Krzysztof Schodowski

W Patronite od 22.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3092

Liczba Patronów: 3009

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
10 775 łącznie
Zajmuje się głównie rysunkiem. Ilustruje także tomy poetyckie, pisze wiersze.

O Autorze

O Krzysztofie

Krzysztof Schodowski ur. 1983 r. Plastyk, ilustrator, autor wierszy. Laureat Połowu 2017. Nominowany w XXV OKP im. Jacka Bierezina (2019). Publikował m.in. w HelikopterzeTlenie LiterackimStonerze PolskimWakacie, w biBLiotece Biura Literackiego, w almanachu Połów Poetyckie debiuty 2017, w antologii Strefa wolna – wiersze przeciwko homofobii i nienawiści (2019) oraz w antologii Biji Rojava (2019).

Jego rysunki znalazły się w zbiorze wierszy AltissimumAbiectum Karola Samsela (2012), Hotel Angleterre Jerzego Beniamina Zimnego (2012) oraz w antologii Miłość w czterdziestu siedmiu pozycjach Poetów Po Godzinach (2013). Ilustrator serii Powrót do Karczewskiej (2012-2018). Zdobywca Nagrody Głównej wraz z poetą Kacprem Płusą za tom Wiersze na żółtym papierze (2015) w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy. Rysunki publikował także w kwartalniku literacko-artystycznym Arterie, gazecie literackiej MigotaniaTlenie Literackim oraz w kwartalniku literacko-artystycznym Elewator. Uczestnik wielu wystaw, m.in. w Warszawie, Olsztynie, Koszalinie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Poznaniu, a także w Irlandii. Mieszka w Warszawie.

 

 

 

Spotkanie w ramach festiwalu Stacja Literatura 23, w którym udział wzięli Paweł Bień, Maciej Konarski, Patryk Kosenda, Nina Manel, Paulina Pidzik, Jan Rojewski, Krzysztof Schodowski, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda.

 

W czerwcu 2020 ukaże się moja debiutancka książka poetycka Milion depesz stąd nakładem Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Rafał K
Rafał K
Próg: 10 zł
Asia Michalska
Asia Michalska
Próg: 10 zł