Avatar użytkownika

Seniorzy z Pienin

1
patron
30 
miesięcznie
12 185 
łącznie
1
patron
30 zł 12 185 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
30 dostępnych miejsc
Poznajemy świat on-line_ zakup Internetu

Wybierając ten pakiet, wspierasz Domy Dziennego Pobytu w comiesięcznym pokrywaniu kosztów internetu w trzech placówkach.

Nasi podopieczni dzięki dostępowi do internetu mogą korzystać z zajęć edukacyjnych dostępnych w sieci, brać udział w zdalnych modlitwach i śpiewać piosenki. Podobają im się wirtualne wycieczki po świecie i oglądanie zwierząt na żywo z kamer w ZOO na całym świecie.

Większość z naszych podopiecznych dopiero dzięki nam mogła pierwszy raz w życiu odkryć głębię internetu i poznać cyfrowy świat.

Miesięczny koszt dostępu d internetu dla trzech domów to ok... 150 zł. Byłoby nam miło i lżej, gdybyś pomogła/pomógł pokrywać ten koszt.

Dziękujemy :-)
10 zł miesięcznie
Bieżące koszty utrzymania

Trzy placówki, w tym dwie jako budynki wolnostojące to nieustanne źródło drobnych kosztów napraw, zakupu ubezpieczenia oraz uzupełniania sprzętów codziennego użytku.

Pomagając nam, pomagasz każdej z osób, która dzięki takim ludziom jak Ty, może spotkać się z innymi, poczuć się potrzebna i doświadczyć szacunku od otoczenia. Świadomość, że są gdzieś w Polsce i na świecie osoby, które nie zapomniały o tych sędziwych i samotnych ludziach daje nam wszystkim wiarę w drugiego człowieka i buduje siły do dalszego pomagania.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
15 zł miesięcznie
Transport to doskonały początek!

Dzięki Tobie jeden z naszych Seniorów zyskuje przejazd do nas i z powrotem. Dlatego tak ważne są dla nas płatności cykliczne - by mogli docierać do nas każdego miesiąca.

Przejazd do Pienińskich Domów Dziennego Pobytu z okolicznych wsi nie jest prosty. Komunikacja autobusami praktycznie nie istnieje. Taksówki również, a o Uberze prawie nikt jeszcze nie słyszał.

Ci Seniorzy, którzy mogą, korzystają z rowerów. Jednak wielu z nich ma kilkanaście kilometrów do przejechania w jedną stronę - dla nich to zbyt wiele. Dlatego tak bardzo konieczny jest zorganizowany przez nas transport, który będzie tani ale pozwoli każdemu z Seniorów dotrzeć do nas sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie i zapraszamy na nasze Social Media!
30 zł miesięcznie
Transport + ciepły, dwudaniowy posiłek!

Wybierając ten pakiet, zapewniasz jednemu z naszych Seniorów transport (15 zł) oraz jeden ciepły, dwudaniowy posiłek.

Niektóre rzeczy trudno sobie wyobrazić. Jednak spróbuj sobie wyobrazić, że dzięki Tobie jeden z naszych Seniorów lub Seniorek dotrze jutro do miejsca, w którym czuje się szczęśliwy i zje ciepły posiłek. W swoim domu nie zawsze mogą liczyć nawet na to. Młodzi często wyjeżdżają do miasta, lub nawet zmieniają województwo. Seniorzy zostają - często sami. Samotni - prawie zawsze. Każdy z naszych trzech Pienińskich Domów Dziennego Pobytu to dla nich przejście przez magiczne zwierciadło. Wejście do świata pełnego innych, radosnych Seniorów i wiecznie uśmiechniętych opiekunek.

Odwiedź nasze Social Media i zobacz, że to sama prawda. Jednak by działać, potrzebujemy funduszy.

Dziękujemy, że możemy na Ciebie liczyć.
50 zł miesięcznie
Rozwijamy się dzięki Tobie!

