym radia - które pozwoli nam nie tylko ruszyć z miejsca, ale i posuwać się naprzód każdego dnia!

Szalenie ważna jest dla nas transparentność - zatem regularnie na grupie dla Patronów pojawiać się będą finansowe podsumowania i rozliczenia.

Kłaniamy się nisko i z góry dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się zostać współtwórcami radia Nowy Świat!

Spóźniony cel

350 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Szanowni Trójkofani i Światowcy,

Postanowiliśmy zdradzić Państwu pewną informację zza kulis.

Rozpoczynając zbiórkę, po wielu dyskusjach i podsumowaniu kosztów zdecydowaliśmy, że kwotą, która pozwoli nam uruchomić Nowy Świat, jest 250 000 zł miesięcznie. Wiedzieliśmy jednak, że są to fundusze pokrywające koszt funkcjonowania radia w ograniczonym formacie.

Choć nie byliśmy pewni, jak przebiegnie zbiórka, wraz z ekspresowo rosnącym wsparciem z Państwa strony, postanowiliśmy ogłosić kolejny cel w wysokości 350 000 zł miesięcznie.

Przygotowaliśmy nawet krótki opis tego, na co pozwoli nam osiągnięcie takiego wyniku:

„Kwota ta pozwoli nam na poszerzenie zespołu o Redaktorów, którym pomimo osiągnięcia pierwszego celu nie moglibyśmy zaproponować współpracy na warunkach, zapewniających im bezpieczeństwo finansowe. Takie wsparcie da nam także możliwość wdrożenia rozwiązań, zapewniających stabilne nadawanie w wysokiej jakości”.

Państwa odzew na ogłoszenie zbiórki nie pozwolił nam jednak na sprawdzenie naszych zdolności agitacyjnych. Okazało się, że działają Państwo zdecydowanie szybciej, niż my, bijąc REKORD pod względem tempa „crowdfundingu” w historii jakiegokolwiek projektu medialnego w Polsce.

Postawili Państwo poprzeczkę bardzo wysoko. Przed nami okres wytężonej pracy.
Ale to przecież przyjemność pracować dla Państwa - przyszłych słuchaczy Radia Nowy Świat.
Zostań Patronem