RUGBY KRAKOW

W Patronite od 31.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1500

Liczba Patronów: 2277

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
150 miesięcznie
750 łącznie
Klub Sportowy (Bestie) Rugby Kraków powstał, aby zmienić zmaskulinizowany świat polskich klubów sportowych. To klub rugby, który powstał z inicjatywy kobiet, dla kobiet. Chcemy stworzyć bezpieczne miejsce dla każdej dziewczyny, która chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z rugby.

O Autorze

Klub Sportowy (Bestie) Rugby Kraków został założony we wrześniu 2021 roku przez grupę niezależnych kobiet do niedawna tworzących żeńską sekcję rugby w klubie Juvenia Kraków. Mamy na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski i doświadczenie w przygotowywaniu zawodniczek do występów w Reprezentacji Polski.

W poprzednim klubie przez wiele lat byłyśmy traktowane jak zło konieczne i stawiane niżej niż drużyny męskie, zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i finansowym. Musiałyśmy same organizować sobie zaplecze treningowe, kadrę trenerską i szukać sponsorów, np. by opłacić sprzęt klubowy. Byłyśmy jednocześnie pomijane w rozmowach i podejmowaniu decyzji o przyszłości klubu i drużyny. We wrześniu 2021 klub Juvenia zdecydował o wyrzuceniu jednej z najbardziej doświadczonych zawodniczek i byłej trenerki zespołu. Z klubu w geście solidarności odeszła wtedy większość dorosłych zawodniczek. Wtedy też zdecydowałyśmy, że założymy własny Klub Sportowy „Bestie” Rugby Kraków.

Przekrój wiekowy naszych zawodniczek to 15-34 lata. W drużynie mamy doświadczone kobiety, trenujące rugby kilka lat, ale także nowe dziewczyny, które dołączyły do nas w ciągu ostatnich miesięcy. Mamy doświadczoną kadrę trenerską – mimo trudności organizacyjnych i braku stałego finansowania mamy zgrany i zaangażowany 4-osobowy sztab (3 kobiety i 1 mężczyznę).

Jesteśmy stowarzyszeniem z 5-osobowym zarządem. Zdecydowałyśmy, że wszystkie osoby będą pełnić równorzędne funkcje członkiń zarządu, by podzielić się decyzyjnością i nie mieć tylko jednej osoby „prezesującej”. Decyzje zapadają w szerszym gronie niż zarządowe – każda osoba z klubu ma głos. Staramy się utrzymywać przejrzystą komunikację i pracować zadaniowo, tak żeby ułatwić zawodniczkom włączanie się w działania klubu.

Chcemy stanąć na nogi jako niezależny, nie nastawiony na zysk klub sportowy, prowadzony przez i na rzecz kobiet. Chcemy wzmacniać dziewczyny w samostanowieniu i rozwijaniu swoich sportowych pasji w roli zawodniczek, trenerek, działaczek sportowych. Chcemy, by dziewczyny mogły doświadczyć bycia w klubie sportowym, w którym stanowią centrum zainteresowania – a nie zbędny dodatek.

Naszym celem jest zbudowanie silnej, samodzielnej wspólnoty sportowej kobiet, która będzie działać z wrażliwością na potrzeby zawodniczek, bez dyskryminacji i przemocy.

Nasza drużyna jest jedną z nielicznych w całej południowej Polsce, gdzie dorosłe kobiety mogą grać w rugby. Zdajemy sobie sprawę, że amatorski sport w Polsce jest zdominowany przez mężczyzn i skomercjalizowany. Chcemy to zmienić!

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i tym samym wspierać rozwój sportowy kobiet w Krakowie, nie wahaj się i zostań naszym patronem!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Pedro Sz
Pedro Sz
Próg: 50 zł
Monika Sokół-Rudowska
Monika Sokół-Rudowska
Próg: 100 zł
Olga Hoffmann
Olga Hoffmann
Próg: 100 zł