Wybierając ten poziom wsparcia, przyczyniasz się nie tylko do tego, że nasi Seniorzy spędzają czas wśród przyjaciół. Dzięki Twojemu wsparciu nie tylko możemy zapewnić im transport i ciepłe posiłki, ale także organizować dodatkowe rozrywki. Malowanie, wyszywanie czy krzyżówki - to nie wszystko, co nasi Seniorzy lubią robić w wolnym czasie :)

Wyobraź sobie, że dla naszych Seniorów wiek nie jest przeszkodą do tego by grać w wirtualną piłkę, jeździć cyfrowym autem lub z chęcią przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości. Pan Franciszek tylko czeka, by chwycić za miecz i stoczyć bitwę z hordą rozjuszonych orków i uwolnić złotą wyspę od najeźdźcy, i wiek 82 lat nie stanie mu na drodze.

Wybierając ten pakiet przyczyniasz się do co raz to lepszego wyposażenia naszych Pienińskich Domów Dziennego Pobytu. A są aż trzy, i za to Ci gorąco dziękujemy!

W naszych kanałach na Facebooku i Instagramie możesz na bieżąco śledzić to, co się u nas dzieje - zapraszamy!
70 zł miesięcznie
Bogatsza oferta zajęć dla Seniorów!

Wybierając ten próg pomagasz nam się rozwijać, podnosić kompetencje naszej kadry i organizować bardziej zaawansowane zajęcia dla podopiecznych.

Dziękujemy Ci za to z całego serca, które rośnie każdego dnia, gdy widzimy radość na twarzach naszych Seniorów.

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają nasze gimnastyki, spacery i wycieczki? Znajdziesz to wszystko w naszych mediach społecznościowych pod hasłem Seniorzy z Pienin.

Chcesz zobaczyć jak wyglądają nasze gimnastyki, spacery i wycieczki? Znajdziesz to wszystko w naszych mediach społecznościowych :)
100 zł miesięcznie
Jesteś niczym Prometeusz, Przyjacielu!

Dzięki Tobie nasi Seniorzy zyskują opiekę rehabilitacyjną. To dla niech bardzo ważne, ponieważ każdego ranka często trudno im rozprostować i rozchodzić wiekowe stawy. Profesjonalna rehabilitacja to dla nich szansa na przynajmniej częściowy powrót do dawnej sprawności, a z tym zyskują znacznie większą samodzielność - to dla Seniorów bardzo wiele. Górskie warunki nadal wymagają od nich często narąbania i przyniesienia drewna na opał, choć czasem mają sporo ponad 80 lat.

Jeśli decydujesz się wesprzeć Seniorów z Pienin kwotą 100 zł to znaczy, że bardzo Ci na nich zależy.
Dziękujemy za Twój wkład i wsparcie jakie nam dajesz. To wiele dla nas znaczy i wiedz, że zawsze będziesz u nas mile widziany, zatem odwiedź nas, jeśli wybierasz się w Pieniny. Jesteśmy w Niedzicy, Jaworkach oraz Kluszkowcach.

Jednocześnie zapraszamy Cię również do naszych mediów społecznościowych. Szukaj nas pod hasłem Seniorzy z Pienin oraz na stronie www.seniorzyzpienin.pl

Dziękujemy za wielkie serce!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Seniorzy z Pienin w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Z dniem 1.04.2023 nasza fundacja zakończyła, zgodnie z planem, projekt stworzenia i prowadzenia PDDP w Pieninach.

Żyją wśród nas już ponad dziesięć tysięcy lat. Spotykasz ich każdego dnia, ale co o nich wiesz? Wielu spisało ich na straty, ale nie uwierzysz, gdy zobaczysz, jacy są naprawdę i jak bardzo są nam potrzebni.

 

“Tam dzieją się cuda - i mamy na to dowody” mówi jedna z nich.

