Roman FanPolszy

W Patronite od 28.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 174

Liczba Patronów: 133

Zostań Patronem
135 patronów
2 650 miesięcznie
34 365 łącznie
Jestem z kraju którego nie ma na mapie ale znajduje się jakieś 800 km od Polski. Sam się nauczyłem polskiego z youtuba, radia i książek. A teraz dzięki tego samego YouTube mogę się dzielić z Wami swoim rezultatem, tymczasem pokazywać ciekawostki z mojego życia, oraz świata na wschód od Polski.

O Autorze

Priwiet! 

Nazywam się Roman Maximov. Urodziłem się i 27 lat mieszkałem w dość nietypowym miejscu granice którego nie znajdziesz na mapach oficjalnych. Jest to państwo nieuznawane przez żaden inny kraj - Naddniestrze.
 

Około 7-miu lat pracowałem u siebie w kraju oraz w Mołdawii i Ukrainie jako przewodnik turystyczny. W 2015 po raz pierwszy wyjechałem ze swoich okolic. Była to moja pierwsza wyprawa do kraju gdzie się nie rozmawiają po rosyjsku. Tym krajem się okazała Polska. Ta podróż oraz różnice kulturowe zafascynowały mnie na tyle, że po przyjazdu postanowiłem nauczyć się języka polskiego a skoro nie miałem z kim rozmawiać na miejscu, to głównym dla mnie posłużył internet (YouTube, radio, książki).

W 2018 pojawiłem się w serii filmików o Naddniestrzu na kanale Bartka “BezPlanu”. Tego samego Bartka który w 2015 zanim jeszcze nagrywał filmiki, zachęcił mnie do podróżowania do swojego kraju. Nakarmił i przenocował. 

Gdybyś chciał się dowiedzieć więcej o tym ciekawym miejscu skąd pochodzę, to zapraszam do oglądania serii filmików z Naddniestrza od BezPlanu:

Pozytywnie zaskoczyło mi zainteresowanie Polaków moim krajem. Naprawdę, ucząc się języka polskiego, zupełnie tego się nie spodziewałem. Za pomocą widzów “BezPlanu” postanowiłem założyć swój kanał na YouTube gdzie nagrywam swoje życie, swoi okolice oraz wyprawy do Polski. 

Mój pierwszy filmik na kanale:

Pojawiałem się rownież na kanalach innych Polskich YouTuberów takich jak:

Vlog Casha

Urbex History

Stefan Tompson

 

W 2020 jednak pandemia dotarła i do Naddniestrza. Rząd postanowił zamknąć wszystkie granicy, do Naddniestrza nie można ani wjeżdżać, ani wyjeżdżać. Postanowiliśmy organizować imprezy w granicach swojego kraju. Jednak podczas drugiej takiej imprezy, zostaliśmy pobici przez OMON (Oddział Mobilny Specjalnego Przeznaczenia).

Pokazano nas również w telewizji Naddniestrzańskiej jako przestępców i narkomanów:

Jeszcze będąc w komendzie, czekając na wszystkie formalności ze strony służb, do 08:00 rano, myślałem, że jak stamtąd wyjdę to pierwsze co zrobie, to ogarnę dokumenty i wyjadę do Polski. Tak właśnie zrobiłem. Teraz jestem tutaj, jestem na wolności i mocno to doceniam. Trochę czasu mi zajęło, żeby się dostosować do życia w zupełnie innym świecie. Nadal, wielu z aspektów życia tutaj mnie zaskakuje i mam nadzieje że nigdy nie przestanie zaskakiwać. 

LISTA CELÓW zrealizowanych dzięki Waszemu wsparciu:

 • Aparat Canon 200D + obiektywy
 • Kamera SONY FDRx3000 + uchwyty
 • Rower CUBE NuRoad (za pomocą którego  planuje podróżować po Polsce, a jak otworzą granicy to i po świecie) + sakwy, i drobne urządzenia turystyczne 
 • Moi rodzice po raz pierwszy zwiedzili Polskę
 • Wszystkie wydatki wizowe + cała moja spontaniczna przeprowadzka do Polski (w czasach pandemii to nie było łatwo do zrobienia, ale się udało i bardzo się cieszę)
 • MacBook - który od teraz, będzie mi służył jako główne urządzenie do montażu filmików, z którego jestem mocno zadowolony

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Kamil Czaplicki
Kamil Czaplicki
Próg: 20 zł
krzysztof lemcio
krzysztof lemcio
Próg: 20 zł
Tomasz Wieczorek
Tomasz Wieczorek
Próg: 100 zł
Jarosław Wiśniewski
Jarosław Wiśniewski
Próg: 50 zł
Oliwia Bar
Oliwia Bar
Próg: 50 zł
Bartoniusz
Bartoniusz
Próg: 10 zł