Avatar użytkownika

SKĄDINĄD. Podcast Tomasza Stawiszyńskiego

398
patronów
10 260 
miesięcznie
389 015 
łącznie
398
patronów
10 260 zł 389 015 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
391 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Każdy z Państwa otrzyma dostęp do zamkniętej grupy na FB, na której dyskutować będziemy o tym, jakie tematy warto poruszyć w rozmowach i kogo do nich zaprosić.
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
492 dostępne miejsca
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Każdy z Państwa otrzyma dostęp do zamkniętej grupy na FB, na której dyskutować będziemy o tym, jakie tematy warto poruszyć w rozmowach i kogo do nich zaprosić.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
265 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Każdy z Państwa otrzyma także dostęp do newslettera, w którym pojawią się informacje o nadchodzących podcastach, a także listy lektur rekomendowanych po każdym odcinku.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
465 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Oprócz grupy na FB i newslettera każdy z Państwa będzie miał także 20% zniżkę na wszystkie organizowane przeze mnie webinaria/seminaria/szkolenia oraz pierwszeństwo zapisu.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
496 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Oprócz grupy na FB i newslettera każdy z Państwa będzie miał także zniżkę 50% na wszystkie organizowane przeze mnie webinaria/seminaria/szkolenia oraz pierwszeństwo zapisu.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
499 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję za wsparcie!
Oprócz grupy na FB i newslettera każdy z Państwa otrzyma także bezpłatny dostęp do wszystkich organizowanych przeze mnie webinariów/seminariów/szkoleń.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
200 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję, to naprawdę potężne wsparcie! Grupa na FB, newsletter, darmowy dostęp do szkoleń i warsztatów – to wiadomo. Oprócz tego spotkam się z każdym z Państwa i podziękuję osobiście. Otrzymają też Państwo ode mnie gratisowe egzemplarze każdej mojej przyszłej książki. Jeśli Państwo pozwolą, w każdym odcinku podcastu Skądinąd będę wymieniał Państwa nazwiska .
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
98 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję, to jest już właściwie regularna pensja. Z każdym z Państwa indywidualnie ustalę co mógłbym zrobić, żeby się za tak gigantyczne wsparcie odwdzięczyć.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora SKĄDINĄD. Podcast Tomasza Stawiszyńskiego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast Tomasza Stawiszyńskiego, eseisty i filozofa, znanego m.in. z anteny Radia TOK FM, autora m.in. książek "Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii" (2013) oraz "Co robić przed końcem świata" (2021).

Skądinąd to podcast, w którym toczy się niespieszna, dygresyjna rozmowa na tematy fundamentalne i całkiem zwyczajne. 

Bez żadnych ograniczeń. I bez żadnych ortodoksji.

Dla wszystkich, którym to, jaki jest świat i to, że jest, wydaje się radykalnie dziwne, a zarazem radykalnie ciekawe.

Dla wszystkich, którzy starają się rozumieć. 

Można go znaleźć w serwisie iTunesSpotify, Google Podcasts, YouTube oraz na stronie www.stawiszynski.org

 

Będziemy się w nim wspólnie zastanawiać nad metafizyką, polityką, psychologią, teoriami spiskowymi, literaturą, współczesnością i zamierzchłą historią, świadomością, nieświadomością, śmiercią, bezradnością, starością, melancholią, dzieciństwem - i setkami jeszcze innych spraw.


Nazywam się Tomasz Stawiszyński, być może niektórzy z Państwa znają mnie z anteny Radia TOK FM, gdzie prowadzę m.in. sobotni Magazyn Radia TOK FM, Godzinę Filozofów oraz Kwadrans Filozofa - minieseje radiowe, które w formie tekstów ukazują się także na stronie internetowej radia.


 

Od lat zajmuję się popularyzowaniem filozofii i – nazwijmy to – publicznym filozofowaniem, czyli po prostu rozmawianiem, pisaniem i myśleniem. Robiłem to na łamach wielu czasopism, m.in. Dziennika, Newsweeka, Przekroju, a także na falach TVP Kultura. W latach 2013-2016 na antenie RDC prowadziłem program "Niedziela filozofów czyli potyczki z życiem".

Od 2016 roku prowadzę także - ostatnio wspólnie z dr. Pawłem Boguszewskim, neurofizjologiem z Instytutu Nenckiego PAN - spotkania filozoficzne w Teatrze Powszechnym w Warszawie, organizowane pod egidą fundacji Strefa Wolnosłowa. 

Jestem autorem bestsellerowych książek "Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii" (Carta Blanca/DW PWN, 2013),  "Co robić przed końcem świata" (Wydawnictwo Agora, 2021),  "Ucieczka od bezradności" (Znak, 2021), "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii" (Wydawnictwo Słowne Młode, 2022) oraz "Reguły na czas chaosu" (Znak, 2022. )

Znaczną część moich tekstów, audycji, wywiadów udzielonych i przeprowadzonych, opowiadań, a nawet wierszy, można znaleźć na mojej stronie internetowej.

Pojawiają się na niej regularnie także nowe, niepublikowane nigdzie materiały.
W powyższej rozmowie z Karolem Paciorkiem - co tu dużo mówić, kultowym polskim YouTuberem – opowiadam o swojej filozofii uprawiania filozofii w mediach ;) A także o różnych aspektach mojej pracy i drogi zawodowo-życiowej. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o mnie więcej – to jest dobry adres.

Jak opisałbym najkrócej swoje podejście?

Może tak. Za kompletną bzdurę mam krążące na rynku medialnym przekonanie, że teksty oraz audycje powinny być krótkie, proste i podane językiem maksymalnie okrojonym z wszelkich "trudnych słów", a tak w ogóle to dywagacje na tzw. poważne tematy nikogo nie interesują, bo ludzie chcą przede wszystkim treści ekscytujących i rozrywkowych.

Naprawdę – to jest kompletna bzdura!

Oczywiście, hermetyczny żargon, którym posługują się często humaniści - i nie tylko - bywa nieznośny, ale polszczyzna to język na tyle bogaty i piękny, że zbrodnią byłoby redukowanie go do kilku elementarnych komunikatów. A przede wszystkim, zbrodnią byłoby zakładać, że Słuchaczki i Słuchacze, Czytelniczki i Czytelnicy są ludźmi o wąskich horyzontach i niewybrednych potrzebach. 

Jest dokładnie odwrotnie, przekonałem się o tym nie raz.

I właśnie dlatego postanowiłem stworzyć Skądinąd.

Liczę, że ten podcast spotka się z Waszym uznaniem i sympatią :) 

Będę wdzięczny za każde finansowe wsparcie. 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora SKĄDINĄD. Podcast Tomasza Stawiszyńskiego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mart
Mart
20 zł
Jakub Koźniewski
Jakub Koźniewski
10 zł
Joanna Hasiak
Joanna Hasiak
20 zł
ewa korzynow-talczewska
ewa korzynow-talczewska
20 zł
Wojciech Piasecki
Wojciech Piasecki
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.