Krzysztof Schodowski

W Patronite od 22.02.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 716

liczba Patronów: 916

3 patronów
120 zł miesięcznie
9 415 zł łącznie
Zajmuje się głównie rysunkiem. Ilustruje także tomy poetyckie, pisze wiersze.

O Autorze

O Krzysztofie

Krzysztof Schodowski ur. 1983 r., pochodzi z Olsztynka, obecnie mieszka w Warszawie. Zajmuje się głównie rysunkiem. Współautor książki poetyckiej AltissimumAbiectum (2012) stworzonej z poetą Karolem Samselem; jego prace znalazły się także w zbiorze wierszy Jerzego Beniamina Zimnego Hotel Angleterre oraz w antologii Miłość w czterdziestu siedmiu pozycjach Poetów Po Godzinach (2013). Ilustrator serii Powrót do Karczewskiej (2012-2018). Zdobywca Nagrody Głównej wraz z poetą Kacprem Płusą za tom Wiersze na żółtym papierze (2015) w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy. Rysunki publikował także w kwartalniku literacko-artystycznym Arterie, gazecie literackiej Migotania, Tlenie Literackim oraz w kwartalniku literacko-artystycznym Elewator. Uczestnik wielu wystaw, m.in. w Warszawie, Olsztynie, Koszalinie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Poznaniu, a także w Irlandii.

Laureat Połowu 2017. Jego wiersze publikowane były w Zeszytach poetyckichHelikopterzeTlenie Literackim, w biBLiotece Biura Literackiego, w antologii Połów Debiuty poetyckie 2017 oraz w antologii Strefa wolna – wiersze przeciwko homofobii i nienawiści (2019) oraz w antologii Biji Rojava (2019).

 

 

 

Spotkanie w ramach festiwalu Stacja Literatura 23, w którym udział wzięli Paweł Bień, Maciej Konarski, Patryk Kosenda, Nina Manel, Paulina Pidzik, Jan Rojewski, Krzysztof Schodowski, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni