Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

W Patronite od 09.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1610

Liczba Patronów: 1451

Zostań Patronem
3 patronów
40 miesięcznie
80 łącznie

Dajemy radę

300 zł

26%

osiągnięto

220 zł

brakuje

Może niczego nam z radości nie urwie, ale taka kwota wsparcia pozwoli nam przetrwać nawet w czasach lockdown-ów i blokad wszelkiej działalności kulturalnej.

Pozwoli to opłacić domeny projektów, hosting stron, obsługę księgową (bo Urzędy Skarbowe raczej nie zapomną), wsparcie prawne (w razie czego), może także drobne realizacje foto i wideo.

Podcasty wideo

4 000 zł

2%

osiągnięto

3 920 zł

brakuje

Czasy trudne, zamiast spotykać się w realu, coraz częściej spotykamy się w przestrzeni wirtualnej. Obawiamy się, że rok przyszły będzie wyglądał podobnie i do takich działań się przygotowujemy. Chcemy mimo wszystko i na przekór rzeczywistości być jak najbliżej Was, dać Wam szansę na lepsze poznanie naszych działań, zrozumienie obranych kierunków i wymianę poglądów.

Oprócz transmisji live chcemy także uruchomić podcasty, które pozwolą Wam zajrzeć za kulisy, posłuchać wywiadów z artystami biorącymi udział w naszych projektach, od muzyków, przez grafików i plastyków, po artystów teatru tańca czy sztuk wizualnych. Ponad to chcemy Wam prezentować osoby, które tworzą nasze projekty, jak koordynatorów, akustyków, oświetleniowców, a więc tych, którzy często są gdzieś w tle, widoczni dla bywalców koncertów, ale jakże często bez prawa głosu. A bez ich pracy nie udało by się zrealizować żadnego przedsięwzięcia.

Chcemy iść o krok dalej. Chcemy docierać do ludzi tworzących w branży kulturalnej, muzycznej, jazzowej, plastycznej, graficznej, teatralnej i nie tylko. Pokazywać ich, jak sobie radzą w tych trudnych czasach, jakie projekty planują, uruchamiają, jakie sposoby i platformy wybierają do prezentacji i dlaczego właśnie takie.

Chcemy Wam pokazać ludzi. Rozmawiać z nimi i dać Wam możliwość rozmowy z nimi.

Stąd plan by uruchomić cykl podcastów wideo, cyklicznych, w odstępach dwutygodniowych. Realizowanych na żywo, z możliwością zadawania pytań na czacie. A może nie tylko, zobaczy na co technologia jeszcze nam pozwoli, bo nie będziemy się skupiać tylko na jednej platformie komunikacyjnej.

Jeśli uzbieramy wyznaczoną kwotę zaczynamy produkować podcasty z częstotliwością co dwa tygodnie. Będziemy się przemieszczać, czyli będziemy bywać u naszych rozmówców. Jesteśmy mobilni.

A Wy będziecie mogli poznać bliżej człowieka kryjącego się za znanym artystą, muzykiem, grafikiem, aktorem, wydawcą, producentem, koordynatorem, akustykiem, oświetleniowcem, filmowcem.

Nowa strona internetowa festiwalu Jazz w Ruinach

4 000 zł

2%

osiągnięto

3 920 zł

brakuje

Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach to projektu promujący nowe twarze, wschodzące gwiazdy, młodych, wyróżniających się twórców muzyki jazzowej, improwizowanej, około jazzowej, ale także plastyków i grafików, filmowców i przedstawicieli sztuk wizualnych z całego świata. Dosłownie, bo zgłoszenia spływają z każdej szerokości geograficznej. Gramy zawsze przy pełnych salach, wydajemy katalogi z wystawy, produkujemy klipy koncertowe i nie tylko. Wystawa plakatu artystów z całego świata rodzi się na festiwalu (90% prac powstaje z myślą o festiwalu), by potem zacząć drugi i trzecie życie na konkursach i wystawach w Polsce i poza jej granicami. Festiwal to platforma łącząca kilka obszarów sztuk i pozwalająca na wymianę myśli i powstawanie nowych koprodukcji. Festiwal Jazz w Ruinach pokazuje przyszłość muzyki jazzowej, około jazzowej, improwizowanej, ale także sztuk wizualnych, grafiki, plakatu oraz (to nowość) teatru tańca.

Wszystko pięknie działa w mediach społecznościowych, ale nasza strona woła o ... nowe wydanie. Mowa o stronie responsywnej, łączącej media społecznościowe, kilka języków oraz elementy specjalne, jak np. części przeznaczone dla artystów aplikujących do udziału w festiwalu (karty zgłoszeń i przesyłania prac), karty sklepu dające możliwość zakupu prac powstałych dla festiwalu, w tym plakatów z wystawy, ale także innych elementów jak koszulki, gadżety, etc lub także płyty (bo jedną z opcji dla artystów muzyków jest wydanie nagranie i wydanie płyty).

Czy to są jakieś szczególne wymagania? Chyba nie. Czy koszt jest wygórowany? Na pewno nie. Ale w czasach pandemii i wycofywania się firm ze sponsorowania takich działań możemy liczyć tylko na Wasze wsparcie. Wszystko co się dzieje w ramach festiwalu jest dostępne bez opłat. Koncerty, warsztaty, happeningi w przestrzeni miejskiej, wystawa, katalog z wystawy, etc. Jedynym wyróżnikiem będzie sprzedaż prac z wystawy, ale to chyba zrozumiałe.

Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia.Zakup sprzętu do realizacji projektów online

12 000 zł

0%

osiągnięto

11 920 zł

brakuje

Mowa tutaj przede wszystkim o:
- kamerach wideo,
- mikrofonach,
- konsolach do miksu dźwięku i obrazu,
- oprzyrządowania i okablowania do prowadzenie transmisji,
- ewentualne dokupienie lub rezerwacja transferu sygnału internetowego,
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni