Strefa Patrona:

3

patronów

120 zł

miesięcznie

6615 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
298
miesięczne wsparcie
449
liczba patronów

  ur. 1983 r., pochodzi z Olsztynka, obecnie mieszka w Warszawie. Zajmuje się głównie rysunkiem. Ilustruje także tomy poetyckie, pisze wiersze.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

O Krzysztofie

Krzysztof Schodowski ur. 1983 r., pochodzi z Olsztynka, obecnie mieszka w Warszawie. Zajmuje się głównie rysunkiem. Jest melancholikiem i outsiderem – w sztuce poszukuje introspekcji, wglądu w dramat przeżycia, w anatomię emocji. Współautor książki poetyckiej AltissimumAbiectum (2012) stworzonej z poetą Karolem Samselem; jego prace znalazły się także w zbiorze wierszy Jerzego Beniamina Zimnego Hotel Angleterre oraz w antologii Miłość w czterdziestu siedmiu pozycjach Poetów Po Godzinach (2013). Ilustrator serii Powrót do KarczewskiejListy do Seweryna (2012), Odejście (2013), Spacer w alei parkowej (2014). Zdobywca Nagrody Głównej wraz z poetą Kacprem Płusą za tom Wiersze na żółtym papierze (2015) w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy. Publikował także w kwartalniku literacko-artystycznym Arterie i gazecie literackiej Migotania oraz w kwartalniku literacko-artystycznym Elewator. Silnie związany ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka mleka z Kalisza. Uczestnik wielu wystaw, m.in. w Warszawie, Olsztynie, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Poznaniu, a także w Irlandii. Jego wiersze publikowane były w Zeszytach poetyckichHelikopterze oraz w biBLiotece Biura Literackiego. Laureat Połowu 2017.

 

 

 

Dlaczego patronite?

Do tej pory działałem intuicyjnie i rysowałem w wolnych chwilach. Dzięki Patronite chciałbym zrealizować ambitniejsze projekty. Od dwóch lat dojrzewa we mnie pomysł na dwie tematyczne wystawy. Pierwszy oscyluje wokół motywu listu w sztuce. Nazwałem go "Listy papilarne" i opowiada o różnych reakcjach człowieka na otrzymane wiadomości (od listów miłosnych po listy o utracie). Oprócz samej wystawy, którą zaprezentowałbym w różnych miejscach w Polsce, chciałbym wydać specjalny katalog, z esejem o sztuce dotyczącym motywu listu oraz z wybranymi pracami. Drugi projekt wystawy to połączenie obrazu i poezji - interakcji między tymi dwoma dziedzinami sztuki. To badanie granicy, nadawanie poprzez ekfrazę (artystyczny - zwykle szczegółowy - opis dzieła sztuki w literaturze pięknej) nowych znaczeń i przestrzeni do interpretacji dzieł malarskich i rysunkowych, w końcu próby uchwycenia momentu, kiedy te dwie dziedziny łączą się i przenikają. By wystawy zrealizować jak najprofesjonalniej potrzebne są środki na wydanie katalogu, oprawę prac etc. W przyszłości zamierzam wydać własne portfolio w formie albumu.

Fragment dziennika, 22.07.2012

 

II Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej

listopad 2012 - Wernisaż "Kontrapunkty": Andrzej Olczyk i Krzysztof Schodowski

prowadzenie: Karol Samsel

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 2
Dziękuję za pomoc w kreatywnej realizacji! Witaj na pokładzie! Za 10zł miesięcznie oferuję rocznie jeden sygnowany wydruk wybranego przez Ciebie rysunku w formacie 30x40cm na papierze 300g.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za 50zł miesięcznie oferuję rocznie jeden oryginalny rysunek w formacie 21x27cm z dedykacją oraz ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki, foldery. Dostęp do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Za 100zł miesięcznie oferuję rocznie jeden oryginalny rysunek w formacie 30x40cm oraz jedną z publikacji książkowych zawierających moje ilustracje, niedostępnych już na rynku wydawniczym. Do tego ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki, foldery. Dostęp do postów do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za 300 zł miesięcznie oferuję rocznie jedną oryginalną dużą pracę (rysunkową lub malarską) w formacie zbliżonym do 100x70cm oraz jeden oryginalny rysunek w formacie 30x42cm. Do tego ewentualne materiały z wystaw w danym roku, np. pocztówki foldery + publikację książkową oraz katalog moich prac, który dzięki takiemu dofinansowaniu mógłbym wydać z informacją o mecenasie, który to umożliwił. Dostęp do postów do postów o aktualnych projektach, wydarzeniach, inspiracjach.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni