Jachtem przez Świat - SailOceans

W Patronite od 25.07.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 436

Liczba Patronów: 516

Zostań Patronem
Kup na prezent
38 patronów
1 407 miesięcznie
35 722 łącznie
Żyjemy na jachcie i nim podróżujemy po Świecie! Zapraszamy na pokład naszego statku!

O Autorze

Naszą misją jest świadome życie, dotarcie do swoich potrzeb, uczuć, nieodkładanie marzeń (małych i dużych) na “później", a na codzień większa uważność na tu i teraz oraz świadomość ekologiczna.  BYĆ a nie mieć.

W 2015 roku zrealizowaliśmy nasze marzenia i zamieniliśmy dom na lądzie na stałe życie na oceanie na pokładzie naszego pływającego domu – żaglówki „Poly”. Na naszych kanałach dzielimy się z naszą podróżą, ale przede wszystkim wędrówką przez życie.

Jesteśmy polską rodziną (Ania, Bartek, Kuba i Julian) podróżującą po świecie naszym pływającym domem, 15-metrowym trimaranem, jako sposób promowania alternatywnego stylu życia poza systemem.

Życie, które wybraliśmy nie tylko oznacza podróż po Świecie, przygody, poznawanie ludzi i miejsc. To jest mega ekscytujące, a przy tym dzielenie tego z naszymi dziećmi powoduje, że ta podróż smakuje jeszcze bardziej! Ale! Chcemy Was zainspirować do wyjścia poza tradycyjne schematy, programy, aby poczuć siebie naprawdę, czego w życiu chcecie i to po prostu zrobić. Mimo wszystko, czy wypada, czy nie, czy powinieneś ...  Cieszymy się, że dzielenie się naszym pomysłem na życie i filozofią jaka za nim stoi jest Wam potrzebna. Motywujecie nas do tego, aby jeszcze więcej pokazywać życia na drugim krańcu Świata, docierać do kolejnych ludzi i miejsc, którymi chcemy się z Wami podzielić. 

 

 

Nasza historia i dlaczego zmieniliśmy dom w Warszawie na życie na wodzie?

W 2014 roku udało nam się zmaterializować nasze marzenia i zamieszkać na stałe na pokładzie naszego najdroższego nowego domu - żaglówki „Poly”. Dla nas żeglarstwo jest naszym sposobem na swobodne życie w zgodzie i harmonii z naturą i sobą nawzajem. To sposób na doświadczanie w pełni życia, ludzi i miejsc, całkowicie na naszych własnych warunkach. Przez wiele lat było to tylko marzenie, ale podążaliśmy za nim i je spełniliśmy.

Nasz DOM

Od 6 lat żyjemy, mieszkamy, podróżujemy, wychowujemy nasze dzieci na żaglówce. Nasz dom to trimaran, co oznacza , że ma trzy kadłuby. 7 lat temu wzięliśmy kredyt hipoteczny długoterminowy i zamiast kupić mieszkanie, kupiliśmy dom, ale pływający. Z Florydy przepłynęliśmy nim do Szczecina i tam w stoczni prawie rok go remontowaliśmy, naprawialiśmy, malowaliśmy, laminowaliśmy, spawaliśmy, polerowaliśmy, szyliśmy żagle, i jeszcze by wymieniać długo, ale udało się! Wpakowaliśmy się całą rodzinką z 6-miesięcznym Julianem i 2 letnim Kubą i wyruszyliśmy w Świat, przepłynęliśmy Atlantyk, i od tamtego czasu żyjemy na Karaibach, Bahamach, czasami w Ameryce Południowej.

Nasz dom zbudowaliśmy z myślą o ekologii i aby być jeszcze bardziej niezależnymi. Czerpiemy energię ze słońca przy wykorzystaniu paneli słonecznych oraz z wiatru. Poruszamy się dzięki sile wiatru, a silnik używamy tylko w ostateczności. Produkujemy swoją własną wodę z Oceanu, a prądu mamy tyle, ile słonce poświeci danego dnia. 

Zapraszamy do wycieczki po naszym domu:

Dla naszych Patronów

Wasze wsparcie motywuje nas do jeszcze większej aktywności przy produkcji i edycji.  W dużej mierze pozwala nam sfinansować zakup sprzętu, który niestety na łódce szybko się zużywa i niszczy przez sól i wilgoć.  A z racji, że wiele ujęć kręcimy na wodzie, w czasie żeglugi, nurkowań ilośc sprzętu, którego potrzebujemy niestety przerasta ilość ciuchów, które mamy w domu :)

Wszystkie filmy edytujemy sami, przede wszystkim Ania. Opieka nad naszym kanałem, edycja odcinków to jest to jedna z naszych działalności i z pewnością jest to pełny etat! :)Oczywiście na codzień musimy to pogodzić z opieką nad dziećmi, ich edukacją, pracą przy łódce, pozostałymi obowiązkami, przyjemnościami i prozą życia. Dlatego wszystkie Wasze komentarze i wsparcie znaczą dla nas bardzo, bardzo dużo i bardzo nas motywujecie do dalszej pracy i rozwoju naszego kanału. 

Do tej pory nagrywaliśmy najwięcej filmów po angielsku, ale od paru miesięcy czasami nagrywamy również po polsku. Chcemy więcej! Chcielibyśmy również publikować filmy dwa razy w tygodniu, niektóre w formie dziennych vlogów.

Naszych Patronów zapraszamy do specjalnej zamkniętej grupy na facebooku, gdzie publikujemy odcinki wcześniej i wrzucamy dodatkowe treści. 

https://www.facebook.com/groups/2314256138815617 - link do grupy

Jachtem przez Świat:

Hurra! Uruchomiliśmy nareszcie polski kanał:

 

 

Życie na Łodzi

Zapraszamy do naszego życia na łodzi, dzielimy się naszymi przygodami, wszystkimi szalonymi, przerażającymi i zabawnymi sytuacjami, ludźmi, miejscami, których doświadczamy na swojej drodze. Pokazujemy różne aspekty naszego życia i podróży, macierzyństwa, relacji damsko - męskich.

 

 

Remont Poly w Gdańsku

Po 5 latach przypłynęliśmy Poly z Karaibów do Polski aby wyremontować ją przed podróżą dookoła Świata. Remont trochę się przedłużył, gdyż wyszło nam trochę problemów z jachtem, ale niedługo wracamy na wodę. Trzymajcie kciuki!

 
Dziękujemy za Wasze wsparcie i zapraszamy na pokład Poly!

Ania i Bartek

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
marek bieleszuk
marek bieleszuk
Próg: 11 zł
Krzysztof Pałka
Krzysztof Pałka
Próg: 11 zł
Wojciech B
Wojciech B
Próg: 11 zł
Robert Ziółkowski
Robert Ziółkowski
Próg: 19 zł
Anonimowy patron
Próg: 11 zł