SailOceans - Family Life Unplugged

W Patronite od 25.07.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 382

Liczba Patronów: 604

Zostań Patronem
22 patronów
1 047 miesięcznie
16 144 łącznie
Jesteśmy polską rodziną (Ania, Bartek, Kuba i Julian) podróżującą od 2015 po świecie naszym pływającym domem, 15-metrowym trimaranem, jako sposób promowania alternatywnego stylu życia poza systemem. Chcielibyśmy zainspirować Was również do odkrywania i podążania za swoimi marzeniami.

O Autorze

Jesteśmy polską rodziną (Ania, Bartek, Kuba i Julian) podróżującą po świecie naszym pływającym domem, 15-metrowym trimaranem, jako sposób promowania alternatywnego stylu życia poza systemem.

W naszych odcinkach chcemy Was zainspirować do świadomego życia, dotarcia do własnych potrzeb, uczuć, nieodkładania swoich marzeń (małych i dużych) na "kiedyś", a na codzień większej uważności, a przez to świadomości ekologicznej.  BYĆ a nie mieć.

Wasze wsparcie pokazuje nam, że to budzenie świadomości na temat życia poza systemem jest potrzebne i chcecie tego więcej! Życie, które wybraliśmy nie tylko oznacza podróż po Świecie, przygody, poznawanie ludzi i miejsc. To jest mega ekscytujące, a przy tym dzielenie tego z naszymi dziećmi powoduje, że ta podróż smakuje jeszcze bardziej! Ale! Chcemy Was zainspirować do wyjścia poza tradycyjne schematy, programy, aby poczuć siebie naprawdę, czego w życiu chcecie i to po prostu zrobić. Mimo wszystko, czy wypada, czy nie, czy powinieneś ...  Cieszymy się, że dzielenie się naszym pomysłem na życie i filozofią jaka za nim stoi jest Wam potrzebna. Motywujecie nas do tego, aby jeszcze więcej pokazywać życia na drugim krańcu Świata, docierać do kolejnych ludzi i miejsc, którymi chcemy się z Wami podzielić. 

Dziękujemy z całego serca za Wasze zaangażowanie i odpłacamy naszym.

Witamy w naszym życiu rodzinnym poza systemem.

Ania, Bartek, Kuba i Julian
SailOceans

Nasza historia i dlaczego zmieniliśmy dom w Warszawie na życie na wodzie?

W 2014 roku udało nam się zmaterializować nasze marzenia i zamieszkać na stałe na pokładzie naszego najdroższego nowego domu - żaglówki „Poly”.

Dla nas żeglarstwo jest naszym sposobem na swobodne życie w zgodzie i harmonii z naturą i sobą nawzajem. To sposób na doświadczanie w pełni życia, ludzi i miejsc, całkowicie na naszych własnych warunkach. Przez wiele lat było to tylko marzenie, ale podążaliśmy za nim i je spełniliśmy.
 Nasz DOM

Od 4 lat żyjemy, mieszkamy, podróżujemy, wychowujemy nasze dzieci na żaglówce. Nasz dom to trimaran, co oznacza , że ma trzy kadłuby. 

5 lat temu wzięliśmy kredyt hipoteczny długoterminowy i zamiast kupić mieszkanie, kupiliśmy dom, ale pływający. Z Florydy przepłynęliśmy nim do Szczecina i tam w stoczni prawie rok go remontowaliśmy, naprawialiśmy, malowaliśmy, laminowaliśmy, spawaliśmy, polerowaliśmy, szyliśmy żagle, i jeszcze by wymieniać długo, ale udało się! Wpakowaliśmy się całą rodzinką z 6-miesięcznym Julianem i 2 letnim Kubą i wyruszyliśmy w Świat, przepłynęliśmy Atlantyk, i od tamtego czasu żyjemy na Karaibach, Bahamach, czasami w Ameryce Południowej.

Nasz dom zbudowaliśmy z myślą o ekologii i aby być jeszcze bardziej niezależnymi. Czerpiemy energię ze słońca przy wykorzystaniu paneli słonecznych oraz z wiatru. Poruszamy się dzięki sile wiatru, a silnik używamy tylko w ostateczności. Produkujemy swoją własną wodę z Oceanu, a prądu mamy tyle, ile słonce poświeci danego dnia. 

Zapraszamy do wycieczki po naszym domu:

Dla naszych Patronów

W naszych odcinkach chcemy Was zainspirować do świadomego życia, dotarcia do własnych potrzeb, uczuć, nieodkładania swoich marzeń (małych i dużych) na później, a na codzień większej uważności, a przez to świadomości ekologicznej.  BYĆ a nie mieć.

Wasze wsparcie motywuje nas do jeszcze większej aktywności przy produkcji i edycji.  W dużej mierze pozwala nam sfinansować zakup sprzętu, który niestety na łódce szybko się zużywa i niszczy przez sól i wilgoć.  A z racji, że wiele ujęć kręcimy na wodzie, w czasie żeglugi, nurkowań ilośc sprzętu, którego potrzebujemy niestety przerasta ilość ciuchów, które mamy w domu :)

słowo od Ani: Wszystkie filmy edytuję sama, rok temu zrobiłam swój pierwszy filmik i okazało się, że sprawia mi to wiele satysfakcji.  Opieka nad naszym kanałem, edycja odcinków to jest to  moja jedyna, i główna praca  i z pewnością stwierdzam, że jest to pełny etat! :)  Oczywiście na codzień muszę to pogodzić z opieką nad dziećmi, pomocą Bartkowi przy łódce, pozostałymi obowiązkami,  przyjemnościami i prozą życia. Dlatego wszystkie Wasze komentarze i wsparcie znaczą dla nas bardzo, bardzo dużo i bardzo nas motywujecie do dalszej pracy i rozwoju naszego kanału. 

Do tej pory nagrywaliśmy najwięcej filmów po angielsku, ale od paru miesięcy czasami nagrywamy również po polsku.  Chcemy więcej! Chcielibyśmy również publikować filmy dwa razy w tygodniu,  niektóre w formie vloga.  

Aby odwdzięczyć się za Wasze wsparcie przygotowaliśmy dla Was specjalne LIVE wydarzenia z różnych miejsc na Świecie, drobne upominki z naszej podróży,  kartki, spotkania, a również możliwość dołączenia do nas, popływania z nami i pokazania Wam naszych ulubionych miejsc, których nie znajdziecie na turystycznych portalach.

Dziękujęmy!!!

Życie na Łodzi

Zapraszamy do naszego życia na łodzi, dzielimy się naszymi przygodami, wszystkimi szalonymi, przerażającymi i zabawnymi sytuacjami, ludźmi, miejscami, których doświadczamy na swojej drodze. Pokazujemy różne aspekty naszego życia i podróży, macierzyństwa, relacji damsko - męskich.

Podróże, miejsca, ludzie

Przygody na i w Morzu

Dzieci, macierzyństwo, kobiecość ...

.... Pasje

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Krzysztof Czajka
Krzysztof Czajka
Próg: 11 zł
Max Kuśmierek
Max Kuśmierek
Próg: 47 zł
krzysztofkarbowy@wp.pl
krzysztofkarbowy@wp.pl
Próg: 11 zł
Andrzej Gilewski
Andrzej Gilewski
Próg: 19 zł
Agnieszka Nowicka
Agnieszka Nowicka
Próg: 47 zł
Piotr Adamowicz
Piotr Adamowicz
Próg: 111 zł