Avatar użytkownika

Rozmowy z Bożkiem

5
patronów
100 
miesięcznie
3 918 
łącznie
5
patronów
100 zł 3 918 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Dziękuję, że słuchasz podcastu i jesteś z Klubem Gaja! Odwdzięczymy się za wsparcie, umieszczając Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
11 zł miesięcznie
Dziękuję, że słuchasz podcatu i wspierasz Klub Gaja! Otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu zaprojektowanym przez Beatę Tarnawę, autorkę plakatów i grafik Klubu Gaja.
Oczywiście, zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
25 zł miesięcznie
Dzięki Twojemu wsparciu wyrosną nowe drzewa! Klub Gaja posadzi w Twoim imieniu 1 drzewo za każdą comiesięczną wpłatę! Wybierzemy gatunki drzew przyjazne dla dzikich zwierząt - zapylaczy, ptaków czy małych ssaków.
Drzewa sadzić będziemy raz w roku i raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew. Podziękowanie zaprojektuje Beata! Dziękuję, że słuchasz podcastu i wspierasz Klub Gaja! Zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
50 zł miesięcznie
Z każdą większą wpłatą wyrośnie więcej drzew! Bardzo dziękuję, że słuchasz podcastu i będziesz go wspierać kwotą 50 zł! Klub Gaja posadzi w Twoim imieniu 2 drzewa za każdą comiesięczną wpłatę! Wybierzemy gatunki drzew przyjazne dla dzikich zwierząt - zapylaczy, ptaków czy małych ssaków. Drzewa sadzić będziemy raz w roku i raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew. Podziękowanie, które otrzymasz będzie z grafiką Beaty!
Oczywiście, zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
75 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za wsparcie! 75 zł to bardzo duża kwota i dużo więcej drzew! Klub Gaja posadzi w Twoim imieniu 3 drzewa, za każdą comiesięczną wpłatę! Drzewa przyjazne dla dzikich zwierząt - zapylaczy, ptaków czy małych ssaków sadzić będziemy raz w roku. Raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew. Dziękuję, że słuchasz podcastu!
Jednorazowo podarujemy Ci również bawełnianą torbę wielorazowego użytku z logo podcastu!
Oczywiście, zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
100 zł miesięcznie
Dziękuję czterokrotnie, bo w Twoim imieniu Klub Gaja posadzi 4 drzewa za każdą comiesięczną wpłatę. Wybierzemy gatunki drzew przyjazne dla dzikich zapylaczy, ptaków i małych ssaków! Drzewa sadzić będziemy razy w roku i raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew. Dziękuję, że słuchasz, wspierasz i sadzisz tak dużo drzew.
Jednorazowo podarujemy Ci również domek dla dzikich zapylaczy lub ptaków/nietoperzy/wiewiórek! Oczywiście, zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
500 zł miesięcznie
To ogromna kwota. Bardzo dziękuję! Klub Gaja posadzi w Twoim imieniu 20 drzew za każdą comiesięczną wpłatę. Wybierzemy gatunki drzew przyjazne dla dzikich zapylaczy, ptaków i małych ssaków. Drzewa sadzić będziemy raz w roku i raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew.
Klub Gaja zaprosi Cię również na akcję sadzenia drzew, którą będziemy organizować gdzieś w Polsce. Wspólnie posadzimy drzewa! Na miejsce sadzenia będziesz musiał dojechać sam/sama. My zapewnimy sadzonki drzew i sprzęt do sadzenia.
Jednorazowo podarujemy Ci również domek dla dzikich zapylaczy lub ptaków/nietoperzy/wiewiórek! Otrzymasz w podziękowaniu torbę bawełnianą z logo podcastu. Oczywiście, zamieścimy też Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.
1000 zł miesięcznie
To kosmiczna kwota! Jestem tak wdzięczny, że zaproszę Cię do mojego domu na ucztę, długie rozmowy i wędrówkę po lesie z Bożkiem!
Spotkamy się Wilkowicach w Beskidzie Małym, a przepyszne jedzenie wegetariańskie/lub wegańskie przygotuje Beata. Oczywiście, nie będziemy się widywać co miesiąc, ale w zamian za stałą darowiznę Klub Gaja posadzi w Twoim imieniu 40 drzew za każdą comiesięczną wpłatę. Wybierzemy gatunki drzew przyjazne dla dzikich zapylaczy, ptaków i małych ssaków! Drzewa sadzić będziemy raz w roku i raz w roku, w październiku, otrzymasz emaila z podziękowaniem za wsparcie podcastu i informacją o ilości zasadzonych przez nas drzew.
Klub Gaja zaprosi Cię również na akcję sadzenia drzew, którą będziemy organizować gdzieś w Polsce. Wspólnie posadzimy drzewa! Na miejsce sadzenia będziesz musiał dojechać sam/sama. My zapewnimy sadzonki drzew i sprzęt do sadzenia.
Jednorazowo podarujemy Ci również domek dla dzikich zapylaczy lub ptaków/nietoperzy/wiewiórek oraz torbę bawełnianą z logo podcastu. Zamieścimy Twoje imię i nazwisko na liście patronów na stronie Klubu Gaja.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Rozmowy z Bożkiem w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Rozmowy z Bożkiem to podcast o zmieniającym się świecie. Rozmawiamy o naturze, kulturze, sztuce, duchowości.