Byli w telewizji i pisała o nich prasa, ale to nie wystarczyło i świat o nich zapomniał. Ale my pamiętamy. Poznajmy się:

 

Samotność, która zabija.

Każdy wieczór to strach oraz długie wyczekiwanie, by minęła ta ciemna i samotna noc. Nawet w upalne lato potrafi być dla nich chłodna. Chłodna, bo spędzana w samotności. Często od kilkunastu lat.  Zbyt chłodna, by przespać ją spokojnie i bez trwogi. 

Samotność potrafi odebrać najmniejszą nawet cząstkę ciepła, która im została, choć tak łatwo można to zmienić. Dlaczego rzeczy tak proste są czasem tak trudne?

Dlaczego przekonują wszystkich wokół, że nawet nie marzyli o takim życiu na starość i że to tu jest to prawdziwe i żywe niebo? 

 

“To magiczne miejsce sprawia, że rano znajduję siłę, by wstać z łóżka - choć w tym wieku to takie trudne.” Mówi jedna z naszych Srebrnych Gwiazd - 90-letnia Pani Helena. 

 

Nasze codzienne spotkania, gimnastyka, wspólne posiłki i śpiewanie - to dla samotnego Pana Franciszka jedyna radość i jedyna okazja, by nadal cieszyć się życiem. Dziś ma 92 lata, ale twierdzi, że dopiero przez ostatnie trzy lata zaczął naprawdę żyć i poczuł, czym jest prawdziwe szczęście. Choć całe życie pracował fizycznie, dziś pisze wiersze - piękne i prawdziwe, bo prosto z serca.

Pienińskie Domy Dziennego Pobytu to magiczne miejsce. Tutaj dzieją się prawdziwe cuda. Możemy dać radość, cel i sens życia jeszcze wielu Seniorom, ale potrzebujemy wsparcia, mówi Pani Aneta - jedna z opiekunek pracująca w placówce w Niedzicy.

 

„Widać nas w mediach, ale nie w naszych Domach, bo nie mamy jak do nich dojechać!”

https://lh4.googleusercontent.com/gFLuiUxNgNIaWJDwJ6xgR_tfPSPDuUAYPTf6_6s2JX7p_M-Zu0eE6FnXqpY34ea2vQhAsraFZC6rrgV07PYelzKOq2SyANR64vQqcWaJTb4OSBtzvxZPzINYcg_okxJ_9cS6oA=s0

Jest tak blisko, a jednak pozostaje nieuchwytne.

“Mam szczęście na wyciągnięcie ręki, lecz nie mogę go złapać...!” - tak mówi o sobie Pani Gienia z Łapszanki. Do ukochanego Domku - bo tak o nim mówi - ma zaledwie 13 km. Tak blisko i zarazem tak daleko, bo sama ich nie pokona. A naszej fundacji brakuje środków, by zapewnić jej transport. Jej i wielu innym Seniorom, którzy tylko z tego powodu nie mogą do nas dotrzeć.

Przed pandemią, każdego dnia ponad 70 Seniorów łapało to szczęście, bo mieliśmy fundusze z Unii Europejskiej. Szczęście odnalazło u nas do tej pory ponad 130 osób starszych, z których znaczna część jest teraz skazana na samotność w pustych czterech ścianach.

Transport to największy głaz tarasujący im drogę do szczęścia. Drogę, na której stoją i która każdego dnia może się niespodziewanie zakończyć. Choć to szczęście jest na wyciągnięcie ręki, potrzebujemy Twojej pomocy by usunąć przeszkody i pozwolić im cieszyć się jesienią życia.

 

„Tak wiele jest w nas nadziei, że znajdą się dobrzy ludzie i pomogą nam pokonać  tę samotność.” 

Co musiałby się stać, aby nasi Seniorzy z Pienin mogli zasłużyć na Twoją pomoc?

Z czego możesz zrezygnować, by raz w miesiącu wesprzeć naszego Patronita i usunąć kawałek głazu, stojącego na ich drodze do szczęścia?

