Strefa Patrona:

Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
4

patronów

130 zł

miesięcznie

5735 zł

łącznie

ur. 1983 r., pochodzi z Olsztynka, obecnie mieszka w Warszawie. Zajmuje się głównie rysunkiem. Ilustruje także tomy poetyckie. Jest melancholikiem i outsiderem – w sztuce poszukuje introspekcji, wglądu w dramat przeżycia, w anatomię emocji.

ZOSTAŃ PATRONEM

O Autorze

O Krzysztofie

Krzysztof Schodowski ur. 1983 r., pochodzi z Olsztynka, obecnie mieszka w Warszawie. Zajmuje się głównie rysunkiem. Jest melancholikiem i outsiderem – w sztuce poszukuje introspekcji, wglądu w dramat przeżycia, w anatomię emocji. Współautor książki poetyckiej "AltissimumAbiectum" (2012) stworzonej z poetą Karolem Samselem; jego prace znalazły się także w zbiorze wierszy Jerzego Beniamina Zimnego "Hotel Angleterre" oraz w antologii "Miłość w czterdziestu siedmiu pozycjach" Poetów Po Godzinach (2013). Ilustrator serii "Powrót do Karczewskiej": "Listy do Seweryna" (2012), "Odejście" (2013), "Spacer w alei parkowej" (2014). Zdobywca Nagrody Głównej wraz z poetą Kacprem Płusą za tom "Wiersze na żółtym papierze" (2015) w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy. Publikował także w kwartalniku literacko-artystycznym "Arterie" i gazecie literackiej "Migotania". Redaktor działu plastycznego na portalu salonliteracki.pl. Silnie związany ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki "Łyżka mleka" z Kalisza. Uczestnik wielu wystaw, m.in. w Warszawie, Olsztynie, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Poznaniu, a także w Irlandii.

 

 

 

Dlaczego patronite?

Do tej pory działałem intuicyjnie i rysowałem w wolnych chwilach. Dzięki Patronite chciałbym zrealizować ambitniejsze projekty. Od dwóch lat dojrzewa we mnie pomysł na dwie tematyczne wystawy. Pierwszy oscyluje wokół motywu listu w sztuce. Nazwałem go "Listy papilarne" i opowiada o różnych reakcjach człowieka na otrzymane wiadomości (od listów miłosnych po listy o utracie). Oprócz samej wystawy, którą zaprezentowałbym w różnych miejscach w Polsce, chciałbym wydać specjalny katalog, z esejem o sztuce dotyczącym motywu listu oraz z wybranymi pracami. Drugi projekt wystawy to połączenie obrazu i poezji - interakcji między tymi dwoma dziedzinami sztuki. To badanie granicy, nadawanie poprzez ekfrazę (artystyczny - zwykle szczegółowy - opis dzieła sztuki w literaturze pięknej) nowych znaczeń i przestrzeni do interpretacji dzieł malarskich i rysunkowych, w końcu próby uchwycenia momentu, kiedy te dwie dziedziny łączą się i przenikają. By wystawy zrealizować jak najprofesjonalniej potrzebne są środki na wydanie katalogu, oprawę prac etc. W przyszłości zamierzam wydać własne portfolio w formie albumu.

Fragment dziennika, 22.07.2012

 

II Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej

listopad 2012 - Wernisaż "Kontrapunkty": Andrzej Olczyk i Krzysztof Schodowski

prowadzenie: Karol Samsel

 

Zostań Patronem

1 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję za pomoc w kreatywnej realizacji! Witaj na pokładzie!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 3
Dziękuję za pomoc w kreatywnej realizacji! Witaj na pokładzie! Za 10zł miesięcznie oferuję rocznie jeden sygnowany wydruk wybranego przez Ciebie rysunku w formacie 30x40cm na papierze 300g.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za 50zł miesięcznie oferuję rocznie jeden oryginalny rysunek w formacie 21x27cm z dedykacją oraz ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki, foldery. Dostęp do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Za 100zł miesięcznie oferuję rocznie jeden oryginalny rysunek w formacie 30x40cm oraz jedną z publikacji książkowych zawierających moje ilustracje, niedostępnych już na rynku wydawniczym. Do tego ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki, foldery. Dostęp do postów do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za 300 zł miesięcznie oferuję rocznie jedną oryginalną dużą pracę (rysunkową lub malarską) w formacie zbliżonym do 100x70cm oraz jeden oryginalny rysunek w formacie 30x42cm. Do tego ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki foldery + publikację książkową oraz katalog moich prac, który dzięki takiemu dofinansowaniu mógłbym wydać z informacją o mecenasie, który to umożliwił. Dostęp do postów do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Antologia "Pisanie Nowej Rudy"
autor: Krzysztof Schodowski
6 miesięcy temu
O warsztatach literackich w Nowej Rudzie.
Darmowy!
Brak komentarzy
O literaturze
autor: Krzysztof Schodowski
9 miesięcy temu
W tym roku pochłonęła mnie całkowicie literatura. Jerzy Zimny napisał mi kiedyś: uważaj, słowo wciąga i będzie domagało się coraz większej uwagi. W lutym zacząłem prace nad poematem, który (jeśli wszystko dobrze pójdzie) będzie moim debiutem poetyckim. Zacząłem stawiać sobie coraz wyższe poprzeczki nie tylko w doborze lektur, ale również w pisaniu.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Katalog!
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
Dzięki Patronite,pl oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska udało mi się wydrukować katalog z rysunkami.
Darmowy!
Komentarze: 1
III Wystawa Variart.org
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
Zaproszenie na wernisaż
Darmowy!
Brak komentarzy
Mecenat ZIPSEE Cyfrowa Polska - wręczenie wyróżnień
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
Relacja z wręczenia grantów przez ZIPSEE Cyfrowa Polska w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie.
Darmowy!
Komentarze: 2
Eliot
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
dokumentacja foto powstawania portretu Eliota dla kwartalnika literacko-kulturalnego "Elewator".
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Garść newsów
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
Słów kilka o nominacji do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, publikacja w kwartalniku i szkic do obrazu na płótnie :)
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Drugi list do Patronów
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
a to niespodzianka :)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Fotorelacja z wystawy w "Do widzenia, do jutra"
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
W niespełna tydzień miałem przygotowane wszystko. Czterdzieści prac wypełniło całą restaurację: parter i pierwsze piętro. Pierwszy raz pokazywałem publicznie swoje kolorowe płótna i było to dla mnie dużym przeżyciem. Większość kojarzy mnie z czarno-białych prac. W takich najlepiej też się czuję, jednakże postanowiłem przełamać się i powiesić to, co miałem w kolorze.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Pierwszy list do Patronów
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
Kilka słów o portrecie na okładkę kwartalnika literacko-artystycznego "Elewator", odkrycie ciekawej i zdolnej szesnastoletniej artystki z Kalisza oraz wiersz.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Z dziennika: wstępniak
autor: Krzysztof Schodowski
1 rok temu
O czym będzie dziennik na patronite? Opowieścią o poszukiwaniach twórczych i nowych projektach. Postaram się także regularnie zamieszczać zdjęcia z różnych etapów powstawania prac, relacje z wernisaży, przybliżyć Wam sylwetki osób, z którymi współpracuję przy okazji kolejnych publikacji książkowych; zachęcić do odkrycia współczesnej poezji polskiej. Będę publikował także własne fragmenty prozy, wiersze i opowiem o własnym projekcie na książkę, który dojrzewa we mnie i z wiarą, że uda mi się wydać z czasem swój debiutancki tomik.
Darmowy!
Komentarze: 2

Wyszukiwarka

Wybierz