 

Nazywam się Jacek Bożek. Jestem założycielem i liderem Klubu Gaja. Moją pasją i moim życiem jest praca dla Ziemi.

Jestem wędrowcem, wojownikiem i szczęściarzem.

Spotykam na swojej Drodze niezwykłych ludzi i zwierzęta. Uczę się od nich życia. Zacząłem nagrywać podcasty i rozmawiać z gośćmi o świecie, w którym Zmiana wymyka się mędrcom i naukowcom.

Nie skończyłem szkół, nie były dla mnie. Uczył mnie teatr, ludzie i książki. W górach szukałem Boga. Wyruszyłem w świat mając 14 lat. W latach 70. spotkałem teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego. To on pomógł mi odkryć moją Drogę.

Podróżowałem. Przestałem jeść mięso. Uczyłem jogi. Dzięki rzece Białej, na moście, ujrzałem moją życiową partnerkę Beatę. Miałem wtedy 20 lat. Jesteśmy razem, wspólnie pracujemy i mamy dwie córki.

W wieku 30 lat założyłem Klub Gaja. Na Drodze spotykałem kolejnych mistrzów - Janusza Korbela, Johna Seeda i Joannę Macy. Pojechałem do Australii i pracowałem w Rainforest Information Centre w Lismore. Za pracę dla rzeki Wisły otrzymałem Społecznego Nobla Ashoki - Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych. Za budowanie społeczeństwa obywatelskiego zostałem odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Sztuka jest dla mnie Przejściem w skupienie. Piszę wiersze i książki. Tworzę spektakle i happeningi. Performance „Ścieżki opowieści” na 30 lecie Klubu Gaja był moim podziękowaniem przewodnikom m.in. Jerzemu Grotowskiemu, Czesławowi Miłoszowi, Dalajlamie, Papieżowi Franciszkowi, Hermanowi Hessemu i Krzysztofowi Skórze.

Klub Gaja, stał się wehikułem unoszącym mnie i innych w kierunku wzrastania i bycia „człowiekiem ekologicznie czystym” jak mawiał Jerzy Grotowski. Matka Ziemia, Gaja, była i pozostaje moją inspiracją. Jest zobowiązaniem. Jest codziennym wysiłkiem skupionym na twórczych próbach przekraczania zwątpienia i nieuchronności przemijania, a może nawet katastrofy.

Jestem dumny z Klubu Gaja i tych wszystkich ludzi, którzy ze mną pracowali i pracują.

Premiery odcinków podcastu "Rozmowy z Bożkiem" będą dostępne co dwa tygodnie, we wtorki, na platformach: Spotify, Anchor, Google Podcasts i Apple Podcasts.

Liczę na Ciebie! Będę wdzięczny za każdą wpłatę, która pozwoli Klubowi Gaja na kontynuację mojego podcastu.

Pierwszych 19 odcinków podcastu "Rozmowy z Bożkiem" powstanie dzięki wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Zdjęcia - Klub Gaja.  Grafiki - Beata Tarnawa.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Rozmowy z Bożkiem już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
7 zł
Miłosława Bożek
Miłosława Bożek
7 zł
Anonimowy patron
50 zł
Artur Zawadowski
Artur Zawadowski
25 zł
Tomasz Matujewicz
Tomasz Matujewicz
11 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.