 

Wesprzyj naszą Fundację niewielką, ale stałą kwotą. Nie prosimy o duże kwoty, ale potrzebujemy ich regularnie - by co miesiąc opłacić transport i zebrać pieniądze na ogrzewanie oraz najbardziej potrzebne rzeczy. W górach zimy potrafią być bardzo dotkliwe, a u nas czekają na Seniorów inni ludzie, ciepłe domy i posiłki.

 

Tym, którzy znajdą w sobie ciepło, którym zechcą się podzielić i pomogą naszym Seniorom spędzać czas w miłości i szczęściu, już teraz bardzo dziękujemy!

 

Nasza Fundacja podjęła się projektu Pienińskie Domy Dziennego Pobytu po to, by Ci Seniorzy spędzili jesień życia aktywnie i w otoczeniu ludzi, którzy darzą ich ogromną sympatią, a nierzadko nawet ogromną miłością. Dzięki naszej wspólnej pracy, Oni wracają do zdrowia, odzyskują siły i chęć do życia. Dzięki nam żyją dłużej – po prostu to wiemy.

 

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) to pierwsza organizacja w Polsce, która w tak szerokim zakresie pracuje każdego dnia nad poprawieniem jakości życia osób dojrzałych. KIGS jest fundacją, która powstała w 2014 roku - jej zadaniem jest łączenie ludzi oraz przedsiębiorstw  z obszaru polityki i gospodarki senioralnej. Realizuje działania misyjne we współpracy z przedstawicielami środowisk senioralnych. Prowadzi także bezpłatny Serwis edukacyjny ABC Senior, który przybliża osoby starsze do nowoczesnych rozwiązań i nowych technologii, które dla nas są tak oczywiste.

 

https://lh5.googleusercontent.com/dvap4-FL-ZdeHNveGTXCTcZt6Fa6omY0gmLJ_MBoGPxkP3-sBzgZrMA-gbPKcUpdfo7M5KwjH1uhQpUPokK3t6dsN2N_byOQMENpgja248Dz-gvf9r7YP_m3KGhlFEuSakW27A=s0

Marzena Rudnicka (Prezes Fundacji KIGS) jest jedną z pierwszych osób w Polsce, która profesjonalnie zajęła się budowaniem rozwiązań przyjaznych wiekowi. Jest autorką definicji “gospodarka senioralna” oraz członkiem Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk. Aktywnie udziela się w międzynarodowym środowisku ekspertów w tej dziedzinie i jest stałym jurorem w największym międzynarodowym konkursie Silvereco.org.

Dzięki staraniom i ogromnej wytrwałości Marzeny Rudnickiej udało nam się pozyskać fundusze gminne, które pokrywają koszty wynajmu budynków oraz elektryczności, jednak to tylko niewielka część niezbędna do tego, by nasze trzy Pienińskie Domy Dziennego Pobytu mogły działać i uszczęśliwiać naszych Seniorów.

 

https://lh3.googleusercontent.com/03fIqSoEpgMXww4MIysDS21R67bPdGd1M_jEnxpXLezYZoEgX95H_7jtXveAuT8l-CfdCOQ_FyDZETvdBMieGAzYiJGoYN1SGIFc8cYl9NbeHdkJ1rnHy4PpnnC7HOjTqgcG_w=s0https://lh6.googleusercontent.com/J4LuV4AhqKXe0Uf6r6J0tJReD7-3yxLZvuPDPY3kMzHUgMPRSq-Z8-RbV8laM-4dpNOw9T11VpMF6ON7b9QYhzVbDcLMm3xNDTtJrttjCowCcUkmmMCppx1Znv87Tr-ZkzUGSw=s0  https://lh4.googleusercontent.com/4rEsFAOFIGDO83_LCA0evI2L8D1orbLUaT59sQZtewFfDWW_1Te3DQ8VfqARvmNK86r9Cxd5VuoF5xR7CdvVfItd35fAqz9GnTvIMunxQIgsjtyR1CjFXkSKIVm8S1Ff2PmnBQ=s0

 

To jednak nie jest teraz ważne - priorytet jest inny!

Dziękujemy, że nadal z nami jesteś, bo to znaczy, że chcesz nam pomóc. Możesz to zrobić wybierając jeden z pakietów. Pamiętaj, najważniejsze są dla naszych Seniorów są cykliczne wpłaty, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, gorąco prosimy o wybór mniejszych płatności, ale za to cyklicznych (płatność kartą) - wspólnie liczymy na to, że wiele osób pomoże nam niewielkimi kwotami. Odmień życie Pienińskich Seniorów już teraz i ciesz się ich szczęściem razem z nami. 

Koniecznie dołącz też do nas w Social media - zobacz, jak pomagasz zmienić życie tych wspaniałych ludzi.

Cele Autora

Rehabilitacja
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 970 zł brakuje
3%
Gdy już uda nam się zrealizować pierwszy cel (Transport dla wszystkich) musimy zadbać o rozruszanie naszych Seniorów. My w ramach naszego przeszkolenia prowadzimy każdego dnia gimnastykę, dzięki której nasi podopieczni mogą utrzymać dobrą formę. Jednak to nie wszystko.

Wielu naszych Seniorów cierpi na różne dolegliwości, które można zlikwidować prowadząc profesjonalną rehabilitację - dzięki niej wzrośnie ich sprawność i staną się bardziej samodzielni. A samodzielność jest dla Seniorów niesłychanie ważna - jak większość z nas, nie lubią prosić o pomoc i woleliby sami móc się ubrać, umyć czy narąbać drewna (co przecież muszą robić, bo w górach nie ma centralnego ogrzewania).

Pomóżcie nam zebrać środki na profesjonalną rehabilitację - nich nasi Seniorzy poczują, że nadal sami mogą o siebie dbać :)

Bieżące funkcjonowanie trzech domów dziennego pobytu
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 970 zł brakuje
1%
Trzy domy dziennego pobytu, z czego dwa jako bydynki wolnostojące, w górach, to nie lada wyzwanie, jeśli pomyślimy o kosztach bieżącego utrzymania.

Ciągle brakuje nam środków na zakup węgla ( w 2021 roku tona węgla kosztowała ok.. 700 zł. a teraz dochodzi do 2 500 zł.), ubezpieczenia domów (ok.. 8 000 zł. rocznie), bieżące naprawy, koszty przeglądów i badań (kominowe, badanie wody, badania personelu/medycyna pracy), koszty zakupu materiałów do zajęć i wiele drobnych, ale często niespodziewanych wydatków.
Transport dla podopiecznych, aby mogli dojeżdżać do placówek
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 970 zł brakuje
0%
Zorganizowany i profesjonalny transport to dla wszystkich naszych Seniorów na tak dużej przestrzeni to zdecydowana podstawa! Bez niego cała reszta schodzi na drugi plan.

Większość z naszych Seniorów nie ma możliwości zorganizowania sobie własnego transportu. Transport publiczny w zasadzie tu nie istnieje, a jeśli już jest jakieś połączenie to przejechanie kilkunastu kilometrów może zająć nawet godzinę, a 1/3 drogi i tak trzeba przejść.

Dla Seniorów to zbyt wiele - zwłaszcza zimą.

Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy w organizacji transportu i dlatego to jest nasz pierwszy cel. Kwota 15000 PLN to miesięczny koszt transportu dla wszystkich trzech Domków i wszystkich Seniorów. Z uwagi na rosnące ceny paliwa może ulec zmianie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Seniorzy z Pienin już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
30 zł
Monika Ciesielska
Monika Ciesielska
15 zł
Anonimowy patron
30 zł
michal Czyp
michal Czyp
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.